Wyprawka dla noworodka – co się powinno w niej znaleźć?


Wyprawka dla noworodka wyspa kobiet

Pieluszki jednorazowe to tylko jeden z elementów wyprawki dla noworodka. Centrum zdrowia dziecka przypomina, że na przyjęcie nowego członka rodziny warto się odpowiednio wcześnie przygotować. Skompletowanie wyprawki wymaga trochę czasu, dlatego nie warto zostawiać tego obowiązku na ostatnią chwilę przed porodem.

Kompletowanie wyprawki — kiedy zacząć?

Do kompletowania wyprawki warto podejść po raz pierwszy na kilka dobrych tygodni przed porodem, najlepiej pod koniec drugiego trymestru, na początku trzeciego. Warto pamiętać, że ostatnie chwile przed narodzeniem dziecka są bardzo emocjonalne, a kobieta ma nieco mniej sił. Dobrze więc, aby kompletna wyprawka została przygotowana wcześniej przed narodzinami dziecka. Dzięki temu można uniknąć niepotrzebnej nerwowości, jak i nieprzemyślanych zakupów.

Jeśli do kompletowania wyprawki zasiądziesz odpowiednio wcześniej, możesz to zrobić na spokojnie, dając sobie czas na zastanowienie, wstępny wybór rzeczy, a następnie ostateczny ich zakup. Kupując ubranka dla dziecka, niezbędne artykuły higieniczne, nie można zapominać także o potrzebach matki, które są szczególne, nie tylko ze względu na czas karmienia piersią, ale i sam poród i połóg, w którym kobieta po nim się znajduje.

Co powinna zawierać wyprawka dla noworodka?

Bezpieczeństwo dziecka to podstawa, dlatego wybierając zarówno ubranka, jak i kosmetyki dla noworodka, należy zwracać uwagę na wykonanie ich z naturalnych materiałów i składników. Absolutnie należy unikać produktów z uczulającymi substancjami, silnymi detergentami. Jeśli chodzi o tekstylia, najlepiej sprawdzą się bawełna lub bambus. Wyprawka dla noworodka powinna zawierać:

  • śpioszki,
  • pajacyki,
  • body,
  • koszulki bez rękawów oraz kaftaniki z długim rękawem,
  • spodenki,
  • sweterek,
  • skarpetki,
  • cienka czapka.

Dzieci urodzone jesienią i zimą będę potrzebować grubszej czapki, szalika, rękawiczek, a przede wszystkim kombinezonu.

Do przewijania potrzebne będę oczywiście pieluszki. Natomiast musisz pomyśleć także o przewijaku, pokładach. Niezbędne będą kosmetyki takie jak płyn do kąpieli lub olejek, krem przeciw odparzeniom, płyn do przemywania pępka, chusteczki nawilżane, płatki i patyczki kosmetyczne. Do pielęgnacji potrzebne będą także akcesoria: ręcznik kąpielowy, wanienka, nożyczki do paznokci, aspirator do nosa, termometr kąpielowy, szczotka z miękkim włosiem.

Oprócz łóżeczka, materacyka i pościeli musicie pomyśleć o kocyku, rożku do otulania, tułaczu. Dobrym pomysłem będzie także monitor oddechu lub niania elektryczna.

W końcu do karmienia potrzebne będą butelki, smoczki, śliniaki, a także podgrzewacz do pokarmu i sterylizator do butelek.

W kontekście podróży trzeba pomyśleć o wózku, foteliku samochodowym. Ponadto warto rozważyć zakup nosidełka lub chusty.

 

[metaslider id="18671"]
Poprzedni Jak wybielić żółte zęby?
Następny CZYNNOŚCI RYTUALNE