fbpx
wtorek, 21 maja 2024

Lekki krem nawilżający o działaniu chroniącym przed skutkami zanieczyszczenia środowiska. Kombinacja filtrów chemicznych SPF 15 daje stabilną ochronę przeciw promieniowaniu UVA i UVB.

NAJWAŻNIEJSZE WŁAŚCIWOŚCI KREMU:

1. efektywnie blokuje przenikanie do skóry szkodliwych i agresywnych czynników środowiskowych:
– pochodzących z zanieczyszczonego powietrza o każdej porze roku
– ze smogu (m.in. PM 2,5 i PM10)
– z suchego powietrza i klimatyzacji
– z dymu papierosowego i nikotynowego
– promieniowania UV
2. chroni przed stresem oksydacyjnym będącym przyczyną starzenia się skóry
3. zapewnia cerze młodszy, promienny wygląd
4. regeneruje i uszczelnia naskórek
5. pielęgnuje i odżywia
6. długotrwale nawilża skórę
7. łagodzi podrażnienia
8. ma działanie antystarzeniowe

DLA KOGO:

 • dla wszystkich osób narażonych na powietrze zanieczyszczone spalinami samochodowymi, pyłami z kominów,
 • dla skóry wystawianej często na promieniowanie UV
 • dla osób przebywających w pomieszczeniach klimatyzowanych
 • dla osób narażonych na dym papierosowy i nikotynowy
 • odpowiedni dla każdej cery i osób w każdym wieku

SPOSÓB UŻYCIA:

Przeznaczony do stosowania na dzień. Niewielką ilość kremu należy wklepać w oczyszczoną skórę twarzy i szyi. Świetnie nadaje się pod makijaż.

SKŁADNIKI AKTYWNE

 • EKSTRAKT Z NASION MORINGI tworzy na powierzchni skóry ochronny film będący skuteczną barierą zapobiegającą przenikaniu w skórę substancji z zanieczyszczonego powietrza (m.in. szkodliwych cząstek smogowych PM10 i PM2,5). Stymuluje syntezę kolagenu oraz wspiera procesy antyoksydacyjne.
 • EKSTRAKT Z CYTRYŃCA aktywuje mechanizmy obronne skóry, które umożliwiają skuteczną ochronę przed szkodliwymi substancjami chemicznymi zawartymi w powietrzu a także zapobiega uszkodzeniom wywołanym przez wolne rodniki. Likwiduje również objawy stresu antyoksydacyjnego, który jest istotnym czynnikiem przyspieszającym starzenie skóry. Zawiera lignany, które wykazują właściwości przeciwutleniające i przeciwzapalne. Są w stanie aktywować obronę komórkową i zapobiegać uszkodzeniom biologicznym wywołanym przez wolne rodniki.
 • Olej z nasion pomidora. Dzięki wysokiej zawartości niezbędnych nienasyconych kwasów tłuszczowych, olej ten charakteryzuje się korzystnym oddziaływaniem na skórę oraz dobrze się wchłania. Łatwo przenika do głębszych warstw skóry, skutecznie odżywiając i regenerując. Wykazuje działanie przeciwstarzeniowe i ochronne. Likopen zawarty w oleju wykazuje korzystny wpływ na stan skóry – hamuje procesy degradacji, niweluje niekorzystny wpływ promieni UV. Wzmacnia naturalną ochronę przeciwsłoneczną, chroni przed powstaniem poparzeń słonecznych i wysuszeniem skóry.
 • Kwas hialuronowy – Jeden z najbardziej skutecznych surowców nawilżających. Naturalnie występując w skórze, kwas hialuronowy (HA) działa jak „molekularna gąbka” dzięki wysokim właściwością higroskopijnym. Tworzy barierę ochronną na powierzchni skóry, zapobiegającą utracie wody i chroniącą przed podrażnieniami, ułatwia przenikanie substancji czynnych w głąb skóry.
 • Witamina E – Doskonały antyoksydant o działaniu przeciwrodnikowym. Hamuje procesy starzenia skóry wywoływane m.in. promieniowaniem UV czy dymem papierosowym. Wzmacnia barierę naskórkową, ograniczając TEWL. Zapobiega podrażnieniom i powstawaniu stanów zapalnych, wzmacnia ściany naczyń krwionośnych i poprawia ukrwienie skóry.
 • Kombinacja filtrów chemicznych – Daje stabilną ochronę przeciw promieniowaniu UVA i UVB.

Kremy Orientana są dostępne w dobrych drogeriach i na stronie www.orientana.pl

Poprzedni

Jak dbać o zdrowe włosy zimą? 5 sprawdzonych sposobów od Babyliss Paris

Następny

Wrangler i Lee - pokaz nowej kolekcji SS19

Zobacz również to: