fbpx
wtorek, 5 marca 2024

Jedna z najpiękniejszych i najbardziej fascynujących powieści dla dzieci

Razem z Alicją poczuj magię niezwykłej Krainy Dziwów

Przygody Alicji w Krainie Dziwów, powieść opublikowana po raz pierwszy w roku 1865, na pokolenia zawładnęła sercami i wyobraźnią czytelników niezależnie od ich wieku. W tej urzekającej książce Alicja wpada do króliczej jamy, by zacząć odkrywać kapryśny, nierealny świat z mówiącymi zwierzętami, zdumiewającymi istotami i fantastycznymi krajobrazami.

Ze swą przewrotną grą słów, żywą wyobraźnią oraz nieokiełznanym humorem Przygody Alicji w Krainie Dziwów pozostają klasyczną pozycją, która nie dbając o upływ czasu, niezmiennie fascynuje młodych oraz dorosłych czytelników. Powszechnie tłumaczonej i adaptowanej historii nigdy nie zbrakło w księgarniach. W roku 1871 Carroll napisał kontynuację, która stała się kolejnym literackim przebojem.

Zapraszamy więc, byście w ślad za Alicją podążyli w głąb króliczej jamy, przepłynęli pełną łez sadzawkę i znaleźli się w niezwykłym miejscu zwanym Krainą Dziwów, gdzie razem z nią napotkacie Białego Królika, posłuchacie frustrujących rad Gąsienica i zagracie w krykieta z nieobliczalną Królową Kier.

Lewis Carroll (właśc. Charles Lutwidge Dodgson, 1832-1898) – angielski naukowiec, pisarz, poeta oraz fotograf, profesor matematyki na uniwersytecie w Oksfordzie, autor kilku książek dla dzieci, z których światowy rozgłos zdobyła powieść Przygody Alicji w Krainie Dziwów (1865).

Poprzedni

Atomy

Następny

Krzyk orła

Zobacz również to: