fbpx
czwartek, 13 czerwca 2024

Proces leczenia aparatem ortodontycznym jest dość długi oraz wymagający dużej samokontroli pod względem higieny jamy ustnej. Szczotkowanie zębów jest w tym przypadku jeszcze ważniejsze, bowiem resztki jedzenia uwięzione w zakamarkach aparatu mogą wywoływać przebarwienia, próchnicę, choroby dziąseł, a także wydzielać nieprzyjemnych zapach.

Na początku prawidłowa higiena może wydawać się żmudna i sprawiać nieco problemów. Jednak z pomocą przychodzi firma Curaprox i linia specjalistycznych produktów, które umożliwią skuteczną pielęgnację jamy ustnej. Posiadając właściwe akcesoria z pewnością osiągniemy zamierzony cel, czyli piękny uśmiech, a przede wszystkim zdrowy zgryz.

Mycie zębów, na których znajduje się aparat ortodontyczny jest dość utrudnione. Z zadaniem tym doskonale poradzi sobie szczoteczka soniczna Curaprox Hydrosonic Pro. To idealny wybór do ogólnego czyszczenia zębów. Używanie tego modelu jest niezwykle intuicyjne. Posiada aż 7 specjalistycznych trybów czyszczenia oraz 3 innowacyjne główki (power, sensitive, single) z ultra cienkimi włóknami CUREN®, które wyczyszczą trudne obszary wokół aparatu. Szczoteczka hydrosoniczna wytwarza impuls o wysokiej częstotliwości, który usuwa płytkę nazębną, bakterie i jednocześnie daje kojący masaż obolałym dziąsłom.

Dla miłośników tradycyjnych rozwiązań firma Curaprox oferuje specjalną linię w skład której wchodzą m.in. szczoteczki manualne CS 5460 Ortho ultra soft oraz szczoteczki jednopęczkowe CS 1006 i CS 708 Implant Ortho. Model 5460 to świetna alternatywa dla Hydrosonic Pro. Posiada miękkie i gęste włosie ze specjalnym wgłębieniem, dopasowanym do kształtu aparatu, a włókna CUREN® delikatnie oczyszczą metalowe elementy oraz linię dziąseł. Doskonałym wyborem będą również szczoteczki jednopęczkowe, które pomagają oczyścić obszary wokół zamków. Model CS 1006 został stworzony z myślą o aparatach klasycznych. Z kolei CS 708 sprawdzi się w przypadku aparatów lingwalnych lub retainerów – rączka szczoteczki jest elastyczna, dzięki czemu zapewnia idealny kąt czyszczenia.

Kolejnym produktem, który powinien się znaleźć w niezbędniku każdej osoby posiadającej aparat ortodontyczny, są szczoteczki międzyzębowe. Dokładnie oczyszczą miejsca, do których nie jest w stanie dotrzeć konwencjonalna szczoteczka. Do wyboru mamy trzy rodzaje szczoteczek międzyzębowych: linia CPS prime przeznaczona jest przede wszystkim do ciasnych przestrzeni międzyzębowych; CPS perio 405 – do retainerów i drutów aparatu od wewnętrznej strony oraz CPS perio 408 – do obszarów pod drutami aparatu od zewnętrznej strony. Kluczowe jest jednak odpowiednie dopasowanie ich rozmiaru do indywidualnych potrzeb. W tym celu można poprosić ortodontę o profesjonalną poradę lub zaopatrzyć się w kilka rozmiarów i samodzielnie wybrać ten właściwy.

  • Curaprox Hydrosonic Pro: 855,00 zł
  • Curaprox CS 5460 Ortho ultra soft: 24,70 zł
  • Curaprox CS 1006: 24,70 zł
  • Curaprox CS 708 Implant Ortho: 24,70 zł
  • Curaprox CPS prime: 34,00 zł
  • Curaprox CPS 405: 34,00 zł
  • Curaprox CPS 408: 34,00 zł

Produkty higieny jamy ustnej szwajcarskiej marki CURAPROX dostępne są w wybranych aptekach
i gabinetach stomatologicznych, jak również za pośrednictwem sklepu internetowego: www.curaprox.pl

Poprzedni

KOSMETYCZNE LESS WASTE

Następny

tołpa.® authentic – minimum składników, maksimum efektów, oczyszczanie bez kompromisów

Zobacz również to: