fbpx
niedziela, 14 lipca 2024

Oceany to więcej niż miejsce błogiego wypoczynku latem – choć na co dzień z nimi nie obcujemy, oceany mają na nas odczuwalny wpływ, czego niestety większość z nas nie jest świadoma.

Woda jest życiem, niestety zagrożonym

Woda to niewyczerpany magazyn ciepła, ponieważ pochłania i oddaje ogromne ilości energii słonecznej, a gdy cykl ten jest zakłócony, może dochodzić do rozmaitych anomalii pogodowych i klimatycznych. Oceany wytwarzają większość dostępnego tlenu, a także pozwalają na utrzymanie różnych gałęzi gospodarki i dostarczają pożywienie. Tak naprawdę to właśnie oceany kontrolują cały świat, jaki znamy. Gdyby nie one, średnia temperatura na Ziemi podniosłaby się z 16°C do aż 50°C! Niestety w ostatnich latach stan oceanów bardzo się pogorszył. Ma na to wpływ wiele aspektów, m.in. wzmożona emisja gazów cieplarnianych czy ogromne ilości plastikowych śmieci, które dostają się do wód. Doskonałym odzwierciedleniem kondycji, w jakiej znajdują się oceany, są rafy koralowe – koralowce zaczynają chorować i wymierać na skalę masową, co nigdy wcześniej nie miało miejsca.

ŚWIATOWY DZIEŃ OCEANÓW wyspa kobiet

Małe kroki do ochrony oceanów

8 czerwca obchodzony jest Światowy Dzień Oceanów. To idealna okazja do refleksji na temat tego, co możemy zrobić, aby chronić ekosystemy wodne. I tak naprawdę nie trzeba wielkich czynów: wystarczy znacznie ograniczyć ilość zużywanego plastiku, uważnie segregować śmieci, wybierać produkty rybne i owoce morza z certyfikatem zrównoważonego rybołówstwa, a także – o czym rzadko się mówi – stosować odpowiednią ochronę przeciwsłoneczną. Mało kto wie,
że w obawie przed zatruciem raf koralowych są terytoria, takie jak Hawaje, amerykańskie Wyspy Dziewicze i rezerwaty przyrody w Polinezji Francuskiej, które zabraniają turystom stosowania kremów z niektórymi filtrami. Są jednak na rynku preparaty ochronne w pełni bezpieczne i przyjazne środowisku – to m.in. Krem SPF 50+ do skóry suchej i bardzo suchej, Refleks słoneczny SPF 50+ czy Spray do ciała z bardzo wysoką ochroną przeciwsłoneczną SPF 50 + Eau Thermale Avène.

Eau Thermale Avène tworzy formuły bezpieczne dla środowiska

W trosce o poszanowanie środowiska naturalnego marka Eau Thermale Avène od 2015 r. otoczyła się najlepszymi światowymi ekspertami w dziedzinie ekologii i ekotoksykologii, aby mieć pewność, że oferowane przez nią dermokosmetyki ochrony przeciwsłonecznej są bezpieczne dla środowiska i szanują bioróżnorodność morską: nie mają wpływu na koralowce*, fitoplankton* i zooplankton*, stanowiące podstawę łańcucha żywieniowego. Ponadto dla optymalnej biodegradowalności dermokosmetyki mają bardzo rygorystyczny skład – zastosowano minimalną ilość filtrów przy zachowaniu bardzo wysokiej ochrony przeciwsłonecznej. Zaangażowanie marki Eau Thermale Avène w ochronę środowiska na tym jednak się nie kończy – razem z organizacją PUR Project aktywnie uczestniczy w odbudowywaniu raf koralowych, lasów namorzynowych oraz zapewnia wsparcie dla lokalnych społeczności w zakresie usprawniania gospodarki odpadami poprzez tworzenie systemu zbiórki i recyklingu. Pewne zmiany są nieodwracalne, dlatego w trosce o dobro nas wszystkich chrońmy skórę i jednocześnie dbajmy o ocean.

* Testy przeprowadzone na reprezentatywnych gatunkach koralowców, fitoplanktonu i zooplanktonu.

ŚWIATOWY DZIEŃ OCEANÓW wyspa kobiet

SPRAWDŹ:

  • Bardzo wysoka ochrona przeciwsłoneczna Krem SPF 50+ do skóry suchej i bardzo suchej 70 zł/ 50 ml;
  • Bardzo wysoka ochrona przeciwsłoneczna Refleks słoneczny SPF 50+ 30 ml/ 45 zł;
  • Bardzo wysoka ochrona przeciwsłoneczna Spray do ciała z bardzo wysoką ochroną przeciwsłoneczną SPF 50+ 200 ml/ 70 zł.

www.eau-thermale-avene.pl

Poprzedni

AKTYWIŚCI OPTYMIZMU

Następny

Pod tęczą

Zobacz również to: