fbpx
czwartek, 13 czerwca 2024

Powoli rośnie świadomość potrzeby stosowania produktów ochrony przeciwsłonecznej, szczególnie latem. Zwracamy uwagę na konieczność ich codziennej aplikacji, aby minimalizować ryzyko poparzenia słonecznego i zapobiegania nowotworom skóry, będących najgroźniejszym ze skutków nieodpowiedniej ekspozycji na słońce. Ponadto chcemy unikać potencjalnego wystąpienia alergii słonecznych, przedwczesnego starzenia się skóry, przebarwień lub plam pigmentacyjnych.

Po preparaty chroniące nas przed słońcem coraz częściej wybieramy się do apteki, w dużej mierze kierując się opinią lekarzy i dermatologów. Poszukujemy dermokosmetyków z coraz wyższym stopniem ochrony, skutecznych, przebadanych, bez parabenów. Bezpiecznych dla nas, ale także dla środowiska naturalnego.

DLACZEGO WIĘC, MIMO WEWNĘTRZNEGO PRZEKONANIA O SŁUSZNOŚCI ICH STOSOWANIA, NIECHĘTNIE TO ROBIMY?

Dla niektórych jest to wręcz przymus, ponieważ dotychczas większość produktów o skutecznym działaniu nie szła w parze z przyjemnością stosowania – konsystencje były zbyt tłuste, zbyt lepiące się lub zbyt „toporne” w aplikacji, pozostawiając białe smugi na powierzchni skóry i ubrań.

Skóra, która stanowi łącznik pomiędzy ciałem a środowiskiem, w naturalny sposób dostosowuje się do otoczenia. Podczas ekspozycji na słońce zwiększa się wydzielanie potu oraz sebum. Pocimy się, gdyż jest to naturalny proces mający na celu regulowanie temperatury ciała. Pod wpływem ciepła gruczoły łojowe w skórze zaczynają produkować więcej łoju, który staje się płynny. Jeśli temperatura wzrasta o 1° C, produkcja sebum również wzrasta o 10%*. Skóra zaczyna się świecić. Pory skóry się rozszerzają (głównie u ludzi młodych)**.

To właśnie dyskomfort spowodowany powyższymi czynnikami sprawia, że niechętnie powtarzamy aplikację preparatów ochronnych.

*The effect of local temperature changes on sebum excretion rate and forehead surface lipid composition. M. Williams, W.J. Cunliffe, B. Williamson, R.A. Forster, J.A. Cotterill, J.C. Edwards. British Journal of Dermatology.
**Skin protection in a hot, dry climate. Present problems and future solutions. I.M. Gibson. Western Australia Institute of Technology.

LABORATORIA AVÈNE PO RAZ KOLEJNY STAWIAJĄ MILOWY KROK W DZIEDZINIE OCHRONY PRZECIWSŁONECZNEJ, ŁĄCZĄC SKUTECZNOŚĆ I BEZPIECZEŃSTWO PREPARATÓW PRZECIWSŁONECZNYCH Z PRZYJEMNYMI KONSYSTENCJAMI.

Innowacyjne, lekkie konsystencje zostały wzbogacone o nowy składnik – krzemionkę nowej generacji, która prawie natychmiastowo absorbuje sebum i pot. Dzięki harmonijnemu łączeniu się ze skórą, zapewnia przyjemność aplikacji i zapewnia efekt aksamitnego i matowego wykończenia, bez wrażenia lepkości.

NOWA TECHNOLOGIA ZAPEWNIA EFEKT NIEZAUWAŻALNEJ, NIEODCZUWALNEJ OCHRONY

NOWA TECHNOLOGIA TO PRZYJEMNOŚĆ STOSOWANIA

avene wyspa kobiet

OCHRONA PRZECIWSŁONECZNA EAU THERMALE AVÈNE TO TAKŻE WYSOKA SKUTECZNOŚĆ ANTYOKSYDACYJNA. NOWY KOMPLEKS PRZECIWUTLENIAJĄCY CHRONI PRZED STRESEM OKSYDACYJNYM ZARÓWNO PRZEDWCZESNYM, JAK I PÓŹNIEJSZYM.

W 2018 roku, preparaty ochronne do twarzy z gamy pomarańczowej – przeznaczone dla skóry wrażliwej – zostały wyposażone w dodatkową tajną broń – Thialidine, który w połączeniu z Pretokoferylem tworzy unikalny kompleks przeciwutleniaczy. Dzięki temu zapewnia kompletną i ulepszoną ochronę komórek przed wolnymi rodnikami. Thialidine, będącym prekursorem aminokwasu działa natychmiastowo, chroniąc skórę już w momencie aplikacji produktu.

Z kolei Pretokoferyl jest stopniowo uwalniany, dzięki czemu chroni skórę przed dłuższy czas.

OPTYMALNA OCHRONA PRZECIWSŁONECZNA

Naukowcy z Laboratoriów Dermatologicznych Avène, nieustannie pracują nad udoskonaleniem formuł, poszukując innowacji, w celu zapewnienia skórze jak najlepszej, kompleksowej ochrony przeciwsłonecznej.

Dzięki ich zaangażowaniu, gama dermokosmetyków przeznaczonych do ochrony przeciwsłonecznej Eau Thermale Avène stała się europejskim liderem (1) uznawanym przez Europejską Fundację na rzecz Walki z Rakiem Skóry (ESCF). Linia pielęgnacji przeciwsłonecznej Eau Thermale Avène jest dostępna w dwóch gamach:

GAMA POMARAŃCZOWA

Przeznaczona do każdego rodzaju skóry. Kompleks fotostabilnych filtrów skutecznie absorbuje promieniowanie UV.

Produkty z gamy pomarańczowej (2) zawierają minimalną liczbę filtrów chemicznych. Formuła bez filtrów rozpuszczalnych w wodzie oraz bez silikonów jest bardziej biodegradowalna, a tym samym bardziej przyjazna środowisku morskiemu.

GAMA MINERALNA

Stworzona z myślą o skórze nadwrażliwej i alergicznej. Kompleks mineralnych filtrów przeciwsłonecznych skutecznie odbija promienie UV, tworząc naturalną barierę na skórze oraz zapewniając optymalną tolerancję.

Szerokie portfolio produktów o różnych konsystencjach – każdy może znaleźć produkt odpowiadający jego potrzebom.

 

Poprzedni

Dla koneserów intrygujących smaków. Kolekcja gorzkich czekolad Terravita Cocoacara

Następny

Loki po Twojemu. SPRAW, BY STYLIZACJE Z LOKAMI STAŁY SIĘ PROSTSZE Z BABYLISS®

Zobacz również to: