fbpx
piątek, 4 października 2024

Stawaj przed lustrem jako swoja przyjaciółka, a nie swój najgorszy krytyk
– Alina Adamowicz, @alka_positive

Nieustannie podejmujemy próby przypodobania się innym, staramy się zaskarbić sobie ich sympatię, udowodnić, że jesteśmy interesującymi ludźmi, którzy mają coś ciekawego do powiedzenia. Ale z tyłu głowy i tak ciągle odzywa się głos sabotujący wszelkie nasze starania, niszczący poczucie własnej wartości i podkopujący pewność siebie. To wewnętrzny krytyk, który próbuje przejąć nad nami kontrolę. Najwyższy czas wreszcie się od niego uwolnić! Pora przerwać łańcuch negatywnych myśli, zacząć traktować siebie z życzliwością i uwierzyć, że zasługujemy na szczęście. Jak się do tego zabrać? Z pomocą i garścią praktycznych porad przychodzą doświadczone terapeutki. Premiera „Jak uciszyć wewnętrznego krytyka i uwierzyć w siebie” już 4 listopada.

Krytykowanie siebie i innych jest najbardziej destrukcyjnym i osłabiającym nawykiem myślowym znanym ludzkości. Działa jak kwas niszczący każdą dobrą rzecz, którą chcemy pielęgnować – obniża samoocenę i poczucie własnej wartości, psuje nastrój i podkopuje wiarę w siebie. Wewnętrzny krytyk towarzyszy każdemu z nas i w swych krzywdzących sądach jest często bezlitosny – nie daje zapomnieć o popełnionych błędach, wytyka najdrobniejsze potknięcia, podcina skrzydła, snuje niepokojące wizje przyszłych niepowodzeń, a w skrajnych przypadkach może powodować poważne zaburzenia psychiczne. Mamy jednak dobrą wiadomość: wewnętrznego krytyka da się okiełznać, a nawet sprawić, że na zawsze zamilknie. Efektów nie należy spodziewać się od razu, bo walka z nim wymaga pracy i cierpliwości, ale zdecydowanie warto stawić mu czoła!

Joanna Godecka, ekspertka medialna i komentatorka wielu zagadnień związanych z psychologią, oraz Alina Adamowicz, autorka najpopularniejszego w Polsce profilu terapeutyczno-edukacyjnego na Instagramie, który obserwuje blisko 95 tysięcy osób, czerpiąc z doświadczeń wyniesionych z własnych gabinetów terapeutycznych, rozmów z kobietami oraz najnowszych odkryć w dziedzinie neuronauki i psychologii pozytywnej, podpowiadają, jak podnieść swoją samoocenę, wzmocnić pewność siebie, radzić sobie z krytyką oraz nauczyć się samoakceptacji. Specjalizujące się w nurcie pozytywności emocjonalnej terapeutki podpowiadają, jak przetransformować wewnętrznego krytyka we wspierającego przyjaciela, czyli unicestwić wroga i zyskać sprzymierzeńca.

„Jak uciszyć wewnętrznego krytyka” to napisany przystępnym językiem, z dystansem i humorem poradnik, który inspiruje do zmiany myślenia. Adresowany jest przede wszystkim do tych, którzy zauważają u siebie skłonność do nadmiernej samokrytyki, mają zaniżone poczucie własnej wartości oraz przejawiają tendencję do wiecznego zamartwiania się. Dzięki zawartym w książce przykładom i praktycznym wskazówkom poznajemy skuteczne sposoby radzenia sobie w sytuacjach, w których do głosu zaczyna dochodzić nasz wewnętrzny krytyk. Proponowane ćwiczenia są łatwe i przyjemne, można je z powodzeniem wykonywać podczas kąpieli, mycia zębów czy dojazdu do szkoły lub pracy.

Dodatkowym atutem są zamieszczone w książce inspirujące wywiady z kobietami znanymi ze świata show-biznesu, które opowiadają, w jaki sposób poradziły sobie z wewnętrznym głosem odbierającym im radość życia. Joanna Godecka i Alina Adamowicz do podzielenia się swoimi doświadczeniami zaprosiły dziennikarki: Dorotę Wellman, Odetę Moro i Darię Ładochę, aktorki: Zofię Zborowską-Wronę i Katarzynę Cichopek oraz piosenkarkę Honoratę Skarbek.

Joanna Godecka – psychoterapeutka, konsultantka i komentatorka zagadnień związanych z praktyką obecności, relacjami, poczuciem własnej wartości, samooceną kobiet. Ukończyła IV stopniowe Seminarium Collina P. Sissona z tytułem Praktyka Integrującej Obecności, a także Nową Szkołę Oddechu z tytułem Diploma Master Practicioner. Jest członkinią Polskiego Stowarzyszenia Terapeutów TSR (Terapia Skoncentrowana na Rozwiązaniach). Prowadzi Ośrodek Psychoterapii Inside You. Od lat regularnie udziela porad w mediach, począwszy od telewizji, poprzez popularne stacje radiowe, a kończąc na prasie i portalach internetowych. W wydawnictwie Muza ukazały się dotychczas jej cztery książki: „Bądź pewna siebie” (2018), „Nie odkładaj życia na później” (2019), „Szczęście w miłości” (2019) oraz „Przestań się zamartwiać” (2020).

Alina Adamowicz – certyfikowany coach, mentorka biznesu, trenerka pozytywności emocjonalnej, pracująca w nurcie Psychologii Pozytywnej i Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach (TSR) oraz w oparciu o najnowsze odkrycia w badaniach nad funkcjonowaniem i neuroplastycznością mózgu. Założycielka Stowarzyszenia Akademia Pozytywnych Kobiet, którego jest prezesem. Prowadzi warsztaty dla firm z nowoczesnego zarządzania w oparciu o psychologię pozytywną i psychologię przywództwa. Absolwentka kilku kierunków studiów, m.in. psychologii pozytywnej w edukacji i wychowaniu dzieci i młodzieży Uniwersytetu SWPS w Warszawie. Specjalizuje się w skutecznym budowaniu poczucia własnej wartości i pewności siebie u kobiet, a także nauce optymizmu i pozytywnego myślenia. Jako @alka_positive prowadzi najpopularniejszy w Polsce profil terapeutyczno-edukacyjny na Instagramie (obserwuje go blisko 95 tysięcy osób).

Poprzedni

Goplana Premium – ekskluzywne praliny na święta

Następny

Bardzo przesuszona skóra. Jak skutecznie ją nawilżyć?

Zobacz również to: