fbpx
sobota, 18 maja 2024

Twój przedszkolak się nudzi? Oto gotowe pomysły na zabawy, które dzieci wprost pokochają! Czym zająć dzieci podczas nadchodzącego czasu spędzanego w domu? Jak zorganizować im czas i zainspirować do wspólnych aktywności? Gdzie szukać pomysłów na kreatywne zabawy? Zdrojek i jego przyjaciele zapraszają do wspólnego odkrywania tajemnic wody i otaczającego nas świata przyrody.

W ramach trwającej 11 edycji programu „Mamo, tato, wolę wodę”, nauczyciele oraz rodzice mogą skorzystać z gotowych scenariuszy zabaw, które pokochały tysiące przedszkolaków w całej Polsce. W tym roku w kampanię zaangażowała się również znana mama i aktorka – Joanna Koroniewska – Dowbor.

W myśl zasady „edukujemy poprzez zabawę” wszystkie scenariusze zabaw przygotowane zostały w atrakcyjnej dla dzieci formie. Głównymi bohaterami zabaw są Zdrojek i sześcioro jego przyjaciół odpowiedzialnych za różne obszary tematyczne. Każde z sympatycznych zwierzątek pełni określoną rolę w programie i pomaga dzieciom zrozumieć inne zagadnienia np.: wiewiórka Basia uczy segregować odpady, Miś Lesiu troszczy się o las, a Myszka Fiki tłumaczy, jak ważne jest odpowiednie nawodnienie. Wszystkie scenariusze dostępne są na stronie programu https://wolewode.pl/pomoce_naukowe.zip i stanowią doskonałe narzędzie do pracy i zabawy z dziećmi w domu.

Zorganizowanie czasu dzieciom – teraz, kiedy całe dnie spędzamy w domach, jest nie lada wyzwaniem. Sama mierzę się z nim każdego dnia, dlatego bardzo doceniam wszelkie gotowe materiały oraz inspiracje, które ułatwiają rodzicom to zadanie. Ze scenariuszy przygotowanych w ramach kampanii „Mamo, tato, wolę wodę” korzystamy już od kilku tygodni i gorąco polecam je wszystkim, którzy mają w domu ciekawych świata przedszkolaków. Dzięki nim dowiedziałyśmy się mnóstwa nowych rzeczy i przeprowadziłyśmy z córką szereg eksperymentów – sprawdziłyśmy chociażby, co rozpuszcza się w wodzie, co tonie, a co pływa, czy wodę zawsze da się zabarwić, a przy okazji – fantastycznie się bawiłyśmy. Opracowane propozycje zabaw mają też bardzo istotny aspekt edukacyjny – zachęcają dzieci do częstszego sięgania po wodę, pokazując, że jest ona głównym źródłem nawodnienia. Jestem głęboko przekonana, że to właśnie w zabawie dzieci mogą wyrabiać sobie zdrowe nawyki i uczyć się odpowiedzialnego traktowania przyrody i jej zasobów – mówi Joanna Koroniewska-Dowbor.

Ogólnopolski program edukacyjny „Mamo, tato, wolę wodę!” realizowany jest od ponad 10 lat przez firmę Żywiec Zdrój. Jego celem jest budowanie świadomości w zakresie roli optymalnego nawodnienia w codziennej diecie dzieci oraz uwrażliwienie najmłodszych na kwestię ochrony środowiska. W tegorocznej edycji programu bierze udział ponad 3 tysiące przedszkoli z całej Polski z łączną liczbą blisko 150 tysięcy przedszkolaków.

W ramach współpracy, Żywiec Zdrój przygotowuje specjalne materiały dydaktyczne, służące jako narzędzia
dla wychowawców podczas zajęć. Przedszkola otrzymują m.in. scenariusze zajęć oraz propozycje zabaw i gier. Wszystkie treści są opracowywane we współpracy z partnerami programu, czyli ekspertami z Narodowego Centrum Edukacji Żywieniowej oraz Instytutu Matki i Dziecka, którzy wspierają program od początku jego istnienia. Dodatkowo, wszystkie placówki mogą zbierać punkty za realizację scenariuszy zajęć, wymieniać je na gwarantowane nagrody oraz brać udział w konkursach z atrakcyjnymi nagrodami.

Program skierowany jest również do rodziców, którzy zyskują kompendium wiedzy pomocne w codziennym kształtowaniu prawidłowych postaw u ich pociech. Na stronie programu www.wolewode.pl znajdują się gotowe scenariusze zabaw oraz artykuły eksperckie dotyczące diety najmłodszych i aktualnych zaleceń w zakresie nawodnienia.

 

Poprzedni

8 sposobów na home office

Następny

SZAMPONY W KOSTCE

Zobacz również to: