Pampersy dla dorosłych – jak wybrać odpowiednie?


pampersy dla dorosłych wyspa kobiet
Group of positive seniors playing cards

Przy nietrzymaniu moczu niezwykle ważna jest właściwa higiena. Chodzi nie tylko o nieprzyjemny zapach, ale przede wszystkim o zachowanie w suchości i czystości okolic intymnych. Długotrwały kontakt z wilgotną bielizną i moczem nie jest dla nich korzystny i mogą pojawić się różnego typu powikłania, zwłaszcza u pacjentów leżących. Jak zadbać o higienę przy nietrzymaniu moczu? Jakie pampersy dla dorosłych wybrać i kiedy jest stosować? Podpowiadamy.

Nietrzymanie moczu – jakie są rodzaje tej dolegliwości?

Nietrzymanie moczu może mieć postać wysiłkową, naglącą lub mieszaną. Przyczyną wysiłkowego nietrzymania moczu jest osłabienie mięśni Kegla, naglące nietrzymanie moczu może być spowodowane stanem zapalnym lub nadreaktywnością pęcherza, często zdarza się też w ciąży. Oprócz różnych postaci nietrzymanie moczu ma też różny stopień nasilenia: od lekkiego, kropelkowego nietrzymania moczu aż po całkowite, natychmiastowe opróżnianie pęcherza. Zależnie od stopnia nasilenia dolegliwości dobiera się odpowiednie środki higieniczne na nietrzymanie moczu. Dostępne są wkładki i podpaski urologiczne, majtki chłonne, pieluchomajtki, pampersy dla dorosłych i pieluchy dla dorosłych.

Pampersy dla dorosłych – dla kogo są przeznaczone?

Pampersy dla dorosłych to artykuły higieniczne przeznaczony dla osób z ciężką postacią nietrzymania moczu. Mają bardzo chłonny wkład, który sprawdzi się nawet przy całkowitym opróżnieniu pęcherza. Pampersy dla dorosłych stosuje się zazwyczaj u pacjentów leżących, zarówno na noc, jak i na dzień. Mają one udogodnienia ułatwiające ich zakładanie i zdejmowanie, zwłaszcza gdy robi to opiekun. Mogą także mieć zewnętrzny wskaźnik wilgotności, który pomaga opiekunowi ocenić, czy zachodzi konieczność wymiany pampersa.

Pampersy dla dorosłych – jakie wybrać?

Wybierając pampersy dla dorosłych, nie należy kierować się niską ceną produktu. Pamiętajmy, że środki higieniczne na nietrzymanie moczu, w tym pampersy dla dorosłych, mogą być refundowane na NFZ. Dotyczy to także artykułów renomowanych producentów, takich jak TENA. Przy wyborze kierujmy się zatem przede wszystkim jakością produktu. Ważne, by pampersy dla dorosłych wykonane były z miękkich, delikatnych i pozwalających skórze oddychać materiałów. Powinny też mieć system zabezpieczający przed przeciekaniem nawet wówczas, gdy pampers nie zostanie od razu zmieniony na nowy. To istotne zwłaszcza w przypadku osób, które nie potrafią lub nie są w stanie zasygnalizować konieczności wymiany. Pampersy dla dorosłych powinny też mieć system utrzymujący wilgoć z dala od skóry przez długi czas oraz zabezpieczenie przed powstawaniem przykrego zapachu. Wybierając pampersy dla dorosłych TENA, możemy liczyć na wszystkie te udogodnienia. Znacznie zwiększają one komfort fizyczny i psychiczny osoby borykającej się z nietrzymaniem moczu.

Wybierając pampersy dla dorosłych, pamiętajmy też o ich dopasowaniu pod względem rozmiaru. Tylko dobrze dopasowane pampersy dla dorosłych właściwie spełnią swoje zadanie.

Poprzedni Odstawienie od piersi - jak i kiedy zakończyć naturalne karmienie?
Następny LETNI MAKIJAŻ W 3 KROKACH