fbpx
poniedziałek, 11 grudnia 2023

Wiosna zawitała na dobre, natura budzi się do życia – kwitną drzewa i kwiaty, ptaki śpiewają za oknami, a słońce przedziera się przez okna pieszcząc naszą skórę promieniami. Nastał zatem czas, kiedy powinniśmy zaprzyjaźnić się z ochroną przeciwsłoneczną. Produkty z filtrami chronią nas przed poparzeniem słonecznym, ale również zapobiegają fotostarzeniu i zabezpieczają przed chorobami skóry. Dlatego tak ważne jest, aby stosować je codziennie, niezależnie czy wychodzimy na zewnątrz, czy nie. Nawet gdy jesteśmy w domu, nasza skóra nadal jest narażona na promieniowanie UVA, które przenika przez chmury oraz szyby i przyspiesza jej starzenie się również w pochmurne dni.

TWARZ

Na twarzy najszybciej zauważamy oznaki starzenia się skóry, dlatego tak ważne jest, aby nasza pielęgnacja zawierała produkty z filtrem. Obecnie na rynku dostępna jest szeroka gama takich kosmetyków począwszy od bazy pod makijaż, a kończąc na kremach na dzień. Szeroki wachlarz filtrów, pozwala na dopasowanie idealnego produktu do naszego rodzaju skóry. Samo nakładanie kremów z filtrem jest także bardzo ważne, często zapominamy o okolicach oczu, które również narażone są na negatywne działanie promieni słonecznych. Pomóc w tym mogą nam urządzenia, masażery, które rozprowadzą krem omijając kąciki oczu.

Wypróbuj: LA PRAIRIE CELLULAR SWISS UV PROTECTION VEIL SPF 50 – 800 ZŁ/50 ML; NUXE SUN LEKKI KREM DO TWARZY SPF 50 – 79 ZŁ/ 50 ML; MAYBELLINE NEW YORK BAZA POD PODKŁAD FACE STUDIO PRIME OCHRONA PRZECIWSŁONECZNA – 39,99 ZŁ/ 30 ML; L’OREAL PARIS HYALURON SPECIALIST NA DZIEŃ SPF20 – 29,99 ZŁ/ 50 ML; ZO® SKIN HEALTH SUNSCREEN+PRIMER SPF 30 – 290 ZŁ/ 30 ML; PAT&RUB BY KINGA RUSIN KREM BB, SPF 20 (169 ZŁ/ 50 ML) ; BARWA, PAUSE KREM UNIWERSALNY SPF 15 (149 ZŁ/ 50 ML) FOREO IRIS – 599 ZŁ.

CIAŁO

Odkrywając ciało narażamy poszczególne jego części na negatywne oddziaływanie promieni słonecznych, które może doprowadzić do poparzenia. Aby zapewnić jeszcze większą skuteczność filtrów, stworzono formuły odporne na wodę i pot, dzięki czemu, takie produkty stanowią idealne rozwiązanie dla osób aktywnie uprawiających sport.

Wypróbuj: EAU THERMALE AVENE FLUID SPORTOWY SPF 50+ -75 ZŁ/ 100 ML; EISENBERG SOIN SOLAIRE ANTI AGE VISAGE SPF 50+ UVB/UVA – 249 ZŁ/ 50 ML; ZO® SKIN HEALTH DAILY SHEER SPF 50 – 327 ZŁ/ 45 ML.

ORGANIZM

Wystawiając się na słońce, woda znajdująca się w naszym organizmie zaczyna parować. W związku z tym należy pamiętać o jej regularnym uzupełnianiu. Idealnym rozwiązaniem są butelki filtrujące, które mogą towarzyszyć nam na co dzień, aby utrzymać odpowiedni poziom nawodnienia. Warto pamiętać również o uzupełnianiu soli mineralnych i minerałów, aby zapobiec niedoborowi składników odżywczych w diecie.

Wypróbuj: DAFI BUTELKA FILTRUJĄCA 0,7L – 45 zł; ARBONNE ESSENTIALS® – DODATKOWA PORCJA MULTIWITAMIN I MINERAŁÓW POCHODZĄCYCH Z MIESZANKI ZDROWEJ ŻYWNOŚCI – 159 zł/ 30 porcji

Poprzedni

Majówka w domowym stylu!

Następny

30 URODZINY EAU THERMALE AVÈNE

Zobacz również to: