fbpx
sobota, 18 maja 2024

Czym jest piękno? Platon uważał piękno za wartość obiektywną, którą rozpoznawać i oceniać uczy wychowanie. W Państwie pisze: „Człowiek należycie wychowany, co piękne chwalić potrafi, brać je w głąb własnej duszy, żywić się nimi i przez to się doskonalić.”

Starożytni uważali, że głównymi komponentami piękna są symetria i miara. Sokrates twierdził, że piękno rzeczy polega na zgodności z celem, któremu ma służyć. Według Arystotelesa na wielkości oraz ładzie. Moglibyśmy tak długo wymieniać, w końcu nad koncepcją teorii piękna na przestrzeni lat dumali nie tylko filozofowie, ale też artyści i krytycy sztuki.

Można by prowadzić długie rozważania na temat tego czym tak naprawdę jest istota tego niemalże niemożliwego do zdefiniowania zjawiska. Zdaje się jednak, że nie znajdziemy jednoznacznej odpowiedzi śledząc historię czy cytując starannie pielęgnowane przez setki lat przemyślenia, nawet jeśli zakwitły w umysłach najwybitniejszych filozofów w dziejach tego świata.

Odsuńmy zatem historię na bok i zapytajmy się może współczesnej kultury. Czym jest piękno? Czy uznalibyśmy dziś za piękną chociażby Wenus z Willendorfu? Lub kobiety z obrazu „The Three Graces” Rubensa? Patrząc na to, jaką popularność w Internecie zdobywa ostatnio fotografia Kendall Jenner w bieliźnie, ciężko w to uwierzyć. Kogo zatem powinniśmy pytać?

Można uznać, że odpowiedź tkwi w osobistym postrzeganiu każdego z nas. To jak widzimy siebie i innych to kwestia naszej perspektywy i w zasadzie to nam zwykle wystarcza. Możemy się zgodzić, że dla każdego z nas definicja piękna może być zupełnie inna. Być może to w tej inności właśnie tkwi piękno?

PIĘKNO KOLORÓW

Płynne złoto, leniwie poruszające się w kąpieli złożonej z mieszanki odżywczych olejków, różowe bąbelki zamknięte w recepturze o 170-letniej tradycji, egzotyczne pomarańcze, fiolety i…skóra węża. Nasze oczy uwielbiają kolory, uwielbiamy na nie patrzeć, doświadczać ich a jeszcze lepiej jeśli jest nam z nimi do twarzy. Precyzyjnie zamknięte w złotym sercu mikrokapsułek Super Serum [10] to produkt stworzony w wyniku połączenia ekspertyzy marki NUXE w dziedzinie pielęgnacji przeciwstarzeniowej oraz olejków.

Róż i bąbelki? Chyba każdy wie o czym mowa. Wino musujące towarzyszy nam przy wzniosłych okazjach lub…przy piątku. To dopiero kolor, który trafia do głowy! A co z kolorami, które nosimy na sobie? Mogą nam dodać energii, możemy dzięki nim wyglądać poważniej lub mogą być po prostu odzwierciedleniem naszego humoru. Egzotyczna paleta cieni do powiek, która zabierze nas w podróż do ciepłych krajów, nieco różu na policzkach lub odpędzanie marcowych chmur za pomocą rozświetlacza. Te wszystkie chwyty są dostępne na wyciągnięcie ręki.

POLECAMY: PERFECTA FLUID MATUJĄCY PERFECTA PURE NATURE 24,99 ZŁ/30 ML, NUXE SUPER SERUM 309 ZŁ/30 ML, INGRID COSMETICS PALETA CIENI PINA 69,99 ZŁ/14,4 G, VOLLARÉ COSMETICS RASPBERRIES AND CREAM RÓŻ DO POLICZKÓW 16,99 ZŁ/6 G, GANCIA PROSECCO D.O.C ROSE, EISENBERG LE MASCARA NOIR® THE BLACK MASCARA® 165 ZŁ/8 G

PIĘKNO KRYJĄCE SIĘ W DOTYKU

Przypomnij sobie uczucie, które towarzyszyło ci kiedy będąc na wakacjach w jakimś pięknym miejscu, postawiłaś po raz pierwszy stopę na drobnym rozgrzanym piasku. Albo kiedy zakładasz miły w dotyku sweter, który dopiero co był prany. Dotyk potrafi wywołać w nas kojące uczucie, którym (czasem nawet dosłownie) możemy się opatulić i niczym w zbroi ruszyć naprzeciw czekającym nas wyzwaniom.

Otulający balsam nawilżający, czyli kremowa konsystencja o zmysłowej nucie jaśminu delikatnie otula skórę. Relaksujący i kobiecy zapach pozwala cieszyć się pięknem każdej chwili pielęgnacji. Formuła oparta o łagodzący Oleo-kompleks oraz składniki nawilżające odżywia i chroni płaszcz hydro-lipidowy skóry, dzięki czemu skóra jest miękka, nawilżona i pięknie pachnie.

Co jest lepszego niż dotyk gładkiej skóry twarzy pod palcami? Krem o działaniu rewitalizującym z zawartością Corneosticker DS tworzy tzw. molekularną “drugą skórę”, regenerując i nawilżają skórę. Zaawansowane naturalne składniki chronią epidermę, zatrzymują proces starzenia się, odbudowują płaszcz lipidowy i niwelują stres oksydacyjny. Gładka skóra lubi się również z peelingiem, witaminą C, E, koenzymem Q 10, a także bardziej naturalnymi składnikami jak jedwabiście delikatne w dotyku masło shea.

PIĘKNO Wyspa Kobiet

POLECAMY: PERFECTA PLANET ESSENCE SOYA PEELING BIO-ENZYMATYCZNY PAPAINA, ENZYM Z DYNI INTENSYWNIE ZŁUSZCZA SKUTECZNIE WYGŁADZA NAWILŻA 14,99 ZŁ/75 ML, PAT&RUB KREM NA DZIEŃ DOUBLE SKIN & REVIVAL 159ZŁ/50ML, EAU THERMALE AVÈNE OTULAJĄCY BALSAM NAWILŻAJĄCY 85,50 ZŁ/250 ML, ZO SKIN HEALTH 100% VITAMIN C SELF-ACTIVATING 410 ZŁ/50 ML, BARWA PAUSE SERUM 159 ZŁ/30 ML

Poprzedni

To musisz wiedzieć, aby zawsze dobrze wyglądać. Kasia Sokołowska zdradza sekrety swojego stylu

Następny

JAK NIE BYĆ BEZRADNYM? NAJWIĘKSZA E-KONFERENCJA O ROZWOJU SPOŁECZNO-EMOCJONALNYM DZIECI I MŁODZIEŻY W CZASACH PANDEMII

Zobacz również to: