fbpx
sobota, 20 lipca 2024

W wieku dorosłym oprócz pierwszych oznak starzenia mogą pojawić się także niespodziewane zmiany skórne, bowiem z trądzikiem na co dzień zmaga się ponad 40% dorosłych kobiet1. Jednak jego postać znacząco różni się od młodzieńczego. Zazwyczaj objawia się w postaci grudek i krostek, czyli zmian zapalnych pojawiających się w dolnej części twarzy, na plecach czy dekolcie. Mogą one doprowadzić do blizn i przebarwień. Pojawiające się niedoskonałości są często trudne
do zaakceptowania, jednak istnieją sposoby, aby im zaradzić.

W tym roku Eau Thermale Avène wychodząc naprzeciw dorosłym kobietom z problemami skórnymi, wprowadza dwa innowacyjne produkty: Serum korygujące i Wygładzający krem na noc.

1 We Francji, 46% kobiet między 20 i 45 rokiem życia cierpi na trądzik. – Badanie Pierre Fabre Dermatology i CSA Santé 2012 obejmujące 10 000 osób.

PROBLEMY Z TRĄDZIKIEM U KOBIET

Cleanance wyspa kobiet

Trądzik bardzo długo łączony był z okresem dojrzewania, jednak skóra dorosłych kobiet jest na niego narażona w podobnym stopniu. Praca, codzienne życie w biegu, brak snu, zanieczyszczenia, stres i cykl hormonalny mogą powodować niedoskonałości, świecenie się, pojawiające się plamy, zaskórniki czy rozszerzone pory, co dodatkowo prowadzi do utraty blasku skóry. Kolejna konsekwencja trądziku dorosłych to utrata pewności siebie. Kobiety są szczególnie wrażliwe na odbiór społeczny i ocenę zewnętrzną, dlatego często obawiają się, że inni mogą kojarzyć trądzik z zaniedbaniem, co w konsekwencji może utrudniać ich osobisty, a zwłaszcza zawodowy rozwój.

*Poli F, Dreno B, Verschoore M, Badanie epidemiologiczne trądziku u kobiet dorosłych. Wynik ankiety przeprowadzonej we Francji. J Eur Acad Dermato Venereo 2001; 15:541-5.

**Badania przeprowadzone przez laboratoria dermatologiczne Pierre Fabre i CSA Sante na 10 000 pacjentów we Francji.

TRĄDZIK U DOROSŁYCH KOBIET

Niezależnie od tego, z jakim rodzajem trądziku zmaga się skóra kobiety dorosłej, stres często jest postrzegany jako czynnik, który jeszcze bardziej go wyzwala, podobnie jak wahania hormonalne. Progesteron wytwarzany przed miesiączką pobudza aktywność gruczołów łojowych. Niektóre doustne środki antykoncepcyjne lub wkładki domaciczne również mogą sprzyjać trądzikowi u kobiet dorosłych.2

Obraz kliniczny

·       Rodzaj skóry: lekko łojotokowa.

·       Dotknięty obszar: okolica szczęki, podbródek (trądzik w kształcie litery U), tułów.

·       Zmiany głównie zapalne: guzki, mikrocysty.

·       Zmiany spowodowane częstym dotykiem.

Charakterystyka

·       Okresowe nasilenie objawów (kumulacja stresu, przed miesiączką).

·       Uporczywy3 i nawracający trądzik.

CZY WIESZ, ŻE ….

Czynniki zewnętrzne, takie jak promienie UV, kurz i zanieczyszczenie powietrza mogą wpływać na trądzik. Skóra z wypryskami ulega utlenieniu4 przez wolne rodniki, co powoduje wywołanie reakcji łańcuchowej: hiperkeratynizacja, nadprodukcja sebum, utlenianie sebum i zanieczyszczeń obecnych na powierzchni skóry – co może prowadzić do pojawienia się nowych wyprysków.

2 Inne czynniki mogą obejmować skłonności dziedziczne, ekspozycję na słońce, otyłość, dietę i kosmetyki.

3 Sondaż przeprowadzony w Stanach Zjednoczonych wykazał średni okres ewolucji wynoszący 20,4 lat.

4 Sin Pharmacol Physiol, 2018, Liu W i wsp. – Badanie czasowego wpływu zanieczyszczenia powietrza na wizyty ambulatoryjne.

Cleanance wyspa kobiet

Cleanance WOMEN

Serum korygujące

Cena sugerowana: 90 zł; Pojemność: 30 ml

Redukuje niedoskonałości, zwęża pory i wygładza skórę. Formuła zawiera składniki o intensywnym działaniu, łączące w sobie skuteczność oraz walory sensoryczne dla bezkompromisowego osiągnięcia gładszej i piękniejszej cery. Odpowiednia dla skóry osób dorosłych.

Składniki:

SynoveaTMHR redukuje niedoskonałości, zapobiega powstawaniu zaskórników. P-RefinylTM zwęża pory i matuje skórę. Kwasy: glikolowy/mlekowy wygładza i udoskonala skórę.

*Woda termalna Avène zapewnia właściwości kojące, zmiękcza i zapobiega podrażnieniom.

* Kinetyka IH, 22 osoby, pojedyncza aplikacja.

SKUTECZNOŚĆ POTWIERDZONA KLINICZNIE

Sposób użycia: stosować rano i/lub wieczorem na idealnie oczyszczoną skórę przed kremem na dzień lub na noc. Unikać kontaktu z oczami. Nie stosować na podrażnioną skórę. Ograniczyć ekspozycję na słońce lub zastosować krem z filtrem. W przypadku dyskomfortu wskazane jest zmniejszenie częstości stosowania produktu (co drugi dzień).

1 Ocena całkowitej powierzchni porów na policzkach przeprowadzona przez badacza na 31 osobach na zdjęciach w świetle spolaryzowanym bezpośrednio po aplikacji.

2 Całkowita liczba zmian zaobserwowana na 31 osobach po 2 aplikacjach dziennie, rano i wieczorem, przez 29 dni.

3 Ocena jakości życia wg CADI (Cardiff Acne Disability Index) u 31 badanych po 2 aplikacjach dziennie, rano i wieczorem, przez 57 dni.

4 Wyniki są reprezentatywne dla średniej badanych po 2 aplikacjach dziennie, rano i wieczorem, przez 57 dni.

Cleanance wyspa kobiet

Cleanance WOMEN

Wygładzający krem na noc

Cena sugerowana: 83 zł; Pojemność: 30 ml

Pomaga zredukować niedoskonałości, wypryski i uporczywe przebarwienia, a także wspiera proces wygładzania skóry dzięki unikalnej kombinacji składników:

SynoveaTMHR redukuje niedoskonałości, zapobiega powstawaniu zaskórników. X-PressinTM wygładza skórę.
Retinaldehyd wspomaga redukcję uporczywych przebarwień przy jednoczesnym korzystnym wpływie na pierwsze widoczne oznaki starzenia.

*Woda termalna Avène zapewnia właściwości kojące, zmiękcza i zapobiega podrażnieniom.

* Kinetyka IH, 22 osoby, pojedyncza aplikacja.

ZNACZĄCE REZULTATY JUŻ PO 1 MIESIĄCU STOSOWANIA:

NIEKWESTIONOWANA SKUTECZNOŚĆ

Cleanance wyspa kobiet

Sposób użycia: stosować wieczorem na idealnie oczyszczoną skórę. Produkt może być stosowany samodzielnie lub po nałożeniu serum. Unikać kontaktu z oczami. W przypadku dyskomfortu, wskazane jest zmniejszenie częstości stosowania produktu (co drugi dzień).

5 Całkowita liczba zmian zaobserwowana na 41 osobach, 1 aplikacja dziennie każdego wieczoru przez 29 dni.

6 Ocena pozapalnego rumienia i przebarwień u 41 pacjentów, 1 aplikacja dziennie każdego wieczoru przez 29 dni.

7 Wyniki są reprezentatywne dla średniej badanych, po 1 aplikacji dziennie każdego wieczoru przez 57 dni.

Poprzedni

CZAS NA UJĘDRNIENIE I LIFTING CIAŁA

Następny

Niewinny

Zobacz również to: