Foxy eyes – poznaj tę technikę makijażu oczu


foxy eyes wyspa kobiet

Jak szybko odmienić swój wygląd? Dla jednym osób będzie to koloryzacja włosów czy nowy dodatek do garderoby. Dla innych – makijaż. Nie ulega wątpliwości, że to dzięki niemu możemy podkreślić rysy twarzy, kolor tęczówek i wyeksponować swoje atuty. Dla wielu osób makijaż to także sposób na ukrycie niedoskonałości – wypryski, rozszerzone pory czy widoczne naczynka znikają, jeśli wykonamy go w odpowiedni sposób. Również makijaż oczu potrafi nadać naszemu spojrzeniu zniewalający wygląd. Przykładem modnego w ostatnich czasach make-upu jest foxy eyes. Na czym polega ta technika? Sprawdź.

Czym jest technika foxy eyes?

Do tej pory makijażem, który podbijał wybiegi mody oraz social media, było smokey eyes. Mogłoby się wydawać, że nic nie zagrozi jego ugruntowanej pozycji, do momentu pojawienia się makijażu w stylu foxy eyes. To trend, który stał się inspiracją zarówno dla gwiazd świata filmu i muzyki, międzynarodowych wybiegów czy influencerek. Aktualnie cieszy się coraz większą popularnością, głównie ze względu na prostotę wykonania i spektakularny efekt, obok którego nikt nie przejdzie obojętnie.

U kogo sprawdzi się foxy eyes?

Foxy eyes to nawiązanie do kształtu lisiego oka i może stanowić ciekawą alternatywę dla popularnego i klasycznego kociego oka. W przypadku kociego oka bazuje się przede wszystkim na wyraźnej, wyciągniętej i intensywnej kresce rysowanej najczęściej eyelinerem. Niestety dla wielu pań stworzenie idealnej kreski za pomocą eyelinera jest problematyczne. W takiej sytuacji warto zainteresować się makijażem w stylu foxy eyes.

Makijaż foxy eyes to optymalne rozwiązanie dla tych kobiet posiadających opadającą powiekę. Jak wiadomo, jest ona dość problematyczna i niektóre makijaże mogą nie prezentować się na niej korzystnie. Wykonując makijaż w stylu foxy eyes, podnosimy kącik oka i sprawiamy, że nasze oczy wydają się większe. To także ciekawy wybór dla wszystkich pań, które śledzą makijażowe trendy i lubią testować nowe techniki makijażu.

Jak przygotować się do makijażu foxy eyes?

Nie bez powodu mówi się, że trening czyni mistrza. Dlatego też, jeśli jesteś osobą początkującą w świecie makijażu, nie zrażaj się, jeśli pierwsze efekty nie okażą się dla Ciebie zadowalające. Foxy eyes, tak jak każdy make-up, wymaga jednak odpowiedniego przygotowania. W tym celu warto zaopatrzyć się w we właściwe pędzle, które umożliwią precyzyjne nałożenie cienia, jak i produkty.

Do makijażu w stylu foxy eyes będą Ci potrzebne:

  • cienie do powiek;
  • kredka do oczu lub eyeliner;
  • kredka do brwi;
  • tusz do rzęs;
  • zestaw do konturowania;
  • rozświetlacz.

W przypadku cieni do powiek kolorystyka jest dowolna. Możesz zdecydować się na swój ulubiony zestaw, którego zwykle używasz do wykonania makijażu. Możesz również sięgnąć po odcienie nude, brązu i rudości, które pozwolą uzyskać zadowalający efekt. Optymalnym rozwiązaniem będzie gotowa paleta, w której znajdą się zarówno matowe, jak i satynowe cienie. Wykonując makijaż foxy eyes, zwracaj uwagę na to, by nie nakładać zbyt dużej ilości cienia na dolną powiekę. Wtedy Twoje oczy będą wyglądały na zmęczone.

[metaslider id="18671"]
Poprzedni Szybki obiad na każdy dzień tygodnia
Następny Masaż orientalny w Nice Spa - relaks dla ciała i duszy