Pielęgnacyjna maska do ciała to głęboko odżywczy zabieg, który błyskawicznie przywróci twojej skórze piękny i zdrowy wygląd. Nie musisz wyjeżdżać do hotelu SPA, aby skorzystać z jego dobrodziejstw: z powodzeniem przygotujesz go sama!
Maska do ciała
Przed nałożeniem maski musimy odpowiednio przygotować skórę: wykonujemy peeling, który usunie martwe komórki naskórka. Dzięki temu zawarte w masce substancje czynne lepiej przenikną w głąb skóry. Maski do ciała stosujemy bezpośrednio po kąpieli, na całe ciało: nacierając się nimi od stóp, do głów. Następnie obwijamy się czystym prześcieradłem i kładziemy spać. Rano bierzemy prysznic.
Upiększająca maska piękności
Ta luksusowa maska do ciała intensywnie odżywia skórę i głęboko ją nawilża. Polecana jest do każdego typu skóry, a szczególnie do cery suchej, dojrzałej i z utratą jędrności.
Maska zawdzięcza swoją skuteczność najcenniejszym w kosmetyce olejom roślinnym. Jednym z nich jest olej z jojoby (w zasadzie to płynny wosk), który ze względu na swoje właściwości, nazywany jest płynnym złotem. Budowa chemiczna oleju wykazuje bliskie powinowactwo do ludzkiej skóry i dzięki temu jest przez nią doskonale przyswajany.
Obecność żółtka i soku z cytryny dostarcza skórze prawdziwy arsenał substancji czynnych. Maska zmiękcza naskórek i wzmacnia bariery skórne chroniące głębsze warstwy przed utratą wilgoci. Jej systematyczne, cotygodniowe stosowanie zapewnia ciału niezrównaną gładkość i promienny koloryt.
- 1 łyżeczka soku z cytryny
- 1 żółtko
- po 2 łyżki: oleju z jojoby, oleju migdałowego, oliwy z oliwek, oleju z kiełków pszennych
- 4 krople eterycznego olejku z melisy
Wszystkie składniki miksujemy na gładką masę. Gotową maskę nakładamy na całe ciało i pozostawiamy na noc.
Wygładzająca maska do ciała
Maska ta posiada nie tylko odżywcze właściwości, ale i lecznicze: doskonale nadaje się do pielęgnacji skóry tłustej i zanieczyszcz0nej.
Maska zwęża nadmiernie rozszerzone gruczoły skóry i reguluje ich pracę, ograniczając nadprodukcję łoju skórnego. Działa antyseptycznie, zmniejsza i leczy drobne stany zapalne. Stosowana systematycznie likwiduje zaskórniki, nadaje skórze zdrowy wygląd i przywraca jej świeży koloryt.
- 5 łyżek oleju z pestek winogron
- 2 łyżki oleju z kiełków pszennych
- 20 kropli nalewki rumiankowej (do nabycia w sklepie zielarskim lub samodzielnego przygotowania: przepis poniżej)
Do małej miseczki wlewamy olejki i lekko je podgrzewamy, a następnie wkrapiamy nalewkę rumiankową. Ciepłą maseczkę nakładamy na skórę całego ciała po kąpieli lub prysznicu.
Jak przygotować nalewkę rumiankową?
- 1 czubata łyżka ziela rumianku
- 100 g alkoholu 70 – procentowego
Umieszczamy zioła w czystym słoiku, zalewamy alkoholem i szczelnie zakręcamy. Odstawiamy na ok. 4 tygodnie w ciepłe miejsce. Po upływie tego czasu filtrujemy nalewkę przez papierowy filtr do kawy i umieszczamy ją w buteleczce z ciemnego szkła.