5 zasad dbania o skórę twarzy zimą


skórę twarzy wyspa kobiet

Każda pora roku oznacza inne warunki, do których należy odpowiednio dopasować codzienną pielęgnację. Jeśli chodzi o zimę, warto pamiętać, że mróz i wiatr działają na skórę twarzy niekorzystnie. Bez odpowiedniej pielęgnacji, skóra stanie się szorstka, podrażniona i matowa. Chcesz uniknąć takiej sytuacji? Poznaj 5 zasad dbania o skórę twarzy zimą.

Wybierz odpowiednie kosmetyki

Zimową porą skóra ma szczególne potrzeby, co wynika ze szkodliwości warunków typowych dla tej pory roku. Mowa tutaj o suchym powietrzu, mrozie czy wietrznych dniach. Aby skóra była sprężysta, odżywiona i zabezpieczona, warto stawiać na kosmetyki, które pomogą przetrwać jej zimowe miesiące.

Istotne jest to, aby zawsze zwracać uwagę na skład używanych produktów pielęgnacyjnych. Składniki, których warto używać to witamina A, C oraz E, oleje roślinne, lipidy, panetnol, filtry UV, gliceryna oraz oleje mineralne. Z odpowiednim zestawem kosmetyków, zadbanie o stan i wygląd skóry twarzy zimą nie jest trudnym zadaniem.

Ochrona i nawilżenie

Kolejne ważne zasady zimowej pielęgnacji twarzy to oczywiście odpowiednia ochrona oraz nawilżenie. Jednym z najważniejszych kosmetyków w tym czasie jest odpowiedni krem. Jego zadania to łagodzenie podrażnień i odpowiednie nawilżenie. Jeśli jeszcze nie masz kremu na zimę, pamiętaj, aby wybrać taki z zawartością kwasów tłuszczowych, aloesem, alantoiną, olejem arganowym i koenzymem Q10. Pomocne okażą się również wartościowe wyciągi jak na przykład wyciąg z rumianku lub z zielonej herbaty.

Zwróć również uwagę na konsystencję kosmetyku. Jeśli masz cerę tłustą lub mieszaną, wybieraj lekkie kremy. Jeśli masz skórę suchą, najlepiej sprawdzi się gęsty krem. Pamiętaj również o ochronie, jaką zapewniają kremy z filtrem UV. Dzięki regularnemu stosowaniu takich kosmetyków Twoja skóra będzie odpowiednio zabezpieczona przed działaniem promieniami UV, które wpływają niekorzystnie na jej stan oraz wygląd.

Oczyszczanie i zabiegi kosmetyczne

Zimowa pielęgnacja skóry powinna zawierać również regularne oczyszczanie. Trzeba jednak zachować ostrożność, aby nie wysuszać skóry twarzy. Delikatny oczyszczający kosmetyk w formie mleczka do zdecydowanie dobre rozwiązanie na zimowy czas. Można również użyć dobrej jakości płynu micelarnego, który skutecznie i szybko zmywa makijaż. Trzeba także pamiętać, że bardzo ważna jest regularna pielęgnacja. Chociaż na początku może być trudno zmobilizować się do działania, dobre nawyki szybko przyniosą pozytywne efekty i będą motywacją.

Zima to odpowiedni czas na zabiegi kosmetyczne, wykonywane w profesjonalnych salonach. W zależności od potrzeb i oczekiwań warto wybrać odpowiednią dla siebie opcję. Zimą można polecić szczególnie peeling chemiczny i mikrodermabrazję. Dzięki nim zadbasz o dobry stan oraz wygląd skóry w zimowym czasie. Pamiętaj, aby wybierać salony, które są polecane i cieszą się dobrymi opiniami. Dzięki temu zyskasz pewność, że usługa zostanie wykonana na naprawdę wysokim poziomie, a Twoja skóra zostanie powierzona w dobre ręce.

Kosmetyki do twarzy znajdziesz na https://ziaja.com/c/twarz-99

[metaslider id="18671"]
Poprzedni Podwiązki na studniówkę - nieodłączny dodatek balu maturalnego
Następny Glossy