fbpx
czwartek, 13 czerwca 2024

Posiadasz bogatą kolekcję kremów do twarzy, ale żaden nie spełnia Twoich oczekiwań? Nie wiesz, czym kierować się przy jego zakupie? Dowiedz się, jak dobrać krem do twarzy, aby widzieć efekty jego działania i zapewnić swojej skórze kompleksową pielęgnację.

Krem do twarzy – element codziennej pielęgnacji

Krem do twarzy to jeden z najbardziej popularnych, ale także podstawowych produktów do codziennej pielęgnacji. Stosowany jest na sam koniec porannego i wieczornego rytuału, czyli po dokładnym oczyszczeniu i tonizowaniu skóry. Aby efekty używania kremu do twarzy były widoczne należy wybrać taki produkt, który w jak najbardziej kompleksowy sposób odpowie na wszystkie potrzeby Twojej skóry.

Kremy do twarzy a rodzaj cery

Nie ma jednego kremu do twarzy, który byłby odpowiedni dla wszystkich. Przed podjęciem decyzji o jego zakupie należy przede wszystkim ustalić swój typ cery. Tylko dzięki temu będziesz mogła przekonać się jakich składników odżywczych potrzebuje Twoja skóra.

• Cera normalna – zdecydowanie najrzadziej występujący rodzaj skóry wśród osób po okresie dojrzewania. Jest najmniej wymagający, dlatego osoby z tego typu cerą mogą stosować większość kremów. Najlepiej jednak stosować te o właściwościach nawilżających.
• Cera sucha – najbardziej skłonna do powstawania zmarszczek. Wymaga dużo uwagi ze względu na swoje skłonności do przesuszania i nadmiernego złuszczania naskórka, któremu może towarzyszyć nieprzyjemne uczucie pieczenia i ściągnięcia skóry. Dla tego rodzaju skóry najlepiej wybierać kremy nawilżające i łagodzące podrażnienia.
• Cera tłusta – charakteryzuje się skłonnością do zatykania porów, a także nadmiernym wydzielaniem sebum. Prowadzi to do powstawania zaskórników. Kremy do twarzy dla tego rodzaju skóry powinny posiadać substancje przeciwzapalne i ściągające.
• Cera mieszana – to połączenie skóry tłustej i suchej. Przy dużej dysproporcji należy stosować dwa różne kremy do twarzy. W przeciwnym wypadku – wystarczy krem do cery normalnej.

Oprócz tego należy zwrócić uwagę na podtyp swojej skóry (odwodniona, naczyniowa, wrażliwa, trądzikowa, dojrzała), a także wiek.

Krem do twarzy – jak go używać?

Aby krem jak najlepiej wniknął w strukturę skóry i dostarczył jej niezbędnych składników, delikatnie rozprowadzić go na powierzchni, a następnie wklep opuszkami palców. Po jego nałożeniu odczekaj około 10 minut zanim zaczniesz wykonywać makijaż. Jeżeli odczuwasz nieprzyjemne pieczenie, swędzenie bądź zaczerwienienie twarzy po zastosowaniu kremu, natychmiast zmyj kosmetyk.

Aby zminimalizować ryzyko podrażnienia skóry, wybieraj sprawdzone kosmetyki posiadające wszelkie atesty. Profesjonalne kremy do twarzy charakteryzują się większym stężeniem substancji aktywnych, co w efekcie daje bezpieczeństwo, a także szybsze i lepiej widoczne efekty.

Profesjonalne kremy do twarzy

Profesjonalne firmy kosmetyczne korzystają z pomocy ekspertów, którzy dbają, by każdy z ich produktów był starannie dopasowany do potrzeb klientek. Wyższe stężenie składników i ich odpowiednia proporcja pozwala na tworzenie całych serii kosmetyków ukierunkowanych na konkretny problem skórny. Profesjonalne kremy do twarzy Arkana, wspomagane produktami o tym samym działaniu, kompleksowo zadbają o Twoją skórę i dostarczą jej wszystkich niezbędnych substancji.

Kremy do twarzy pełnią funkcję nie tylko dostarczania substancji i nawilżania, ale także ochrony przed czynnikami zewnętrznymi. Ich regularne stosowanie pozwala na zachowanie zdrowej, pełnej blasku cery, która pozbawiona jest przedwczesnych oznak starzenia i przebarwień. Sklep Arkana – https://sklep.arkana.pl/ – posiada bogatą ofertę produktów do pielęgnacji twarzy, w której każdy znajdzie coś dla siebie.

Poprzedni

Czym jest podkład do twarzy i w jakim celu się go stosuje?

Następny

Esprit Design Edition

Zobacz również to: