fbpx
sobota, 18 maja 2024

Konopie w kosmetykach na początku były sporą sensacją, bo mało kto kojarzył je z pielęgnacją. Dziś nikt nie ma wątpliwości, że to jeden z najlepszych składników aktywnych. Wiele już wiadomo, o niezwykłym działaniu tej rośliny, ale jej potencjał nieustannie jest badany. Nowe odkrycia dają coraz większe możliwości zastosowania konopi. Marka Joanna właśnie z nich korzysta.

Fakt, że konopie są źródłem cennych minerałów jak żelazo, cynk, fosfor czy magnez, witamin C, D, E oraz z grupy B, a także aminokwasów, które mają pozytywny wpływ na skórę i włosy, czyni je bezkonkurencyjnie wszechstronnym składnikiem kosmetyków. Taki zestaw cennych substancji odżywczych nie występuje w naturze w żadnej innej roślinie!

Do receptur kosmetyków dodaje się najczęściej ekstrakt z nasion konopi lub olej konopny. Pozyskuje się je oczywiście wyłącznie z roślin pochodzących z zatwierdzonych odmian, które nie zawierają substancji psychoaktywnej (THC). Mimo to efekty pielęgnacji konopnym produktami mogą uzależniać. Nawilżająco-wzmacniająca linia do pielęgnacji włosów delikatnych i uwrażliwionych Konopie Joanna szybko zyskała duże grono wielbicieli.

Ale potrzeby naszej skóry i włosów nieustannie się zmieniają. Dlatego ceniona gama też nieco się zmienia i powiększa, tak, aby każdy mógł skorzystać z dobroczynnych właściwości konopi. Bez obaw, metamorfoza znanych i lubianych produktów dotyczy tylko szaty graficznej. Będzie jeszcze ładniej, ale tak samo skutecznie. Za to wybór produktów będzie dużo większy. Co nowego pojawi się w serii konopnej?

Bez strat, czyli:

Linia wzmacniająca do włosów wypadających Konopie

To produkty skrojone na miarę czasów. Przewlekły stres związany z pandemią mocno osłabił nasze włosy. A ich wzmożone wypadanie to jedno z najczęstszych powikłań po Covid-19. Dlatego wszystkie produkty z tej linii były testowane na ozdrowieńcach i uzyskały pozytywne wyniki potwierdzające ich skuteczność w poprawianiu kondycji włosów po przebytej chorobie. Szampon i wcierka działają bezpośrednio u źródła problemu. Zawarty w nich kompleks Vital Hair pomaga w zakotwiczeniu cebulek włosowych w skórze głowy, a także dostarcza im energii koniecznej do prawidłowego wzrostu włosów. Biotyna stymuluje produkcję keratyny. A witamina PP poprawia strukturę włosów osłabionych, zwiększa ich elastyczność, nadaje połysk, powoduje poprawę ukrwienia skóry głowy i transport składników odżywczych do cebulek włosowych.

W składzie nie mogło zabraknąć oczywiście ekstraktu z nasion konopi, który działa nawilżająco i wzmacniająco zarówno na włosy, jak i na skórę głowy. Recepturę wcierki wzbogacono także o prebiotyki, które dbają o właściwą mikroflorę skóry głowy, a zapobiegając stanom zapalnym, ograniczają także wypadanie włosów.

Szampon można stosować tak często, jak każdy inny. Kiedy jednak pojawia się problem z nadmiernym osłabieniem lub wypadaniem włosów, ważne jest, by po każdym myciu głowy nałożyć wcierkę. Wystarczy rozpylić ją równomiernie u nasady włosów i wykonać krótki masaż głowy. Teraz można wysuszyć i ułożyć włosy. Gotowe! Aby ocenić w pełni działanie nowej serii dla włosów wypadających, najlepiej stosować ją systematycznie minimum przez miesiąc. Wyregulowanie fazy wzrostu włosów i ich odbudowa to proces, który wymaga czasu, ale procentuje.

Ceny: szampon ok. 12 zł; wcierka ok. 12 zł

Z wyczuciem, czyli:

Linia oczyszczająca do włosów przetłuszczających się Konopie

Do niedawna nadmierne przetłuszczanie się włosów było głównie problemem sezonowym. Nasilało się jesienią i zimą – klasyczny problem włosów spod czapki. Ale ostatnio mamy sporo na głowie, a stres, długotrwałe napięcie czy przebyte choroby zaburzają pracę gruczołów łojowych. W efekcie, by fryzura wyglądała świeżo, trzeba myć głowę coraz częściej. A jeśli używa się do tego niewłaściwych preparatów, problem tylko się nasila. Dlatego kultowa konopna seria Joanny powiększa się właśnie o dwa specjalistyczne produkty: szampon i wcierkę dla włosów przetłuszczających się i potrzebujących skutecznego oczyszczenia. Kluczowymi składnikiem tej serii są ekstrakty z ziół, które działają przeciwzapalnie, bakteriobójczo i ściągająco na skórę głowy, poprawiają jej stan i wspomagają prawidłowy porost włosów.

Na ich tle wyróżnia się ekstrakt z nasion konopi, który wzmacnia i nawilża zarówno włosy, jak i skórę głowy. Odgrywa on szczególną rolą, ponieważ dbanie o utrzymanie właściwego poziomu nawilżenia przetłuszczającej się skóry głowy pomaga jej odzyskać równowagę. Podczas gdy agresywne terapie skupiające się absorbowaniu i usuwaniu nadmiaru sebum, nasilają tylko jego produkcję. W tej kwestii trzeba działać z wyczuciem, jak nowa seria Joanny.

Szampon można bez obaw stosować tak często, jak każdy inny. Natomiast wcierkę warto rozpylać po każdym myciu. Jej skład wzbogacono o przyjemnie kojący mentol, który łagodzi stany zapalne i wykazuje cechy przeciwgrzybicze. Rozpyl ją u nasady włosów, a następnie wykonaj krótki masaż. Nie spłukuj. Wysusz i ułóż włosy jak zwykle, a będą niezwykle puszyste.

Ceny: szampon ok. 12 zł; wcierka ok. 12 zł

Poprzedni

GÓRALKI ORYGINAŁ HOT CHOCOLATE

Następny

EAU THERMALE AVÈNE PRZEJMUJE KONTROLĘ NAD SKÓRĄ NADWRAŻLIWĄ

Zobacz również to: