Jak poprawić ostrość widzenia w 15 minut, czyli laserowa korekta wzroku jako skuteczne rozwiązanie


jak poprawić ostrość widzenia wyspa kobiet

Jedynie kilkanaście minut zajmie poprawa Twojej wady, jeśli zdecydujesz się na zabieg jakim jest laserowa korekta wzroku. Choć jest on niezwykle skomplikowany i zaawansowany technologicznie to prawdopodobieństwo wystąpienia jakichkolwiek powikłań jest minimalne. Warto dodać także, że procedura pozbawiona jest dolegliwości bolesnych, a powrót do codziennych zajęć zajmuje max. 1-2 dni. Przekonany? Jeśli masz problemy z ostrością widzenia, warto rozważyć laserową korektę wzroku – jednorazową procedurę, która poprawi Twój komfort życia o 180 stopni.

Laserowa korekta wzroku – kiedy jest najlepszy moment na zabieg?

Kluczową kwestią jest w tym przypadku m.in. wiek pacjenta – laserowa korekta wzroku może zostać przeprowadzona jeżeli ukończył on 18 lat. Wynika to z faktu, iż do tego momentu gałka oczna cały czas się rozwija. Nasila się to szczególnie podczas dojrzewania, kiedy wady wzroku mają skłonność do wyraźnego postępowania.

Drugim aspektem, na który zwracają lekarza kwalifikujący do zabiegu jest to, czy obecnie wada jest ustabilizowana. Jeśli zależy nam na trwałym i jednorazowym poddaniu się procedurze, laserowa korekta wzroku powinna zostać przeprowadzona na oku, którego wada w ciągu ostatnich 12 miesięcy nie pogłębiła się. Dzięki temu istnieje pewność, że po zabiegu ona również nie powinna postępować i tym samym, nie będzie potrzeby przeprowadzenia korekty laserem ponownie.

Przeciwwskazania do przeprowadzenia laserowej korekty wzroku

Poza informacją odnośnie najlepszego momentu na przeprowadzenie zabiegu warto też wiedzieć kiedy laserowa korekta wzroku to nienajlepszy pomysł. Istnieją bowiem wyraźne przeciwwskazania do jej wykonania, które mają związek choćby z aktualnie przechodzonymi dolegliwościami lub skłonnościami do pewnych chorób.

Poza brakiem ustabilizowanej wady czy jej zbyt szybkim pogłębianiem się, o którym wspomniano wyżej, wyraźną przeszkodą do przeprowadzenia zabiegu jest zdiagnozowana jaskra i zaćma, a także stwierdzone choroby autoimmunologiczne. Jeśli cierpisz obecnie na zespół suchego oka, laserowa korekcja wzroku również nie może się odbyć. Możesz spodziewać się odmowy również, gdy jesteś aktualnie w ciąży lub karmisz piersią. Z korekcją wzroku za pomocą lasera muszą się pożegnać również osoby ze stwierdzonymi alergiami.

jak poprawić ostrość widzenia wyspa kobiet

Laserowa korekta wzroku w Vidium Medica

Poddając się powyższemu zabiegowi warto udać się do polecanej kliniki, posiadającej zespół kompetentnych specjalistów, którzy odpowiednio pokierują Tobą zarówno przed, w trakcie, jak i po operacji. Jest to niezwykle ważne, ponieważ oko to bardzo delikatny narząd, który wymaga specjalnej opieki i dokładności. Jednym z miejsc, które posiada w swojej ofercie zabieg i któremu zaufały już tysiące pacjentów jest Vidium Medica. Laserowa korekta wzroku jest tam przeprowadzana na porządku dziennym, a rozbudowany zespół lekarzy składający się m.in. z okulistów-chirurgów, okulistów, optometrystów czy anestezjologów stał się prawdziwym ekspertem w kwestiach związanych z powyższym zabiegiem.

[metaslider id="18671"]
Poprzedni Wenecki szkicownik
Następny Szczoteczka do twarzy. 3 wskazówki jak ją używać