Zobacz, jak zadbać o swoją skórę, by zredukować zmarszczki!


zmarszczki wyspa kobiet

Zdecydowana większość kobiet marzy o wiecznie młodej i elastycznej skórze twarzy. Każdego dnia poprzez odpowiednio dobraną pielęgnację walczymy o jak najlepsze rezultaty, które zapewnią nam zdrowy i promienny wygląd na długie lata. Szereg kroków, które wykonujemy ma bardzo istotny wpływ na kondycję naszej cery dzisiaj, ale także w przyszłości.

Nieprzerwanie poszukujemy coraz lepszych i skuteczniejszych kosmetyków czy zabiegów, które pomogą nam osiągnąć zamierzony efekt. Niekwestionowaną zmorą każdej kobiety bez dwóch zdań są zmarszczki, które pojawiają się u każdej z nas na różnych etapach życia. Naszym celem jest zatrzymanie czasu, bądź chociaż opóźnienie jego wpływu na skórę naszej twarzy.

Redukcja zmarszczek poprzez regularne stosowanie prawidłowo dobranej pielęgnacji na dzień i na noc może znacząco się do tego przyczynić. Warto pomyśleć o takich rozwiązaniach jak najwcześniej, tak aby jak najskuteczniej móc zwalczać przyczyny ich powstawania. Swoimi systematycznymi działaniami jesteśmy w stanie osiągać rezultaty, o których nawet byśmy nie pomyślały. Jak więc zadbać o swoją skórę?

Zacznijmy od początku

W celu zwalczania oznak starzenia skóry, warto choć ogólnie zdawać sobie sprawę jak przebiega ten proces. Dzięki takiej wiedzy o wiele łatwiej będzie nam skutecznie reagować poprzez prawidłowo dobrane produkty. To, co należy zaznaczyć, to fakt, że nie jesteśmy w stanie określić konkretnego wieku, kiedy rozpoczyna się proces starzenia. Z jakie powodu? Ma na to wpływ wiele czynników, poczynając od prowadzonego trybu życia, przez genetykę, po rodzaj naszej skóry. Jeżeli mielibyśmy wskazać jakiś konkretny wiek, kiedy mogą rozpocząć się istotne zmiany, z pewnością byłby to 25. rok życia.

To właśnie wtedy skóra zaczyna produkować coraz mniej kolagenu i kwasu hialuronowego, które wpływają na jędrność i elastyczność naszej cery. Kiedy ukończymy 30, a następnie 45 rok życia ich poziom wytwarzania jest znacznie niższy od ilości jaką tracimy. Z uwagi na to, nikogo nie powinno dziwić, że to właśnie wtedy możemy zaobserwować coraz większą ilość zmarszczek.

Czy nie przyczyniamy się czasem do przyspieszenia starzenia?

Możemy skutecznie spowolnić proces starzenia, ale skoro istnieje taka możliwość równie dobrze możemy przyczynić się do zupełnie odwrotnych skutków. Możemy zaobserwować szereg czynności, które wpływają na znacznie szybsze osłabienie kondycji naszej cery, pojawienie się zmarszczek czy utratę blasku. Z uwagi na to, oprócz tego co należy robić, warto wspomnieć o elementach, których należy unikać, jeżeli redukcja zmarszczek ma być skuteczna. Pierwszym, często popełnianym błędem, jest nie stosowanie kremu z filtrem. Zazwyczaj myślimy o nim tylko podczas wakacyjnych wyjazdów, co sprawia, że przez resztę roku nie stosujemy ochrony.

Pamiętajmy o tym, że niezależnie od pogody czy pory, codziennie rano powinnyśmy zaaplikować go na skórę naszej twarzy. Drugą, równie istotną kwestią, jest prowadzony przez nas tryb życia. Jeżeli nasza dieta nie jest zbilansowana i dopasowana do indywidualnych potrzeb, nasza twarz bardzo szybko pokaże nam tego efekty. Krótki sen i brak czasu na regenerację również dołożą do tego niemałą cegiełkę.

Jak zredukować zmarszczki i spowolnić proces starzenia?

Pierwszym krokiem jest zadbanie o to, aby usunąć wszelkie czynniki, które negatywnie wpływają na stan naszej cery. Dopiero ich wykluczenie pozwala nam na przejście do kolejnych kroków przybliżających nas do osiągnięcia jak najlepszych efektów. Wykonując poranną rutynę pielęgnacyjną, pierwsze o czym powinnyśmy pamiętać to 3-fazowe oczyszczanie twarzy. Następnie możemy zaaplikować krem przeciw niedoskonałościom, w którego składzie będzie znajdować się kolagen bądź kwas hialuronowy. Kolejnym krokiem powinno być nałożenie kremu z filtrem UV. Podczas wieczornej pielęgnacji warto pamiętać o regularnym złuszczaniu, które powinno odbywać się 1 lub 2 razy w tygodniu.

Wybierając krem na noc decydujmy się na taki, który będzie mocno nawilżać naszą cerę. Co więcej, możemy także zastosować maseczki, których skład kompleksowo wpłynie na redukcję zmarszczek i poprawę elastyczności skóry naszej twarzy. Jeżeli na stałe wprowadzimy te czynności do rutyny pielęgnacyjnej możemy do niej także dodać regularne masaże, za które nasza cera podziękuje nam zdrową kondycją na długie lata.

[metaslider id="18671"]
Poprzedni Podaruj Babci i Dziadkowi coś więcej niż prezent
Następny Niech żyje gin!