Rozświetlenie i konturowanie dla początkujących


konturowanie wyspa kobiet

Jeśli chodzi o makijaż, istnieje wiele technik i produktów, które mogą być bardzo niezrozumiałe dla początkujących. W tym artykule przyjrzymy się dwóm najczęstszym zastosowaniom makijażu – rozświetlaniu i konturowaniu.

Podkreślimy, co oznaczają te terminy, wyjaśnimy, jak działają i damy Ci kilka wskazówek, jak wykonać każdy z nich samodzielnie. Jak konturować twarz? Niezależnie więc od tego, czy dopiero zaczynasz, czy chcesz udoskonalić swoje umiejętności, ten artykuł jest dla Ciebie!

Co to jest rozświetlanie i konturowanie?

Rozświetlanie to dodawanie światła do skóry, aby nadać jej bardziej dynamicznego i młodzieńczego wyglądu. Konturowanie to użycie technik cieniowania i przyciemniania niektórych miejsc twarzy, w celu uzyskania bardziej idealnego kształtu. Konturowanie to niezwykle prosta technika, dzięki której możesz delikatnie poprawić swoje rysy twarzy. Może się okazać, że w jednej chwili uda ci się uzyskać taki kształt twarzy, o jakim marzyłaś całe życie. Jak uda Ci się nauczyć konturować twarz, na pewno nie będziesz chciała już nigdy z tego zrezygnować.

Obie techniki mogą być stosowane na każdej części twarzy, ale najlepiej sprawdzają się na kościach policzkowych, linii żuchwy i czole. Rozświetlanie i konturowanie może być wykonywane z końcowym makijażem lub bez niego.

Jak rozświetlać i konturować twarz

Jeśli dopiero zaczynasz swoją przygodę z urodą, być może zastanawiasz się, czym są rozświetlacze i konturowanie. Tutaj nauczymy Cię podstaw obu produktów, abyś mogła zacząć tworzyć własne makijaże!

Podczas wykonywania konturowania, często niezbędnym okazuje się być też użycie korektora. To właśnie ten produkt pomaga rozjaśnić okolice pod oczami, a jednocześnie maskuje przebarwienia, takie jak cienie pod oczami. Do tego może idealnie się nadać korektor True Match Eye Cream in Concealer. To także kosmetyk pielęgnacyjny. Rozświetla i nawilża skórę wokół oczu. 

Rozświetlanie to głównie użycie jasnego pudru w celu dodania twarzy naturalnego blasku i młodzieńczości. Do konturowania użyj ciemniejszego koloru, aby podkreślić kości policzkowe, linię szczęki i skronie. Uważaj, aby nie przesadzić – pamiętaj, że rozświetlacze i kontury mają za zadanie dodać głębi i wymiaru Twojej twarzy, a nie zmienić ją w zupełnie inną osobę!

Podsumowanie 

Rozświetlanie i konturowanie może być trudnym zadaniem dla każdego, ale z odpowiednimi narzędziami i wskazówkami, można łatwo zacząć.Tak więc mamy to – makijaż dzienny krok po kroku przeczytałaś w naszym przewodniku, o podstawach rozświetlania i konturowania również, więc do dzieła! Pamiętaj, aby eksperymentować z tymi technikami, abyś mogła uzyskiwać wspaniałe efekty- w końcu trening czyni mistrza!

[metaslider id="18671"]
Poprzedni Broker kurierski czy kurier?
Następny Beautyllagen: zdrowie i uroda