![Olej z wiesiołka Wyspa Kobiet](https://www.wyspa-kobiet.pl/wp-content/uploads/2020/11/Projekt-bez-tytulu83.png)
Olej z wiesiołka oraz olej lniany wyróżniają się na tle innych ze względu na bardzo wysoką zawartość dobroczynnych kwasów tłuszczowych – Omega 3 i 6. Kwas te są między innymi odpowiedzialne za prawidłowe funkcjonowanie komórek skóry, dzięki czemu wpływają na poprawę wyglądu naszej cery, włosów i paznokci.
Olej z nasion lnu oraz olej z wiesiołka przyjmowane z pożywieniem lub stosowane codziennie w formie kosmetyków i kapsułek znacząco poprawiają stopień nawilżenia skóry, a także ujędrniają ją, poprawiają jej elastyczność oraz wzmacniają nasze włosy i paznokcie.
Olej z wiesiołka oraz olej lniany: kopalnia NNKT
Oleje te zawierają NNKT – czyli Niezbędne Nienasycone Kwasy Tłuszczowe: kwas gamma-linolenowy (GLA) oraz kwas cis-linolowy (CLA).
Olej z wiesiołka oraz olej lniany wspomagają utrzymanie prawidłowej kondycji skóry, włosów i paznokci. Spożywane systematycznie w formie płynnej lub w kapsułkach wykazują korzystne działanie w obrębie skóry, która staje się bardziej elastyczna, nie wysusza się, zyskuje zdrowy koloryt. Również włosy i paznokcie zostają wzmocnione, są wyraźnie zdrowsze i bardziej odżywione.
Korzyści NNKT dla urody
NNKT warto stosować codziennie, w pożywieniu, dzięki czemu na długie lata zachowany młodzieńczy wygląd i żelazne zdrowie.
NNKT polecane są szczególnie do łagodzenia objawów wszelkiego typu podrażnień skóry, takich jak: atopowe zapalenie, egzema, łuszczyca, świerzbiączka łupież oraz w przypadku wypadania włosów i łamliwości paznokci.
Olej z wiesiołka oraz olej lniany korzystnie wpływa na wygląd i kondycję naszej skóry, która staje się jędrna, zdrowa, gładka i przyjemnie nawilżona.
W jaki sposób NNKT wpływają na nasz wygląd?
- NNKT wspierają działanie naturalnego płaszcza hydrolipidowego skóry. Pomagają zatrzymać wodę w głębokich warstwach naskórka, co przekłada się na zabezpieczanie naskórka przez odwodnieniem, przesuszeniem czy też pękaniem.
- NNKT biorą aktywny udział w powstawaniu cementu międzykomórkowego, który pełni rolę spoiwa dla płytek lipidowych warstwy rogowej naskórka. Dzięki temu wpływają na poprawę sprężystości i elastyczności skóry.
- NNKT likwidują wszelkie szkody wywołane działaniem wolnych rodników, a także wykazują działanie typu „free radicals scavanger” – czyli polegające na neutralizacji wolnych rodników.
- NNKT biorą udział w tworzeniu fosfolipidów. Fosfolipidy odpowiedzialne są za budowę błony komórkowej, pełnią funkcję bariery ochronnej naskórka.
- NNKT podnoszą poziom nawilżenia skóry, zabezpieczają przed nadmiernym rogowaceniem naskórka i zabezpieczają skórę przed odwodnieniem.
- NNKT wpływają bezpośrednio na właściwą płynność i funkcjonalność membran oraz przestrzeni międzykomórkowych, co zapobiega utracie wody przez warstwy zewnętrzne skóry.
- NNKT poprawiają krażenie miejscowe, dzięki czemu usprawniają odżywienie i dotlenienie tkanek.
- NNKT wykazują również działanie przeciwzapalne i przeciwalergiczne, dzięki czemu wspomagają ochronę skóry przed infekcjami oraz wpływają na hamowanie rozwoju alergii i stanów zapalnych.