fbpx
piątek, 19 kwietnia 2024

Cienie i sińce pod oczami to problem wielu kobiet. Wbrew pozorom nie pojawiają się one nie tylko w wyniku nieprzespanej nocy czy przemęczenia. Niedoskonałości pod oczami mogą być efektem uwarunkowań genetycznych. W takich sytuacji obowiązkowym kosmetykiem jest korektor pod oczy. Maskuje on cienie, sińce czy podkówki. Jak wybrać ten właściwy i jak go poprawnie używać?

Jak zamaskować cienie i sińce pod oczami?

Nieodzownym pomocnikiem w walce z niedoskonałościami jest korektor. Kosmetyk ten znajdziesz w ofercie wszystkich koncernów proponujących kolorowe kosmetyki do makijażu. Jakie więc sprawdzą się przy make-up? Najlepiej sięgaj po preparaty o głębokiej, kryjącej konsystencji. Pamiętaj też, aby wybierać korektory, które oprócz maskowania zapewniają również nawilżenie. Skóra pod oczami jest bowiem niezwykle wrażliwa i delikatna, przez co wymaga specjalistycznej pielęgnacji.

Jak zamaskować niedoskonałości pod oczami?

Jak dobrać korektor pod oczy idealny?

Kluczem do perfekcyjnego makijażu jest dobranie kosmetyków we właściwym odcieniu. Do ukrycia cienie możesz wykorzystać korektor pod oczy dostępny na https://www.perfumeria.pl/collections/makijaz-twarz-korektory. Sińce ukryją przede wszystkim preparaty o różowym, brzoskwiniach i żółtych odcieniach.

Te pierwsze bezbłędnie radzą sobie z szarymi i ziemistymi cieniami, nie powinny jednak być stosowane na sińce niebiesko – fioletowe, bowiem może je podkreślać. Po brzoskwiniowy korektor warto sięgać w przypadku niebieskich żyłek oraz sińców o tej barwie. Kosmetyk o brzoskwiniowym odcieniu można również wykorzystać do odświeżenia twarzy i nadania jej zdrowego wyglądu. Panie, które borykają się ze śliwkowymi i fioletowymi sińcami, powinny sięgać po korektory żółte. Do ukrycia niedoskonałości pod oczami można zastosować też korektory fioletowe, maskujące żółte przebarwienia i plamy oraz korektory zielone będące remedium na pękające naczynka.

Jak zamaskować niedoskonałości pod oczami?

Bez względu na kolor korektora, powinno się zachować zasadę mówiącą, aby był on o 1-2 tony jaśniejszy od podkładu. Przed aplikacją sprawdź też, czy kolor korektora nie ciemnieje z czasem, nie łuszczy się i nie matowieje.

Jak nakładać korektor pod oczy?

Ze względu na delikatność skóry pod oczami, kosmetyki w tym obszarze twarzy trzeba aplikować z dużą uwagą i ostrożnością. Korektory powinno się nakładać po uprzednim nałożeniu kremu nawilżającego, a także pod podkład i bazę rozświetlającą. Kosmetyk najwygodniej będzie nakładać za pomocą zwilżonej gąbeczki lub pędzla. Dzięki tym akcesoriom będzie można rozetrzeć granice preparatu i uzyskać naturalny efekt. Aby korektor utrzymywał się na skórze przez cały dzień, powinno się go utrwalić pudrem.

Poprzedni

Dr. Jacob`s - wiedza w służbie zdrowiu Chi-Cafe balans

Następny

Wysoka odporność na wyciągnięcie ręki

Zobacz również to: