Kosmetyki do twarzy, które musisz posiadać w swojej kosmetyczce


Kosmetyki do twarzy wyspa kobiet

Większości z nas, chociaż uwielbiamy makijaż, zależy na tym, aby mieć piękną twarz bez konieczności nakładania nadmiaru produktów czy mocnego make-upu na co dzień. Jedyną metodą, aby osiągnąć taki efekt, jest uzyskanie zdrowej i nawilżonej skóry twarzy. Na rynku jest wiele produktów do tego celu, ale szczególnie należy wyróżnić kosmetyki do podstawowej pielęgnacji skóry, których regularne używanie zapewni pożądane efekty, a więc musimy mieć je w swojej kosmetyczce. Dowiedz się, jakie to produkty i jak prawidłowo ich używać.

Właściwa pielęgnacja twarzy to podstawa

Jeżeli mowa o pielęgnacji skóry twarzy należy zacząć od oczyszczania. Dogłębne oczyszczenie twarzy to w pierwszej kolejności demakijaż, oczywiście jeżeli się malujesz. Do demakijażu powinnaś posiadać płyn micelarny, mleczko do demakijażu, olejek lub specjalne chusteczki. Jeden z tych kosmetyków zapewni czystą od kosmetyków skórę i pozwoli przejść do kolejnego etapu oczyszczania.

Dokładnie usunięcie pozostałości makijażu, a także wszelkich zabrudzeń, które osadziły się na skórze twarzy w ciągu dnia, oferują żele oczyszczające, toniki i płyny. Nigdy nie myj twarzy zwykłym mydłem, ponieważ może wysuszyć i podrażnić delikatną skórę.

Sprawdź: kosmetyki do twarzy na kosmetykomania.pl

Po oczyszczeniu twarzy pH naszej skóry jest zaburzone, dlatego należy przywrócić mu równowagę, używając toniku do twarzy lub hydrolatu. Warto wybrać ulubiony rodzaj kosmetyku i stosować go po każdym myciu twarzy. Przygotuje on również skórę do kolejnych etapów pielęgnacji, dzięki czemu lepiej wchłoną się następne produkty.

Ostatnim etapem lub etapami pielęgnacji jest krem nawilżający, lub serum oraz krem. W zależności od upodobań i potrzeb Twojej skóry używaj kremu nawilżającego, a jeżeli zauważysz konieczność intensywnej pielęgnacji, możesz również używać serum. W takim przypadku serum aplikuje się jako pierwsze, a po całkowitym wchłonięciu można nałożyć krem nawilżający.

Te cztery kosmetyki do każdego z etapów pielęgnacji stosowane systematycznie i we właściwy sposób zapewnią Twojej skórze zdrowy wygląd, blask i wpłyną doskonale na Twoje samopoczucie.

Podstawowe kosmetyki do codziennego makijażu

Codzienny makijaż nie musi być mocny i wyrazisty. Wystarczy, aby podkreślał Twoją urodę i korygował ewentualne niedoskonałości. Podstawą jest podkład lub delikatny krem BB, który wyrówna koloryt skóry, nawilży ją, a często również zabezpieczy przed promieniami UV. Dodatkowo puder o odpowiednio dobranym odcieniu na najbardziej błyszczące miejsca, czyli głównie tzw. „strefę T”, róż do policzków i tusz do rzęs. Z takim zestawem podkreślisz swoją urodę, nie obciążając skóry twarzy, a taki makijaż sprawdzi się na cały dzień.

 

[metaslider id="18671"]
Poprzedni Empatajzer
Następny Wojna cukierkowa t.2. Awantura w salonie gier