Sprawdź skład swojego kremu – czy zawiera aktywne składniki?


skład wyspa kobiet

Produkty do pielęgnacji skóry działają najlepiej, jeśli ich skład opiera się na aktywnych składnikach. Czym one jednak są i jakich konkretnie szukać?

Składniki aktywne w kosmetykach – co to znaczy?

Składniki aktywne są substancjami, posiadającymi działanie terapeutyczne albo lecznicze. To stąd bierze się ich skuteczność: zamiast powierzchownego działania zapewniają zdrową skórę. Co więcej, potrafią wniknąć przez wierzchnie warstwy skóry aż po poziom komórkowy.

Warto jednak pamiętać, że nie wszystkie czynne składniki pochodzą z etycznych źródeł. Dowiedz się, jak wybrać kosmetyk, który nie będzie szkodził zwierzętom lub środowisku naturalnemu.

Pochodzenie składników aktywnych w kosmetykach – jakim źródłom można zaufać?

Substancje czynne można znaleźć w roślinach i minerałach, ale niektóre firmy kosmetyczne wykorzystują także produkty pochodzenia zwierzęcego, albo wytworzone chemicznie. Chociaż składniki syntetyczne mogą oferować szybkie rezultaty, nie są naturalne ani przyjazne dla środowiska.

W Phenomé przykładamy wielką wagę do pozyskiwania naszych składników z odnawialnych źródeł i certyfikowanych upraw organicznych. Wszystkie nasze kosmetyki są wegańskie i ekologiczne, a przy tym niezwykle skuteczne.

Jakie składniki aktywne pomogą Ci zachować młodzieńczą cerę?

Jeśli pragniesz zachwycać gładką skórą twarzy, zapoznaj się bliżej z trzema odmładzającymi składnikami naturalnymi:

1. Ektoina

Ektoina produkowana jest przez bakterie, żyjące w ekstremalnie trudnym środowisku, typu kratery wulkanów. Cechują ją właściwości przeciwzapalne i nawilżające, co czyni ją popularnych składnikiem w dermatologii. Przynosi zarówno błyskawiczne, jak i długotrwałe rezultaty. W widoczny sposób odżywia i nawilża wierzchnie warstwy skóry, ale dociera też dużo głębiej. Na poziomie komórkowym zapobiega uszkodzeniom DNA. Używanie kremu z ektoiną oznacza też redukcję zmarszczek i stymulację produkcji kolagenu. Jest bezpieczna nawet dla skóry skłonnej do alergii.

2. Peptydy

Peptydy z nasion peruwiańskiego drzewa Sacha Inchi są doskonałym środkiem przeciwzmarszczkowym i wygładzającym. Zwalczają wiotczenie skóry, a także wyostrzają kontur twarzy.

3. Bisabolol

Bisabolol z brazylijskiego drzewa Candeia znany jest ze swoich właściwości nawilżających i kojących. Stanowi idealne nawilżenie dla skóry wrażliwej oraz podatnej na występowanie zmian skórnych. Łagodzi występowanie trądziku, a jednocześnie nie podrażnia delikatnej skóry. Bisabolol działa też antyoksydacyjnie, dzięki czemu przeciwdziała powstawaniu zmarszczek oraz utracie elastyczności.

Jakie produkty ze składnikami aktywnymi powinny się znaleźć w Twojej łazience?

Substancje aktywne można ze sobą łączyć. Aby zapewnić swojej skórze kompleksową pielęgnację, sięgnij po kosmetyki z serii PRO-AGE zawierającej więcej niż jeden czynny składnik.

Do takich należy UPLIFT ME liftingujący i kojący krem do twarzy na noc i na dzień. W jego recepturze znajdziesz wszystkie trzy wymienione wcześniej czynne składniki: ektoinę, peptydy i bisabolol. Ta uczta dla skóry zawiera też witaminę E, kojący aloes i regenerujące oleje.

Aby zobaczyć jeszcze szybsze rezultaty, odżywczy krem połącz z serum z witaminą C. W niezwykle skondensowanym SMOOTH ME serum do twarzy o działaniu przeciwzmarszczkowym i rozjaśniającym kryje się aż siedem składników aktywnych. Już kilka kropli sprawi, że Twoja skóra będzie się wydawała odmłodzona i rozjaśniona.

[metaslider id="18671"]
Poprzedni Wewnętrzna równowaga z MyBestProBIO
Następny Czym zajmuje się SkyClinic?