fbpx
czwartek, 25 lipca 2024

Aparat ortodontyczny to absolutna rewolucja dla jamy ustnej. Od teraz zmianie muszą ulec nie tylko nasze nawyki żywieniowe, ale przede wszystkim sposób w jaki dbamy o higienę zębów i dziąseł. Dlaczego tak się dzieje? Pojawiają się bowiem trzy nowe czynniki. Po pierwsze, metalowa konstrukcja aparatu tworzy dodatkowe „zakamarki”, w których mogą odkładać się resztki pożywienia. Po drugie, aparat ortodontyczny obciąża nasze dziąsła. I po trzecie, korekcja ułożenia zębów powoduje, że stają się one niezwykle wrażliwe. Właśnie dlatego, w oparciu o najnowsze badania w dziedzinie ortodoncji, firma Curaprox stworzyła specjalistyczną linię produktów, które pozwalają na skuteczną i efektywną higienę jamy ustanej.

Najważniejszym elementem każdej rutyny higienicznej pozostaje oczywiście dobrze dobrana szczoteczka do zębów. Firma Curaprox opracowała specjalną linię Ortho, w skład której wchodzą między innymi szczoteczki manualne CS 5460 Ortho ultra soft oraz CS 708 Implant Ortho. Model 5460 posiada specjalne wgłębienie, dopasowujące się do kształtu aparatów ortodontycznych dzięki czemu ułatwia szczotkowanie wokół punktów stycznych aparatu z zębami. Włókna CUREN® delikatnie oczyszczą elementy aparatu oraz linię dziąseł, a dzięki ośmiokątnemu kształtowi rączki z łatwością można trzymać ją pod pożądanym kątem 45 stopni. Szczoteczka CS 708 posiada elastyczny, giętki uchwyt, umożliwiający swobodną pracę kompaktowej główki. Dodatkowo zawiera ona 7 pęczków o długości włosia 8 mm, które gwarantują precyzyjne dotarcie do trudno dostępnych miejsc.

Curaprox ma także propozycję dla miłośników zaawansowanej technologii. Szczoteczka Hydrosonic Pro posiada aż 7 specjalistycznych trybów czyszczenia oraz 3 innowacyjne główki (power, sensitive, single) z ultra cienkimi włóknami CUREN®. Używanie tego modelu jest niezwykle intuicyjne. Wystarczy delikatnie położyć wibrującą główkę szczoteczki na linii dziąseł na 2 – 3 sekundy i powoli poruszać nią małymi okrężnymi ruchami. Szczoteczka hydrosoniczna wytwarza impuls o wysokiej częstotliwości, który jest bardzo skuteczny w usuwaniu płytki nazębnej oraz bakterii. Jednocześnie te delikatne drgania dają kojący masaż obolałym dziąsłom.

Jak się okazuje konwencjonalne szczoteczki do zębów to nadal, niestety za mało. Obecność aparatu ortodontycznego stwarza idealne warunki do zalegania w przestrzeniach międzyzębowych resztek pożywienia. Aby skutecznie oczyścić te newralgiczne miejsca należy sięgnąć po szczoteczki międzyzębowe CPS. Kluczowe jest jednak odpowiednie dopasowanie ich rozmiaru do indywidualnych potrzeb. W tym celu można poprosić ortodontę o profesjonalną poradę, lub zaopatrzyć się w kilka rozmiarów i samodzielnie ustalić ten właściwy. Nie wszyscy wiedzą, że również druty aparatu wymagają czyszczenia. Dzięki szczoteczkom międzyzębowym CPS szybko i sprawnie można pozbyć się złogów bakterii z wewnętrznych drutów i uchwytów mocujących. W tym celu umieszczamy szczoteczkę między zębami a drutem i wykonujemy jeden ruch do środka. Czynność tę należy powtórzyć dla każdego zęba.

Często niestety aparaty ortodontyczne ranią i boleśnie ocierają dziąsła oraz wewnętrzną część policzków. Te małe ranki zazwyczaj trudno się goją, a nieleczone mogą doprowadzić do poważnych stanów zapalanych, niebezpiecznych dla całego organizmu. Aby uniknąć takich sytuacji warto sięgnąć po ochronny wosk ortodontyczny Curaprox Ortho Wax. Wystarczy rozgrzać małą ilości wosku w palcach i przykleić go tam, gdzie aparat powoduje największy dyskomfort. Dzięki dobrej przyczepności do metalowych elementów, wosk chroni dziąsła oraz wewnętrzną część policzków przed urazami i podrażnieniami. Ortho Wax znajduje się w poręcznym pudełku, które można wszędzie ze sobą zabrać, jest przeźroczysty i bezsmakowy.

Sugerowana cena CS 5460 Ortho ultra soft (szt.): 24,70 PLN
Sugerowana cena CS 708 Implant Ortho (szt.): 24,70 PLN
Sugerowana cena Hydrosonic Pro (szt.): 855,00 PLN
Sugerowana cena zestawu Ortho Pocket Set (szt.): 40,00 PLN
Sugerowana cena Ortho Wax (szt.): 29,00 PLN

Produkty higieny jamy ustnej szwajcarskiej marki CURAPROX dostępne są w wybranych aptekach i gabinetach stomatologicznych, jak również za pośrednictwem sklepu internetowego producenta: shop.curaprox.pl.

 

Poprzedni

Renee Adventures znów w akcji!

Następny

MAYBELLINE NEW YORK: MARKA NA MEDAL!

Zobacz również to: