Rozliczenie PIT – oto garść praktycznych informacji


rozliczenie pit wyspa kobiet

Co prawda do rozliczenia PITu 2023 zostało jeszcze sporo czasu, jednak warto wcześniej wyposażyć się w podstawowe informacje dotyczące tego, w jaki sposób możesz dopełnić formalności. Poniżej prezentujemy sposób, który powinien przypaść Ci do gustu! Sprawdź także, jakich zmian możesz się spodziewać w kolejnym roku.

Zmiany w sposobie rozliczania PIT 2022/2023

Na początek warto przytoczyć kilka podstawowych informacji w zakresie zmian w rozliczaniu PIT. Przykład stanowi choćby zmiana stawki podatkowej dla osób fizycznych, które dokonywały rozliczania wedle skali podatkowej oraz osiągnęły przychody, które nie przekraczają 120 000 zł. Kolejny aspekt dotyczy zwiększania kwoty wolnej od podatku dla tych podatników, którzy dokonują rozliczenia w ramach zasad ogólnych.

Nie trzeba bowiem płacić podatku dla kwoty wynoszącej do 30 000 zł dochodu. Warto także wspomnieć o tym, że wprowadzono korzystniejszy sposób rozliczania przez osoby, które samodzielnie zajmują się wychowaniem dziecka. W ramach zeznania można bowiem uwzględnić dwukrotność kwoty wolnej od podatku, czyli 60 000 zł. To jedne z najważniejszych zmian, jakie powinieneś wiedzieć na temat PIT 2023. Jest ich znacznie więcej, dlatego jeżeli jesteś zainteresowany zgłębieniem szczegółów – skorzystaj z rządowej strony jako rzetelnego źródła informacji na temat wszelkich planowanych zmian.

Dlaczego warto rozliczyć PITy 2023 przez internet?

Nie da się ukryć, że postępująca cyfryzacja jest widoczna w wielu aspektach życia. Dotyczy to także rozliczeń PIT. Obecnie możesz z łatwością rozliczyć swój PIT 2023 nie tylko bez konieczności posiadania wiedzy z zakresu księgowości, ale nawet bez potrzeby wychodzenia z domu!

Jak to możliwe? Otóż to wszystko jest zasługą specjalnego oprogramowania, które wymaga od Ciebie jedynie uzupełnienia konkretnych danych. Cala procedura jest na tyle prosta i intuicyjna, że z pewnością sprostasz temu zadaniu bez konieczności korzystania z usług biura księgowego. W ten sposób oszczędzasz nie tylko swój cenny czas, ale także pieniądze. Z roku na rok coraz więcej osób wybiera właśnie taką formę rozliczeń. Wygoda, szybkość – to podstawowe zalety wynikające z takiego rozwiązania. Instalacja programu jest bezpieczna i szybka, dzięki czemu możesz od razu przystąpić do dokonywania rozliczenia.

Czy taka forma rozliczenia PITu przez internet jest bezpieczna?

Niektóre osoby, szczególnie te, które reprezentują starsze pokolenie mogą się obawiać, że taki internetowy sposób rozliczania PIT 2023 może nie być najlepszą opcją. Dlaczego? Otóż choćby z uwagi na to, że nie pewności, czy rozliczenie faktycznie dotarło. Nic bardziej mylnego!

Podczas składania PITu online otrzymujemy tzw. UPO, czyli urzędowe potwierdzenie odbioru. Jest to dowód na to, że dokument został dostarczony poprawnie. Dla pewności można go wydrukować i przechowywać w swoich archiwach. Warto posłużyć się tym argumentem w szczególności wśród osób ze starszego pokolenia, które mogą wykazywać się nieufnością wobec takich metod.

Podsumowując – jeżeli do tej pory jeszcze nie rozliczałeś PITu przez internet – najwyższa pora, aby to zmienić! Z pewnością docenisz walory tego rozwiązania już po pierwszym podejściu. Oszczędność czasu i pieniędzy, wygoda – to początek zalet takiego podejścia. Dołącz do milionów Polaków, którzy rozliczają się właśnie w ten sposób.

[metaslider id="18671"]
Poprzedni Nocna suka
Następny FLUID KASZMIR LIFTINGUJĄCY