Gdzie kupić hamak do jogi i na co zwrócić uwagę?


hamak do jogi wyspa kobiet

Joga na hamaku to świetny sposób na redukcję stresu, zwiększenie świadomości własnego ciała i zbudowanie większej siły. Nim jednak zdecydujesz się na pierwszy trening i zakup potrzebnego sprzętu, upewnij się, że wiesz, na co zwrócić uwagę – tak, by późniejsze praktyki były nie tylko owocne, ale również bezpieczne.

Czym jest hamak do jogi?

To rodzaj materiału, który po zawieszeniu przypomina chustę, a rozłożony wygląda jak długa szarfa. Służy do wykonywania asan i ćwiczeń akrobatycznych, jednak należy podkreślić, że nie jest to produkt “z przypadku”. Hamak do jogi powstaje ze specjalnego materiału, który ma odpowiednią wytrzymałość i ciągliwość. Oznacza to, że za sprzęt do ćwiczeń aerial jogi nie może posłużyć każdy odpowiednio długi materiał – powinien być to produkt profesjonalny.

Hamak można zawiesić na stałe (do sufitu za pomocą uchwytów albo przekładając specjalne liny przez belkę) lub na profesjonalnej konstrukcji wolnostojącej.

Szerokość i długość hamaka

Asany wykonywane na hamaku są bardzo różne, ale większość z nich wymaga schowania się wewnątrz materiału lub zawieszenia o niego. Oznacza to, że chusta musi być na tyle szeroka, aby osoba ćwicząca mogła bez problemu wejść do niej niczym do “kokonu”.

Polecana szerokość minimum wynosi 230 cm –  sprawdzi się w przypadku większości osób dorosłych. Istnieją też większe hamaki, np. 280 cm i osoby bardzo wysokie powinny mieć je na uwadze. Odpowiednio dobrana szerokość umożliwia równomierne rozłożenie się ciężaru ciała podczas ćwiczeń i w związku z tym wpływa na komfort użytkowania. Podobnie jest z długością, którą dobieramy do wysokości pomieszczenia. Za minimum uważa się 5 m – taka długość umożliwi stworzenie hamaka 1,5 m, na którym można komfortowo wykonać większość asan.

Gdzie kupić dobry hamak?

Hamaki do jogi można kupić w większości sklepów sportowych, ale na szczególnej uwadze warto mieć te, które współpracują z polskimi producentami. Dobrym rozwiązaniem jest również wybór bardziej niszowych marek, lecz słynących właśnie ze sprzedaży sprzętu aerial. Ekspertyza i pomoc w wyborze właściwego hamaka jest w takich miejscach zwykle na wyższym poziomie.

Pamiętaj, aby przed zakupem sprawdzić opinie o sklepie i dokładnie przeczytać informacje techniczne danego produktu. Zwróć uwagę zwłaszcza na wytrzymałość hamaka, czyli maksymalne obciążenia statyczne i dynamiczne.

Podpowiemy, że profesjonalne hamaki do domu można kupić w polskim sklepie Flying Rose.

Jaki hamak wybrać dla dziecka?

Wybierając sprzęt dla dziecka, wystarczy kierować się tymi samymi wytycznymi co w przypadku chusty dla dorosłych. Kluczowe są zatem: długość, szerokość i profesjonalny, wytrzymały materiał. Warto również sprawdzić, czy oferowane w danym sklepie hamaki dla dzieci są przeznaczone tylko do aerial jogi. Niektóre modele mogą posłużyć także jako chuśtawka, co w przypadku najmłodszych jest dużą zaletą, a i wielu dorosłym się podoba.

Na koniec warto dodać, że niezwykle istotny jest również montaż. Nim powiesisz hamak, zakup niezbędny osprzęt i upewnij się, że miejsce podwieszenia jest wystarczająco mocne.

[metaslider id="18671"]
Poprzedni CHROŃ MĄDRZE – CIESZ SIĘ BARDZIEJ
Następny Szkolna wypraw(k)a małego artysty