fbpx
wtorek, 21 maja 2024

Kappahl, od momentu powstania w 1953 roku, opiera się na obietnicy projektowania odpowiedzialnej i zrównoważonej mody. Stworzenie kolekcji z pozostałości tkanin z wcześniejszych projektów jest naturalnym kierunkiem rozwoju Newbie – marki odzieżowej dla dzieci i kobiet należącej do Kappahl Group. Do sklepów trafiła najnowsza kolekcja Newbie – „Rescued Fabrics. To Be Loved Again”.

– Jednymi z założeń marki Newbie jest długotrwałość i ponadczasowość, a także szycie odzieży z certyfikowanych materiałów. Chcemy, aby nasze ubrania były przekazywane z pokolenia na pokolenie i motywować klientów do ich wieloletniego użytkowania. Innym ważnym elementem naszej strategii jest wykorzystywanie każdego skrawka materiału. Dlatego zaczęliśmy z pozostałości materiałów tworzyć kolekcje do ponownego pokochania, które kryją się pod wspólną nazwą „Rescued Fabrics” – mówi Wirginia Gruszczyńska-Buchta, Marketing & E-Com Manager w Kappahl.

Newbie wprowadziło na rynek pierwsze produkty wykonane z pozostałości produkcyjnych materiałów już w 2021 roku, a pierwszą kompletną kolekcję w 2022 roku. Teraz nadszedł czas na jej kolejną edycję. Newbie zamierza nadal wykorzystywać pozostałości tkanin i kontynuować politykę oferowania odpowiedzialnej i zrównoważonej mody. Częstotliwość takich kolekcji zależy od Ilości pozostałych tkanin. Planowane kolekcję będą unikatowe i limitowane, ponieważ powstają z tkanin z poprzednich kolekcji, czasem nawet sprzed kilku lat.

– Przy produkcji odzieży zawsze zakładamy pewien margines błędu, aby mieć pewność, że tkaniny nie zabraknie. Teraz wykorzystujemy te pozostałości zamiast nowych materiałów, co pozwala lepiej gospodarować dostępnymi zasobami i zmniejszać nasz ślad węglowy. Może to oznaczać, że jakiś popularny wzór lub popularna tkanina ponownie pojawi się w asortymencie – podkreśla Anne-Charlotte Lindquist, Assortment Manager w Newbie.

Kolekcja „Rescued Fabrics. To Be Loved Again” dostępna jest wyłącznie online na stronach kappahl.com/pl-PL/ oraz kappahl.com/pl-PL/newbie-start/. Z uwagi na to, że kolekcja składa się wyłącznie z odzieży wyprodukowanej z pozostałości materiałów, w sprzedaży pojawiła się ograniczona liczba ubrań o unikatowym charakterze.

O Newbie:

Marka Newbie, należąca do Kappahl Group, od 2010 roku oferuje ponadczasową i zrównoważoną odzież dla dzieci i kobiet. Znana z nostalgicznych wzorów i wysokiej jakości materiałów, Newbie pozostaje wierna swoim wartościom, oferując produkty piękne, jak i przyjazne dla środowiska.

Więcej: https://www.kappahl.com/pl-PL/newbie-start

Poprzedni

Nowy skuteczny zawodnik wchodzi do gry: Rexona oficjalnym Partnerem Polskiej Siatkówki

Następny

Rozdzielność majątkowa — dlaczego warto ją ustalić?

Zobacz również to: