fbpx
wtorek, 23 lipca 2024

Niezbyt przyjemne zimowe miesiące za nami, ale ich efekty obserwujemy do dziś, choćby patrząc na pozbawioną blasku skórę. Jak ją pielęgnować, żeby poprawić jej koloryt, nawilżyć i ujędrnić? Oto podstawowe zasady wiosennej regeneracji cery.

Kiepska kondycja skóry na początku wiosny nie jest niczym nadzwyczajnym. Suche powietrze w klimatyzowanych pomieszczeniach, niskie temperatury na zewnątrz, wiatr, a także dokuczające nam zanieczyszczenia powietrza stanowią wszak idealny przepis na szybsze starzenie się skóry. Po zimie jest ona przeważnie przesuszona, podrażniona, a do tego szara i mniej jędrna. Nową porę roku najlepiej więc zacząć od szybkiej regeneracji, która przywróci jej blask i przygotuje do ciepłych i znacznie bardziej słonecznych miesięcy.

Krok 1. Oczyszczanie twarzy – BEZ TEGO NAWET NIE ZACZYNAJ

Wieloetapowe i wielopoziomowe oczyszczanie to absolutna podstawa pielęgnacji przez cały rok. Nieoczyszczona skóra zmienia swoje naturalne pH, tym samym zamiast się regenerować, traci ze zdwojoną siłą. Produkt do usuwania zanieczyszczeń nie może zmieniać pH skóry – powinien utrzymywać ją w jej kwaśnym środowisku, tym samym przygotowując ją do dalszych zabiegów. W codziennej pielęgnacji z pewnością sprawdzi się bestsellerowy produkt – poduszka w piance CUSHION FOAM marki Oxynergy Paris. Ultra-wygładzający, doskonale pieniący się zmywacz z aminokwasami, peptydami i mikroelementami (miedź, cynk, wapń, magnez) delikatnie usuwa makijaż, stymuluje proces odnowy komórkowej, co widocznie rozjaśnia skórę oraz zapewnia skórze składniki odżywcze odpowiedzialne za utrzymanie równowagi biologicznej. Warto pamiętać, że skórę należy zmyć 2-3 krotnie!

Po dokładnym oczyszczenia skóry należy zaaplikować peeling biologiczny ENZYM PEEL Oxynergy Paris, który w naturalny sposób rozpuści nagromadzony przez zimę zrogowaciały naskórek, blokujący wchłanianie składników aktywnych. Następnie w celu dokładniejsze oczyszczenia zastosuj peeling detoksykujący DETOX POWDER z aktywnym węglem. Jeden produkt posiada właściwości oczyszczające, eksfoliujące i detoksykujące. Mikrosfery węgla, w kontakcie z wodą, rozpuszczają się przy pocieraniu na skórze. Mikrosfery mają właściwości delikatnie wygładzające i eksfoliujące łącząc w sobie efekt fizyczny i chemiczny, bez wywoływania irytacji i podrażnienia skóry. Rewolucyjna droga by zadbać o skórę dbając jednocześnie o środowisko.

Krok 2. Intensywne nawilżenie – CZYLI ŹRÓDŁO ŻYCIA SKÓRYkwas hialuronowy

Drugim palącym problemem po zimie jest przesuszona i odwodniona skóra – niewiele osób wie, że zimą skóra odwadnia się kilkanaście razy szybciej niż latem! Aby przywrócić jej blask i elastyczność, należy zadbać o intensywne nawilżenie, które zapewni Koncentrat HYALURONIC ACID zawiera 3 typy kwasu hialuronowego: o niskiej, średniej i dużej masie cząsteczkowej, wnikające na rożne poziomy. Kwas hialuronowy „chłonie jak gąbka” cząsteczki wody i kumuluje je w skórze, wypełniając ją od środka i przywracając dawną elastyczność.

Krok 3. Wzmocnienie ODPORNOŚCI SKÓRY

Dobierając odpowiednie produkty – wzmocnisz wartę ochronną skóry a zarazem ujędrnisz i zrewitalizujesz skórę. Można to uzyskać dzięki multifunkcyjnym kosmetykom dostarczającym składniki odżywcze oraz tlen niezbędny do życia. Postaw na krem EVERLASTING RICH Oxynergy Paris, który posiada czynnik dotleniający, witaminy i czynnik wzrostu taki jak w osoczu bogatopłytkowym. Nawilża skórę na 3 różnych poziomach oraz działa antyageingowo, zmniejszając zmarszczki i modelując owal twarzy.

Produkty dostępne u wyłącznego dystrybutora marki Oxynergy Paris – Aurum Distribution Group: www.aurumdg.pl

Poprzedni

NAJLEPSZE POMYSŁY PREZENTOWE NA KOMUNIĘ ŚWIĘTĄ – PAMIĄTKA I WIELKA FRAJDA!

Następny

Złota klatka

Zobacz również to: