fbpx
niedziela, 10 grudnia 2023

Najmodniejszy od długiego czasu trend paznokciowy, czyli ombre, to stylizacja, która sprawdza się zarówno w wersji neonowej, klasycznej, jak i french. Wygląda naprawdę oszałamiająco. Czy da się uzyskać taki efekt w domu? Ależ oczywiście!

Ombre paznokcie

Choć wydaje się wynikiem jakiejś magicznej sztuczki, tak naprawdę ombre nie jest trudne do wykonania. Tym, co najważniejsze przy pracy z ombre, jest czas, cierpliwość i precyzja. Nie musisz jednak mieć wyjątkowych umiejętności ani wielkiej wprawy – pracując spokojnie i dokładnie będziesz w stanie uzyskać naprawdę doskonały efekt.

Pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, jest wybór narzędzi. Do ombre służą specjalne gąbeczki, jednak jeśli chcesz ułatwić sobie pracę, rozważ zakup pędzelka do ombre. Jest on specjalnie ukształtowany i zaprojektowany tak, aby łączenie kolorów było prostsze i trwało krócej (nakładamy bowiem mniej warstw niż przy pracy gąbeczką).

Jak dobrać kolory

Dobierając kolory do ombre, kieruj się zasadą ich pokrewieństwa. Na kole barw kolory pokrewne leżą obok siebie. Dobrze będzie wyglądał na przykład żółty z różowym czy wiśniowy z czarnym. Kolory uzupełniające się, jak na przykład zieleń z czerwienią, wyglądają nieźle obok siebie, ale nie nadają się do ombre, ponieważ zmieszane ze sobą nie tworzą ładnego odcienia.

Ważne jest także, żeby użyte kolory nie były do siebie zbyt podobne, wtedy bowiem twoje ombre po prostu nie będzie widoczne. Wybierz więc takie, które ładnie kontrastują, a jednocześnie w miejscu cieniowania stworzą ładny efekt.

Technika pracy pędzelkiem do ombre

Robiąc ombre przy pomocy pędzelka, najpierw przygotuj paznokcie i nałóż wybraną bazę. Utwardź ją w lampie UV. Teraz możesz zaaplikować wybrane kolory lakierów. Pierwszy z nich nakładaj od nasady paznokcia mniej więcej do połowy płytki. Poniżej nałóż drugi kolor, od połowy do końca paznokcia. Teraz czas na pędzelek. Najpierw wstępnie zmieszaj kolory, pracując delikatnie pędzelkiem od lewej do prawej w miejscu łączenia się lakierów. Wykonuj szybkie, lekkie ruchy, dopóki kolory nie wymieszają się, a następnie przejdź do blendowania. Zaczynając od prawej strony, przyłóż pędzelek tak, aby co najmniej połowa włosia znajdowała się na górnym kolorze. Pracuj delikatnymi, niewielkimi ruchami ku dołowi, raz koło razu, od prawej do lewej strony, a następnie ponownie od lewej do prawej. Powtarzaj ten proces tak długo, aż kolory będą ładnie zblendowane, a na paznokciu nie będzie widać żadnych linii ani śladów pędzelka. Ta technika pozwala korygować błędy i poprawiać miejsca, z których nie jesteś jeszcze zadowolona.

Kiedy skończysz blendować, utwardź lakier w lampie, a następnie powtórz wszystkie czynności. Ponownie nałóż oba lakiery na paznokieć, jeden wyżej, drugi niżej. Zmieszaj je wstępnie ruchami na boki i przejdź do cieniowania od prawej do lewej, ruchami lekko ku dołowi paznokcia, tak, aby kolory łączyły się w płynny, subtelny sposób.

Po utwardzeniu drugiej warstwy mamy gotowe manicure ombre. Paznokcie pokrywamy wybranym topem, ponownie wkładamy do lampy UV i voilà – oto twoja samodzielnie wykonana stylizacja!

Poprzedni

Egzotyczna pielęgnacja dla skóry i włosów

Następny

Galaretka do laminacji włosów Jantar® - NOWOŚĆ!

Zobacz również to: