Zdrada jest jedną z najczęstszych przyczyn rozpadu związku. Kolejną taką przyczyną bywa jednak nieuzasadniona niczym podejrzliwość. W trosce o dobro swojej relacji warto zatem dowiedzieć się jakie są najbardziej oczywiste oznaki zdrady.
Najczęstsze oznaki zdrady
Jeżeli podejrzewasz partnera o zdradę, w pierwszym kroku sprawdź, czy twoje podejrzenia są uzasadnione. Twoją czujność powinny wzbudzić następujące sytuacje:
- twój partner nagle zaczyna przesadnie przejmować się swoim wyglądem zewnętrznym i przesadnie dba o higienę osobistą
- zabezpiecza hasłem swój telefon lub komputer (wcześniej sprzęt był niezabezpieczony!) – lub dokonuje nieuzasadnionego zakupu drugiego telefonu
- przyjmuje postawę obronną i unika kontaktu wzrokowego, gdy zadajesz pytania na niewygodne tematy (np. gdy pytasz, dlaczego tak długo był w pracy)
- w twojej obecności wyłącza lub wycisza telefon
- regularnie czyści historię przeglądania w komputerze lub wiadomości w telefonie
- często późno wraca z pracy, częściej niż zwykle wyjeżdża służbowo itd.
- odczuwasz nagłą i radykalną zmianę jego uczuć wobec ciebie – na przykład niespodziewaną wrogość, lub przeciwnie – nadmierną czułość.
- poziom jego libido obniżył się
- nagle zmienił swoje przyzwyczajenia, porzucił swoje hobby
- przejawia większe zainteresowanie pornografią niż zwykle
Generalnie, jego UWAGA oznacza miłość i zainteresowanie. Każda nieuzasadniona zmiana w tej materii powinna obudzić w tobie czujność.
Jeżeli wszystkie oznaki wskazują na zdradę
Powiedzmy że zdiagnozowałaś wszystkie oznaki zdrady i prawdopodobnie twoje obawy stają się uzasadnione. I co dalej? Właściwym krokiem będzie spokojna rozmowa z partnerem, w trakcie której przedstawisz zebrane dowody. Jeśli twój partner jest wobec ciebie uczciwy, nie będzie miał ci za złe twojego niepokoju (zakładając, oczywiście, że nie robisz mu z tego powodu licznych awantur).
Reakcja agresywna (lub bierno-agresywna) partnera może z dużym prawdopodobieństwem świadczyć o jego nieszczerości i zdradzie.