fbpx
niedziela, 14 lipca 2024

Zaburzenia erekcji to powszechny problem, który dotyka coraz młodszych mężczyzn. Najczęstszą przyczyną jest współczesny styl życia, który stanowi niemałe wyzwanie dla każdego człowieka: wszechobecny stres, pośpiech, nieprawidłowa dieta, niska aktywność fizyczna oraz niebywała presja na osiągnięcie sukcesu i wysokiego statusu życiowego skutecznie drenują ciało i psychikę.

Zaburzenia erekcji przestały być wyłącznym problemem mężczyzn po 60. roku życia: szacuje się, że obecnie około 1/5 miliona Polaków cierpi na kłopoty z potencją. Te z kolei bardzo szybko mogą prowadzić do trudności w relacjach partnerskich i życiu rodzinnym.

Zaburzenia erekcji: u podstaw podniecenia

Aby lepiej zrozumieć problemy z potencją, warto zapoznać się z mechaniką przebiegu erekcji.

Proces erekcji członka jest bardzo złożony, bierze w nim udział:

 • układ nerwowy, a wraz z nim ośrodki sterujące zachowaniami seksualnymi w mózgu, rdzeniu kręgowym – nerwy i neuroprzekaźniki
 • układ hormonalny – poziomy testosteronu i innych hormonów
 • układ krążenia
 • układ mięśniowy
 • bodźce wzrokowe, dotykowe itd.

Wyobraźmy sobie biegnące wewnątrz członka trzy „rurki”, zbudowane z gąbczastej tkanki. Dwie z nich, nazywane ciałami jamistymi, przypominają grube walce umieszczone po obu stronach prącia. Trzecia – ciało gąbczaste – obejmuje cewkę moczową i zakończona jest żołędzią.

W ciałach jamistych znajdują się pasemka mięśni gładkich – to do nich dochodzą zakończenia nerwów odpowiedzialnych za erekcję. Nerwy te ciągną się od dolnego odcinka kręgosłupa do penisa. Jeżeli dotrze do nich impuls, ciała jamiste wypełniają się krwią i pęcznieją, uciskając żyły doprowadzające krew do członka. Penis zaczyna twardnieć i wznosi się ku górze – tak powstaje erekcja.

Rodzaje zaburzeń erekcji

Zaburzenia erekcji to problemu w powstaniu lub utrzymaniu erekcji, niezbędnej do odbycia stosunku seksualnego.

Najczęstszym typem zaburzeń erekcji jest typ umiarkowany, czyli erekcja niepełna. Erekcja głęboka to całkowity brak wzwodu. Zaburzenia erekcji mogą być występować samodzielnie, mogą również towarzyszyć innym zaburzeniem seksualnym, takim jak zanik libido, przedwczesny wytrysk itd.

Mężczyźni w wieku dojrzałym, cierpiący na różne choroby i przyjmujący na stałe leki, często cierpią na zaburzenia erekcji na tle organicznym. Taki stan może sugerować stopniowy rozwój zaburzeń, a także erekcje niepełne lub ich brak rankiem, po przebudzeniu się.

W diagnostyce, poza badaniami krwi, pomocne bywa badanie przepływu krwi w naczyniach tętniczych i żylnych członka.

Zaburzenia erekcji bywają dobrym barometrem stanu zdrowia: bardzo często to one jako pierwsze dają znać, że układ krwionośny nie działa prawidłowo i konieczne jest podjęcie leczenia.

Zaburzenia erekcji: metody leczenia

Istnieje kilka metod leczenia problemów z potencją, a ich rodzaj i efektywność zależy od przyczyn tychże zaburzeń. Nieodzowna jest więc w tym przypadku konsultacja lekarska. Wśród przykładowych metod leczenia można wymienić:

 1. Suplementy na potencję  – ich rolą jest oddziaływanie na układ krążenia. Podwyższają drożność naczyń, dzięki czemu do członka napływa więcej krwi
 2. Iniekcje w ciała jamiste członka
 3. Metody chirurgiczne itd.

Suplementy  na zaburzenia erekcji nie są, wbrew powszechnej opinii, niebezpieczne dla zdrowia. Poprawiają przepływ krwi w naczyniach, regenerują nabłonek naczyń, a nawet bywają stosowane w profilaktyce choroby niedokrwiennej serca. Przykładem jest preparat Erisil Plus.

Czym jest Erisil Plus?

Erisil Plus to zaawansowany suplement diety stworzony specjalnie dla mężczyzn, którzy chcą poprawić swoją sprawność seksualną. Dzięki połączeniu nowoczesnych badań i tradycyjnej wiedzy, Erisil Plus oferuje naturalne wsparcie w osiąganiu i utrzymaniu mocnych erekcji, co wpływa na poprawę jakości życia seksualnego i pewności siebie.

Jak działa Erisil Plus?

Erisil Plus działa poprzez unikalną mieszankę 11 składników, które wspierają różne aspekty mężczyzny. Kluczowe składniki, takie jak SABEET™ i jabłczan cytruliny, zwiększają produkcję tlenku azotu, co rozszerza naczynia krwionośne, poprawiając ukrwienie prącia i umożliwiając silne oraz długotrwałe erekcje. Dodatkowo, ekstrakty z żeń-szenia koreańskiego, liści damiany i korzenia maca zwiększają libido, wspierają płodność i redukują stres, co razem przekłada się na lepsze doświadczenia seksualne.

Dlaczego warto kupić Erisil Plus ?

Erisil Plus to nie tylko sposób na poprawę erekcji, ale również wszechstronne wsparcie dla zdrowia mężczyzn. Regularne stosowanie tego suplementu pomaga:

 1. Wywołać i poprawić wzwód – naturalne składniki skutecznie wspomagają osiąganie mocnych erekcji.
 2. Wspierać zdrowie męskiego układu rozrodczego – składniki takie jak ekstrakt z pestek dyni i korzenia lukrecji gładkiej wspierają zdrowie prostaty i układu moczowego.
 3. Zwiększać libido i apetyt seksualny – ekstrakty z damiany i szafranu zwiększają pragnienie seksualne i poprawiają płodność.
 4. Poprawiać pewność siebie – silne erekcje i wysokie libido dodają pewności siebie w łóżku i poza nim.
 5. Optymalizować poziom testosteronu – cynk i inne składniki wspierają produkcję hormonów, co korzystnie wpływa na męską witalność i energię.

Zaufaj naukowo potwierdzonym składnikom i doświadcz różnicy z Erisil Plus. ZAMÓW TUTAJ i odkryj nowy wymiar swojej męskości!

 

Poprzedni

Najmodniejsze stylizacje na lato 2024: co nosić, żeby wyglądać stylowo i czuć się komfortowo?

Następny

Najlepsze książki na lato 2024: co warto przeczytać na plaży?

Zobacz również to: