Jaką odzież wybrać na lato, aby czuć się swobodnie?


odzieć wybrać na lato wyspa kobiet

Letnie upały, paradoksalnie, nie nastrajają do wychodzenia z domu, szczególnie jeśli jesteśmy szczęśliwymi posiadaczami klimatyzacji. Z drugiej jednak strony powszechnie wiadomo, jak ważne jest łapanie promieni słonecznych, na przykład w kontekście zdrowia czy dobrego samopoczucia. Jak poczuć się swobodnie latem? Wystarczy tylko postawić na odpowiednią odzież!

Lekkie, letnie stylizacje

Letnia stylizacja musi być przede wszystkim lekka, unikajmy więc zbędnych warstw odzieży. Jeśli tylko możemy, pozwólmy sobie na odrobinę luzu, a więc na krótkie spodenki oraz t-shirt. Duży wybór koszulek na lato znajdziemy w sklepie internetowym Answear. Oczywiście, nie zawsze możemy pozwolić sobie na aż tak nieoficjalny strój – doskonale sprawdzi się on na spacer do parku czy wyjście na miasto, lecz nie będzie dobrym wyborem, gdy wybieramy się do pracy.

Okazuje się jednak, że wcale nie musimy czuć się niekomfortowo w miejscu, w którym wykonujemy swoje obowiązki zawodowe. Wręcz przeciwnie – wystarczy tylko postawić na lekką sukienkę, która będzie sięgała przynajmniej do połowy uda, a najlepiej do kolan.

Opcjonalnie możemy też zastąpić sukienkę spódnicą i lekką bluzką. Pamiętajmy jednak, aby do pracy nie wybierać koszulek czy sukienek na ramiączkach. Niezbędnym dodatkiem do letniej stylizacji będą odpowiednio dobrane obuwie. O ile do nieformalnego stroju możemy wybrać sandały lub nawet klapki, to do pracy zdecydujmy się na baleriny bądź espadryle. Ciekawe modele możemy znaleźć w sklepie internetowym https://answear.com/k/ona/obuwie/espadryle.

Zwróć uwagę na materiał!

W porze letniej powinniśmy zwracać szczególną uwagę na to, z jakich materiałów wykonane są ubrania, które nosimy. Dobrze jest postawić na lekkie, oddychające tkaniny. Nie najlepszym wyborem będą natomiast półprzezroczyste koszulki czy topy, które co prawda wyglądają zwiewnie, natomiast niekoniecznie wykonane są z przyjaznych skórze materiałów.

Często do ich produkcji używa się tkanin syntetycznych, które nie przepuszczają powietrza. Tymczasem latem powinniśmy postawić na tkaniny naturalne. Doskonałym wyborem będzie bawełna, z której wyprodukowana jest większość koszulek. Idealnie sprawdzi się również len, który przepuszcza powietrze, a więc pozwala skórze oddychać.

Jego wadą jest jednak fakt, iż mocno się gniecie, dlatego często lniane ubrania zawierają domieszkę nieco bardziej elastycznych tkanin. To samo dotyczy wiskozy, z której wykonana jest posra część ubrań letnich. Choć lekka i przewiewna, to jednak skłonna do zagnieceń.

Na to, z jakiego rodzaju materiałów ubrania wybieramy, powinny zwracać uwagę szczególnie osoby, które mają tendencję do nadmiernego pocenia się. Właściwy materiał może okazać się zbawienny, jeśli pracujemy w pomieszczeniach, w których nie ma klimatyzacji.

Pamiętajmy, że bawełniane koszulki możemy nosić również zimą, dlatego ich zakup wydaje się być doskonałą inwestycją. Coraz częściej w zimowej scenerii możemy zobaczyć także lekkie sukienki z wiskozy, oczywiście w towarzystwie ciepłych kozaków i grubego swetra.

odzieć wybrać na lato wyspa kobiet

[metaslider id="18671"]
Poprzedni Płatki pod oczy – ratunek dla skóry pod oczami
Następny High Impact™ Zero Gravity Mascara