Czy warto wybrać się na obóz odchudzający dla dorosłych?


obóz odchudzający wyspa kobiet

Lato nieubłaganie dobiega końca, a większość z nas urlopowe wyjazdy ma już za sobą. Okres wakacyjny, to z jednej strony najbardziej lubiany czas w ciągu całego roku, kiedy dzień jest długi, a my możemy zatrzymać się na chwilę i odetchnąć od codziennych obowiązków.

Z drugiej jednak strony, to właśnie wtedy porzucamy nasze diety i plany treningowe na rzecz wieczornego grilla, wyjazdu nad morze czy wyjścia ze znajomymi. Gdy na horyzoncie dostrzegamy wrzesień, większość z nas zaczyna powracać do normalnego trybu życia. Jednak po dłuższej przerwie z pewnością nie jest to najłatwiejsze, a w naszej głowie rodzi się wiele wymówek. Na szczęście istnieją sposoby na to, aby na nowo wkroczyć na drogę zdrowego stylu życia bez uczucia zniechęcenia i ogarniającego lenistwa.

Od jakiegoś czasu bardzo popularną formą aktywności fizycznej stały się obozy odchudzające dla dorosłych. Po pierwsze, do kondycji i smukłej sylwetki nie musisz wracać sam, a po drugie czuwają nad Tobą doświadczeni trenerzy i dietetycy, których wskazówki możesz wykorzystać, gdy wrócisz już do domu.

Zacznijmy od planu treningowego

Jeżeli zastanawiasz się czy Twoja kondycja pozwoli Ci na stuprocentowe uczestnictwo w odchudzającym obozie dla dorosłych, bez obaw jest on dla każdego. Zarówno osoby początkujące, jak i zaawansowane świetnie się tam odnajdą, ponieważ każda forma aktywności będzie dopasowana tak, żebyś mógł sobie poradzić. Zazwyczaj stworzone są bloki aktywności fizycznych, które obejmują przeróżne dyscypliny i zestawy ćwiczeń.

To, co z pewnością można powiedzieć o takich treningach to, że nie będą one monotonne i nudne. Wszystko zaplanowane jest tak, żeby uruchomić do pracy wszystkie mięśnie Twojego ciała, a dzięki temu otrzymać najlepsze efekty w stosunkowo krótkim czasie. Czego więc możesz się spodziewać? Ze sportów, które możesz znać z pewnością pojawi się kick-boxing, cross fit czy treningi lekkoatletyczne. Ponadto, dzięki temu, że obozy odbywają się w otoczeniu natury, możesz liczyć na tory przeszkód czy spływy kajakowe. Nie zabraknie także jogi czy rozciągania.

A co z dietą?

Dieta to około 80 procent sukcesu, stąd na takim obozie sportowym nie może zabraknąć zdrowych, zbilansowanych posiłków. Po pierwsze, musisz wiedzieć jaki jest Twój cel. W zależności od tego, czy chcesz schudnąć, utrzymać wagę czy ją zwiększyć, tak zostanie wyliczone Twoje zapotrzebowanie kaloryczne. Drugim elementem, który brany jest pod uwagę to intensywność treningów, ponieważ im mocniejsze, tym więcej kalorii powinieneś spożyć. W związku z tym, że wiele zajęć odbywa się na dworze, nasz organizm ma szybszą przemianę materii, więc posiłki rzeczywiście muszą temu sprostać. Taka dieta powinna zapewnić Ci siłę do działania, więc zawiera również odpowiednią ilość witamin i składników odżywczych. Nad ułożeniem całego planu czuwa certyfikowany dietetyk, więc nie musisz martwić się nietolerancją czy alergią pokarmową, wszystko to będziecie mogli ustalić wspólnie.

Na koniec kilka praktycznych informacji

Osoby, które na co dzień trenują z pewnością mają wiele podstawowych rzeczy, które są niezbędne na takim wyjeździe. Jednak osoby początkujące być może będą musiały wybrać się na małe zakupy. Cała lista najpotrzebniejszych rzeczy zazwyczaj zamieszczona jest na stronie internetowej, jednak jeżeli masz jakiekolwiek wątpliwości, numer telefonu zawsze jest do Twojej dyspozycji. Rzeczy, które znajdują się na takiej liście, oprócz tych oczywistych i podstawowych, to między innymi wodoodporne obuwie, buty do wody, bidon czy elektrolity.

Druga ważna kwestia, to czas trwania takiego obozu. W zależności od tego ile możesz na niego przeznaczyć, masz do wyboru 3, 7 lub 14 dniowy wyjazd. Dojazd zazwyczaj organizujesz sam, ponieważ zjeżdżają się tam osoby z całej Polski, a nawet i spoza niej. Jednak nie martw się o ewentualny transport na miejscu, jeśli nie przyjeżdżasz samochodem. Obsługa takiego obozu zazwyczaj ma w ofercie odbiór uczestników z dworca czy centrum pobliskiego miasta.

Poprzedni Wojna cukierkowa t.1
Następny Najlepsze na świecie! Ciasto drożdżowe ze śliwkami