fbpx
wtorek, 21 maja 2024

Nawet jeśli nie jesteś weganką, warto zainteresować się wegańską pielęgnacją skóry. Roślinne kosmetyki są korzystne dla Twojej skóry, ale także przyjazne dla całej planety.

Weganizm, kiedyś uważany za ruch marginalny i traktowany z przymrużeniem oka — dziś jest obecny nie tylko w branży spożywczej, ale także w modzie, designie i kosmetyce. I w każdym z tych obszarów z roku na rok zdecydowanie rośnie w siłę. Częściowo dzięki bardziej świadomej trosce o środowisko, częściowo ze względu na kwestie etyczne, ale także dzięki zdecydowanemu wsparciu celebrytów — zdeklarowanymi weganami są na przykład Billie Eilish czy Lenny Kravitz.

Wege, czyli lepiej

Jedna z najstarszych organizacji charytatywnych promujących weganizm, czyli założona w Wielkiej Brytanii w 1944 roku Vegan Society — definiuje kosmetyki wegańskie jako produkty niezawierające składników pochodzenia zwierzęcego. Zamiast tego są bogate w dobroczynne ekstrakty roślinne, oleje. Wysokiej jakości wegańskie składniki do pielęgnacji naturalnie odżywiają skórę i włosy oraz rzadko powodują podrażnienia.

Na przykład oleje z roślin, takich jak owies czy bawełna zawierają wysoki poziom nawilżających kwasów tłuszczowych, nie wspominając o przeciwutleniaczach, które pomagają zapobiegać uszkodzeniom po słonecznych i efektom starzenia się. Rośliny są największym źródłem składników odżywczych i prozdrowotnych przeciwutleniaczy. Wegańskie kosmetyki są więc niezwykle przyjemne w stosowaniu i przyjazne dla skóry. Ale jest w nich jeszcze więcej.

Poza oczywistymi korzyściami pielęgnującymi oraz względami etycznymi na ich korzyść świadczy też wiele „twardych faktów”. Klimatolodzy są zgodni, że proces hodowli i przetwarzania zwierząt na żywność i inne składniki jest niezwykle szkodliwy dla planety. Masowa hodowla zwierząt odpowiada za więcej emisji gazów cieplarnianych niż cały sektor transportu! Ponadto warto dodać, że często odbywa się ona w niehumanitarnych i niesprzyjających zwierzętom warunkach. Przemysł hodowlany przyczynia się także wylesiania i zanieczyszczenia — wybór wegańskiej pielęgnacji skóry pomoże znacząco zmniejszyć ślad środowiskowy.

Mydło to podstawowy kosmetyk, bez którego nie jesteśmy w stanie się obejść. Bez względu na to czy myjemy nim dłonie, ciało czy twarz — powinno być łagodne i przyjazne dla skóry. Mydła w kostce Barwa Naturalna oraz Tradycyjne Polskie Szare Mydła w kostce są produkowane w 100% z roślinnych składników, mają naturalne pH i poza oczyszczaniem wykazują także właściwości pielęgnujące.

Przyjemność w kostce

Wegańskie mydła w kostce marki Barwa są dostępne w rozmaitych opcjach — ta roślinna pielęgnacja nigdy Ci się nie znudzi. Najpopularniejsze kostki do mycia z linii Barwa Naturalna:

Mydło w kostce Barwa Naturalna Oliwkowe dzięki ekstraktowi z oliwek zapewnia skórze odpowiedni poziom nawilżania, blask i ochronę przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych. Koi podrażnienia i zmiękcza szorstką skórę.

Mydło w kostce Barwa Naturalna z Wyciągiem z Protein Ryżu. Dodatkowo, warto podkreślić, że nie zawiera barwników. Jest inspirowane tradycyjnym, domowym zabiegiem olejowania suchych dłoni i paznokci. Znana od pokoleń receptura na odżywcze zabiegi z ryżu zapewniała dłoniom nawilżenie, a skórkom paznokci elastyczność oraz regenerację.

Mydło w kostce Kaktusowe Barwa Naturalna do pielęgnacji rąk i ciała. Receptura oparta na bazie roślinnej, uzupełniona dobroczynnym działaniem składników aktywnych o naturalnym pochodzeniu – ekstraktem z opuncji figowej. Mydło inspirowane silnie nawilżającymi właściwościami kaktusa. Znana od pokoleń receptura na odżywcze zabiegi z ekstraktem z opuncji figowej zapewnia nawodnienie oraz odbudowę naskórka, a uporczywym skórkom paznokci miękkość oraz regenerację.

Mydło w kostce Aloesowe Barwa Naturalna do rąk i ciała. Receptura oparta na bazie roślinnej, uzupełniona dobroczynnym działaniem naturalnego wyciągu z soku aloesu Bogata zawartość polisacharydowego kleju roślinnego w wyciągu z aloesu od lat powszechnie stosowana była w domowych zabiegach regenerowania uszkodzeń oraz podrażnień skóry. Dziś czerpiemy z tradycyjnej receptury, która zapewniała dłoniom naturalną regenerację mikrouszkodzeń skóry, ultranawilżenie oraz przywracała elastyczność.

Tradycja dla wrażliwców

Tradycyjne Polskie Szare Mydło w kostce to wyjątkowo delikatna, hipoalergiczna pielęgnacja odpowiednia do każdego rodzaju skóry. Stworzone przy użyciu ekstraktów roślinnych z rumianku, oleju z konopi, lukrecji czy mniszka lekarskiego jest szczególnie polecane dla osób borykających się z uczuleniami, a także w momentach, kiedy skóra jest przesuszona i uwrażliwiona.

Poprzedni

Chocolate cookies – amerykański klasyk. Ciasteczka idealne na każdą okazję!

Następny

Na tabliczkę sposób łatwy, bez wkuwania szóstka z matmy

Zobacz również to: