Jak myć zęby szczoteczką soniczną?


Jak myć zęby szczoteczką soniczną? wyspa kobiet

Szczoteczki soniczne są coraz popularniejsze w naszych domach. Ich użytkownicy nierzadko wybrali je po latach korzystania ze szczoteczek elektrycznych, zachowując przyzwyczajenie i techniki mycia zębów. Tymczasem mycie zębów szczoteczką soniczną bardziej przypomina korzystanie ze szczoteczki manualnej.

Szczoteczka soniczna to ciekawe rozwiązanie, dzięki któremu możemy utrzymać nasze zęby w nienagannej kondycji. Żeby jednak mycie zębów szczoteczką soniczną było efektywne, warto wiedzieć, jak używać szczoteczki sonicznej na powierzchni zębów i nie tylko.

Jak myć zęby szczoteczką soniczną?

Żeby odpowiedzieć sobie na pytanie jak myć zęby szczoteczką soniczną, warto skupić się na tym, jak skonstruowane są szczoteczki soniczne. Otóż w przeciwieństwie do klasycznych modeli elektrycznych, które charakteryzuje obrotowy ruch główki szczoteczki, w szczoteczkach sonicznych mamy do czynienia z ruchem bok w bok, przez co samo mycie w czasie codziennej pielęgnacji jamy ustnej, przypomina bardziej korzystnie ze zwykłej, manualnej szczoteczki. Szczoteczka soniczna działa zatem w inny sposób niż elektryczna, dlatego zwykłe przykładanie główkę szczoteczki do szkliwa nie jest efektywne. Żeby cieszyć się z właściwego mycia zębów przy pomocy szczoteczki sonicznej, należy trzymać się prostego schematu:

– zwilż wodą główkę szczoteczki,

– nałóż pastę do zębów,

– myj zęby, wykorzystując ruch wymiatający.

Dzięki temu włosie szczoteczki i specjalne fale dźwiękowe w szczoteczek sonicznych skutecznie wyczyszczą powierzchnię płytki nazębnej, spenetrują przestrzenie międzyzębowe, a także mogą również pomóc w masażu dziąseł.

Jak dbać o higienę jamy ustnej ze szczoteczką soniczną?

Poza regularnym i dokładnym myciem ze wsparciem nici dentystycznej, warto wiedzieć, co sprawia, że szczoteczka soniczna działa efektywnie. Jak wiadomo nie wystarczy bezpośredni kontakt szczoteczki z zębem. Potrzebne są ruchy wymiatające oraz odpowiednia częstotliwość drgań.

Modele soniczne mają zazwyczaj czujnik docisku, dzięki czemu szczoteczka uczy nas, jaki sposób mycia jest optymalny dla zębów i dziąseł. Dlatego nawet dzieci mogą używać modeli, w których wykorzystana jest technologia soniczna. Mogą w ten sposób nauczyć się mycia zębów szczoteczką soniczną i wykształcić prawidłowe nawyki, jak chociażby często pomijane elementy czyszczenia języka z resztek pokarmu. Na rynku znaleźć można chociażby specjalne modele Oral-B, zaprojektowane z myślą o najmłodszych użytkownikach, które pomagają im dotrzeć nawet to trudno dostępnych miejsc.

Artykuł powstał we współpracy z Oral-B

[metaslider id="18671"]
Poprzedni Poszukiwany ukochany
Następny Co mówi koci ogon?