fbpx
poniedziałek, 11 grudnia 2023

CHROŃ SWOJĄ SKÓRĘ I DBAJ O OCEAN

Ocean kontroluje cały świat, jaki znamy: reguluje pogodę, klimat, zapewnia tlen, jest źródłem żywności, transportu i pracy dla wielu osób. Pochłania również 93% ciepła ziemskiego. Gdyby nie oceany, średnia temperatura na Ziemi podniosłaby się z 16̊ C do aż 50̊!

BEZ ZDROWEGO OCEANU – NIE MA ZDROWEJ PLANETY

Niestety w ostatnich latach stan oceanów bardzo się pogorszył. Przyczynia się do tego wiele czynników, m.in. zanieczyszczenie środowiska czy wzmożona emisja gazów cieplarnianych.

Rafa koralowa jest doskonałym odzwierciedleniem kondycji, w jakiej znajdują się oceany. Od 50 lat obserwujemy zjawisko, które nigdy wcześniej nie miało miejsca – koralowce zaczynają chorować i wymierać na skalę masową. Jedynym sposobem na pomoc oceanom, a przy tym całej naszej planecie, jest odpowiednia opieka, którą musimy je otoczyć. Oprócz ograniczania wytwarzania gazów cieplarnianych i ekologicznego życia możemy zrobić dla nich coś jeszcze: stosować odpowiednią ochronę przeciwsłoneczną.

W obawie przed zatruciem raf koralowych niektóre terytoria, takie jak Hawaje, amerykańskie Wyspy Dziewicze i rezerwaty przyrody w Polinezji Francuskiej, zabraniają turystom stosowania kremów z niektórymi filtrami.

Marka Eau Thermale Avène jest europejskim liderem w produktach ochrony przeciwsłonecznej i poza ochroną skóry wrażliwej, jej głównym celem jest tworzenie formuł bezpiecznych dla środowiska.

Od 2015 r. marka Eau Thermale Avène otoczyła się najlepszymi światowymi ekspertami w dziedzinie ekologii i ekotoksykologii, aby mieć pewność, że dermokosmetyki ochrony przeciwsłonecznej są bezpieczne dla środowiska, szanując bioróżnorodność mórz: nie mają wpływu na koralowce*, fitoplankton* i zooplankton*, stanowiące podstawę łańcucha żywieniowego.

* Testy przeprowadzone na reprezentatywnych gatunkach koralowców, fitoplanktonu i zooplanktonu.

OCHRONA SKÓRY PRZED SZKODLIWYM WPŁYWEM PROMIENIOWANIA SŁONECZNEGO była misją marki Eau Thermale Avène przez ostatnie 30 lat

WYJĄTKOWA KOMPLEKS OCHRONNY SUNSITIVE ®

BARDZO SZEROKA OCHRONA PRZECIWKO PROMIENIOWANIU UVB I UVA

Uzyskany w toku badań prowadzonych przez Pierre Fabre, opatentowany system filtrów łączy tylko 4 filtry przeciwsłoneczne — Tinosorb S, Tinosorb M, Uvasorb HEB, Parsol 1789 — w zoptymalizowanych proporcjach i stężeniach, aby zagwarantować optymalną fotostabilność i zapewnić bardzo szeroką ochronę przeciwko krótkim, średnim i długim promieniom UVB i UVA.

• WIĘKSZA OCHRONA PRZED STRESEM OKSYDACYJNYM

Oprócz opatentowanego systemu filtrów w produktach przeciwsłonecznych marki Eau Thermale Avène znajdziemy połączenie dwóch uzupełniających się antyoksydantów – Thialidine i Pre-tokoferyl – dla podwójnej ochrony komórek, przed wczesnym i późniejszym stresem oksydacyjnym.

• UKOJENIE SKÓRY WRAŻLIWEJ

Wyjątkowy i aktywny składnik dermokosmetyków: Woda Termalna Avène, dzięki której skóra jest ukojona, złagodzona i odczuwa komfort.

TOLERANCJA I BEZPIECZEŃSTWO

Tylko 4 filtry słoneczne i ich zminimalizowane stężenie sprawiają, że produkty przeciwsłoneczne marki Eau Thermale Avène skutecznie chronią, jednocześnie zapewniając optymalną tolerancję i bezpieczeństwo, szczególnie dla skóry wrażliwej.

SKUTECZNOŚĆ POTWIERDZONA W PRAKTYCE

Aby wykazać skuteczność produktów prowadzone są liczne badania in vitro oraz in vivo.
W szczególności badanie kliniczne*, jedyne badanie tego rodzaju na świecie, które umożliwiło ilościową ocenę ochrony przed powstawaniem zmian w DNA w warunkach praktycznego stosowania produktu słonecznego marki Eau Thermale Avène. W badaniu wykazano, że produkty Eau Thermale Avène Sun Care mają silne działanie ochronne na DNA komórkowe.

NOWOŚĆ 2020:

FLUID SPORTOWY SPF 50+

INNOWACYJNA, ODDYCHAJĄCA FORMUŁA

CIESZ SIĘ SPORTEM W LECIE !

Zapewnia optymalną ochronę przed promieniowaniem UVB-UVA, nawet podczas intensywnej aktywności fizycznej. Zapewnia skórze pełną ochronę komórek przed stresem oksydacyjnym spowodowanym zarówno ekspozycją na słońce jak i wysiłkiem fizycznym. BARDZO ODPORNY NA WODĘ I POT Konsystencja – specjalnie zaprojektowana z myślą o osobach aktywnych. Formuła oil-free, zapewnia efekt odświeżenia po aplikacji. Ultra-lekka, płynna konsystencja łatwo się utrzymuje na skórze, nawet w obszarach owłosionych. Pozostawia nietłuste i niekleiste wykończenie, bez białych śladów.

Rekomendowana cena: ok. 75 zł/ 100 ml

SUNSIMED – WYSOKA OCHRONA SŁONECZNA – WYRÓB MEDYCZNY KLASY I

Sunsimed jest wyrobem medycznym o działaniu chroniącym przed szkodliwym wpływem promieni UVA i UVB na skórę, oraz zmniejszającym ryzyko powstania zmian o charakterze rogowacenia słonecznego, nowotworów skóry (z wyjątkiem czerniaka), a także jej fotostarzenia. Skuteczność nowej formuły chroniącej przed działaniem promieniowania UV, potwierdzają badania z udziałem pacjentów z grupy zwiększonego ryzyka.

Rekomendowana cena: ok. 105 zł/ 80 ml

KREM SPF 50+ DO SKÓRY SUCHEJ I BARDZO SUCHEJ

Konsystencja z krzemionką nowej generacji zapewnia przyjemność stosowania, szybko się wchłaniając i nie pozostawiając wrażenia lepkości. Jest przeznaczony do ochrony przeciwsłonecznej, zwłaszcza dla osób o skórze suchej i bardzo suchej oraz o jasnej karnacji, która łatwo ulega oparzeniom słonecznym.

Rekomendowana cena: ok. 70 zł/ 50 ml

SPRAY SPF 50+

Żegnaj zatyczko! Koniec z marnowaniem czasu na jej zdejmowanie, chronienie przed upadkiem na piasek lub desperackie poszukiwania! Chowana końcówka jest bardzo praktyczna. Zawsze czysta, przyjemna i łatwa w użyciu jest również przyjazna dla środowiska: koniec ryzyka zagubienia zatyczki poza domem!

Rekomendowana cena: 78 zł/ 200 ml

REFLEKS SŁONECZNY SPF 50+ – KIESZONKOWA POJEMNOŚĆ OCHRONY PRZECIWSŁONECZNEJ.

Refleks Słoneczny SPF 50+ w kompaktowym opakowaniu to bestseller ochrony słonecznej marki Eau Thermale Avène. Zawiera kompleks fotoochronny Sunsitive, a konsystencja z krzemionką nowej generacji zapewnia przyjemność stosowania, szybko się wchłaniając, bez pozostawienia wrażenia lepkości. Poręczne, płaskie opakowanie wielkości karty kredytowej pozwala mieć go zawsze przy sobie.

Rekomendowana cena: ok. 45 zł/ 30 ml

B-PROTECT SPF 50+

Wyjątkowy produkt ochronny dla każdej kobiety! Oprócz ochrony UV zapewnia ochronę przed zanieczyszczeniami środowiska, a jego wyjątkowa formuła zmienia kolor podczas aplikacji. W chwili nakładania produkt ma białą konsystencję, przy rozprowadzaniu kolor magicznie zmienia się na barwę NUDE, która dopasowuje się do każdego odcienia karnacji. Efekt rozświetlenia i wyrównania kolorytu skóry w jednym prostym geście!

Rekomendowana cena: ok. 57 zł/ 30 ml

ROK 2020 – ROKIEM 30 URODZIN MARKI EAU THERMALE AVÈNE

MARKA EAU THERMALE AVÈNE W TYM ROKU OBCHODZI OKRĄGŁE URODZINY! JUŻ OD 30 LAT JEST NASZYM SOJUSZNIKIEM W PIELĘGNACJI SKÓRY WRAŻLIWEJ!

Udowodniona naukowo skuteczność wody ze źródła Saint-Odile w miejscowości Avène, na skórze wrażliwej, nadwrażliwej, alergicznej i podrażnionej potwierdzona została w 150 podstawowych badaniach naukowych i klinicznych. Ta woda termalna spektakularnie koi, łagodzi podrażnienia i zmiękcza skórę. To właśnie na niej bazują wszystkie dermokosmetyki marki Eau Thermale Avène, a na leczenie atopowego zapalenia skory, łuszczycy czy blizn do Centrum Hydroterapii w Avène na południu Francji, przyjeżdżają ludzie z całego świata. Bogata w niezbędne dla skóry minerały
i witaminy, tak dobrze regeneruje, koi i odżywia skórę, że po wielkim pożarze w Chicago już w 1871 roku była transportowana hektolitrami, aby wspomóc w leczeniu poparzeń.

Poprzedni

KOLEKCJA DYNAFIT TRAIL RUNNING 2020

Następny

NOWOŚĆ OD ZO SKIN HEALTH! Suncscreen + powder broad-spectrum SPF

Zobacz również to: