fbpx
niedziela, 19 maja 2024

Olej z wiesiołka oraz olej lniany wyróżniają się na tle innych ze względu na bardzo wysoką zawartość dobroczynnych kwasów tłuszczowych – Omega 3 i 6. Kwas te są między innymi odpowiedzialne za prawidłowe funkcjonowanie komórek skóry, dzięki czemu wpływają na poprawę wyglądu naszej cery, włosów i paznokci.

Olej z nasion lnu oraz olej z wiesiołka przyjmowane z pożywieniem lub stosowane codziennie w formie kosmetyków i kapsułek znacząco poprawiają stopień nawilżenia skóry, a także ujędrniają ją, poprawiają jej elastyczność oraz wzmacniają nasze włosy i paznokcie.

Olej z wiesiołka oraz olej lniany: kopalnia NNKT

Oleje te zawierają NNKT – czyli Niezbędne Nienasycone Kwasy Tłuszczowe: kwas gamma-linolenowy (GLA) oraz kwas cis-linolowy (CLA).

Olej z wiesiołka oraz olej lniany wspomagają utrzymanie prawidłowej kondycji skóry, włosów i paznokci. Spożywane systematycznie w formie płynnej lub w kapsułkach wykazują korzystne działanie w obrębie skóry, która staje się bardziej elastyczna, nie wysusza się, zyskuje zdrowy koloryt. Również włosy i paznokcie zostają wzmocnione, są wyraźnie zdrowsze i bardziej odżywione.

Korzyści NNKT dla urody

NNKT warto stosować codziennie, w pożywieniu, dzięki czemu na długie lata zachowany młodzieńczy wygląd i żelazne zdrowie.

NNKT polecane są szczególnie do łagodzenia objawów wszelkiego typu podrażnień skóry, takich jak: atopowe zapalenie, egzema, łuszczyca, świerzbiączka łupież oraz w przypadku wypadania włosów i łamliwości paznokci.

Olej z wiesiołka oraz olej lniany korzystnie wpływa na wygląd i kondycję naszej skóry, która staje się jędrna, zdrowa, gładka i przyjemnie nawilżona.

Olej z wiesiołka Wyspa Kobiet

W jaki sposób NNKT wpływają na nasz wygląd?

  1. NNKT wspierają działanie naturalnego płaszcza hydrolipidowego skóry. Pomagają zatrzymać  wodę w głębokich warstwach naskórka, co przekłada się na zabezpieczanie naskórka przez odwodnieniem, przesuszeniem czy też pękaniem.
  2. NNKT biorą aktywny udział w powstawaniu cementu międzykomórkowego, który pełni rolę spoiwa dla płytek lipidowych warstwy rogowej naskórka. Dzięki temu wpływają na poprawę sprężystości i elastyczności skóry.
  3. NNKT likwidują wszelkie szkody wywołane działaniem wolnych rodników, a także wykazują działanie typu „free radicals scavanger” – czyli polegające na neutralizacji wolnych rodników.
  4. NNKT biorą udział w tworzeniu fosfolipidów. Fosfolipidy odpowiedzialne są za budowę błony komórkowej, pełnią funkcję bariery ochronnej naskórka.
  5. NNKT podnoszą poziom nawilżenia skóry, zabezpieczają przed nadmiernym rogowaceniem naskórka i zabezpieczają skórę przed odwodnieniem.
  6. NNKT wpływają bezpośrednio na właściwą płynność i funkcjonalność membran oraz przestrzeni międzykomórkowych, co zapobiega utracie wody przez warstwy zewnętrzne skóry.
  7. NNKT poprawiają krażenie miejscowe, dzięki czemu usprawniają odżywienie i dotlenienie tkanek.
  8. NNKT wykazują również działanie przeciwzapalne i przeciwalergiczne, dzięki czemu wspomagają ochronę skóry przed infekcjami oraz wpływają na hamowanie rozwoju alergii i stanów zapalnych.

 

Poprzedni

Miłość czyni dobrym

Następny

Wyjątkowe pomysły na świąteczne i okazjonalne prezenty

Zobacz również to: