fbpx
sobota, 18 maja 2024

Podejrzany wypadek. Zmowa milczenia. Tajemnicze zaginięcie.

Mistrzowski thriller Harlana Cobena dla nastoletnich czytelników.

Serial na podstawie powieści, z Jadenem Michaelem (znanym z serialu Colin w czerni i bieli) w roli głównej, już wkrótce na platformie Amazon Prime Video!

Mickey Bolitar, nastoletni bratanek detektywa Myrona Bolitara, ma za sobą traumatyczne przeżycia. Na jego oczach zginął ojciec. Matka trafiła na odwyk. A on sam musi zmienić szkołę i zamieszkać z nielubianym wujem.

Okazuje się jednak, że Mickey i Myron mają ze sobą wiele wspólnego, szczególnie zamiłowanie do zagadek i… nieodpowiednich dziewczyn. Takich, które znikają bez ostrzeżenia – jak Ashley, z pozoru skromna nastolatka, która najwyraźniej nie była tym, za kogo się podawała. Zresztą nie tylko jej tożsamość okazuje się zagadką…

Mickey rozpoczyna śledztwo i wkrótce trafia na ślad szokującego spisku, co zmusi go, by zakwestionował wszystko, co dotychczas uważał w życiu za pewne i co wiedział o swojej rodzinie. Czyżby śmierć jego ojca była tylko iluzją?

Schronienie to pierwsza książka Harlana Cobena w serii z Mickeyem Bolitarem. Prawa do ekranizacji tej i wszystkich pozostałych książek z nastoletnim bohaterem (w Polsce składają się one na trylogię: Schronienie, Kilka sekund od śmierci i Odnaleziony) należą do wytwórni filmowej MGM. Za produkcję serialowej wersji Schronienia, która powstaje na zamówienie Amazon Prime Video, odpowiedzialny jest sam pisarz, wspierany przez swoją córkę Charlotte Coben, a także Rolę Bauer i Erika Barmacka.

Poprzedni

Kompleks grzecznej dziewczynki

Następny

Siedem ścieżek ajurwedy

Zobacz również to: