fbpx
sobota, 9 grudnia 2023

DEKLARACJA RZEMIOSŁA: W NAJNOWSZEJ KOLEKCJI H&M ZNALAZŁY SIĘ MARZYCIELSKIE, ZWIEWNE SUKIENKI I KOMPLETY W RĘCZNIE MALOWANE KWIATOWE NADRUKI. TA WIOSNA PACHNIE ŁĄKĄ.

Tej wiosny H&M inspiruje się budzącą do życia naturą, celebrując piękno łąk wypełnionych kwitnącymi kwiatami. Florystyczne nadruki ręcznie malowane przez zespół projektantów H&M stanowią ukłon w kierunku rzemiosła i zrównoważonej mody.

Kwiatowe nadruki zostały stworzone przez wewnętrznych projektantów H&M, którzy wystąpili również w towarzyszącej kolekcji kampanii – Abigail Morris, Kavita Ravaliya, Holly Watts i Florentin Bodet. Twórcy wzorów swoich inspiracji szukali podczas czasu spędzanego na łonie natury. Soczyste łąki, ulubione polne kwiaty, to elementy, które chcieli utrwalić w swoich projektach. Tworząc romantyczne nadruki na materiały, ręcznie malowali kwiaty w ich najprawdziwszej formie: rozwiane wiatrem, nieokiełznane, tak jak wyglądają w naturze. Rezultatem ich pracy są idealne letnie sukienki, które oddają piękno natury, jej nieprzewidywalny, ale pozytywny charakter.

Kolekcja to także wyraz nadziei na zachowanie rzemiosła i przejaw pragnienia, by w przyszłości moda była bardziej zrównoważona, do czego w swoich działaniach dąży marka H&M. Większość ubrań wykonana jest w 100% z bawełny organicznej lub mieszanki bawełny organicznej i lnu.

Czerpiąc inspiracje z różnorodnych kształtów kwiatów, w kolekcji znajdziemy romantyczne sukienki, dopasowane topy, ale także zwiewne spódnice z wyrazistymi detalami widocznymi w nowoczesnych bardziej obszernych fasonach.

Sukienki bez rękawów ozdobione są delikatnymi falbanami lub subtelnymi ramiączkami, a spódnice posiadają łatwe do noszenia elastyczne paski w talii. Paleta kolorów jest również bliska naturze: dominują odcienie złamanej bieli, blada miętowa zieleń i delikatny żółty. Kolekcja została uzupełniona o dodatki takie jak kapelusz typu bucket hat czy chustę.

Kolekcja pojawi się na rynku 8 kwietnia i będzie dostępna w wybranych sklepach na całym świecie oraz na stronie internetowej hm.com.

Poprzedni

Operacja singe

Następny

Księga dwóch dróg

Zobacz również to: