Klocki i pianki do jogi – do czego służą?


pianki do jogi wyspa kobiet

Joga pomaga się zrelaksować i rozluźnić mięśnie. Aby rozpocząć treningi, nie jest potrzebne żadne doświadczenie ze sportem ani nadmiar specjalistycznego sprzętu. Niektóre akcesoria mogą być jednak niezwykle przydatne, szczególnie na początku przygody. Przygotowując się do pierwszej lekcji jogi, warto zaopatrzyć się między innymi w klocki i pianki, które przydają się także na kolejnych poziomach zaawansowania. Do czego służą? Przeczytasz o tym poniżej.

Pierwsze kroki

Używając klocków i pianek, będziesz mogła stopniowo przyzwyczajać swoje ciało do jogi. Rozgrzewka będzie przebiegała sprawniej, a Ty nie naciągniesz nieprzygotowanych do wysiłku mięśni i unikniesz kontuzji. Właśnie zapewnienie Ci bezpieczeństwa jest podstawowym zadaniem, jakie spełniają klocki i pianki do jogi. Dzięki nim możesz już od pierwszego treningu w pełni uczestniczyć w ćwiczeniach bez niepotrzebnego stresu, że nie potrafisz poradzić sobie z najprostszymi zadaniami instruktorki.

Nauka nowych pozycji

Klocki i pianki są jednak przydatne na każdym poziomie zaawansowania. Pomagają uczyć się nowych, coraz bardziej skomplikowanych pozycji. Gdy będziesz chciała wypróbować coś trudniejszego, za pierwszym razem może wydawać się to problematyczne. Wówczas wystarczy skorzystać z klocków i pianek jak podpórek pod plecy, nogi lub ręce. Nauka nowych asan będzie dzięki nim o wiele prostsza, a żadna pozycja nie będzie dla Ciebie niekomfortowa i nie narazi Cię na kontuzje.

Odpowiedni sprzęt umożliwi Ci więc ciągły rozwój, co uczyni jogę jeszcze bardziej interesującym sposobem na dbanie o ciało i umysł.

Ćwiczenia wzmacniające ciało

Joga sama w sobie pozwala poprawić sprężystość ciała i zachować zgrabną sylwetkę. Klocki i pianki, jeżeli zostaną poprawnie użyte, pomogą uzyskać jeszcze lepsze efekty. Będziesz dzięki nim szybciej się rozwijała i odważniej podejmowała nowe wyzwania podczas treningów. Umożliwią Ci także wykonywanie wzmacniających ćwiczeń, które pozytywnie wpłyną na Twoją figurę i kondycję, a bez odpowiednich akcesoriów byłyby niezwykle trudne lub wręcz niemożliwe do wykonania.

Odpowiedni sprzęt i akcesoria są kluczem do sukcesu w każdym sporcie, także w jodze. Pomogą Ci one stawiać pierwsze kroki, zmniejszą ryzyko kontuzji, ułatwią naukę całkiem nowych pozycji oraz ćwiczeń wzmacniających całe ciało. Jeżeli więc chcesz zaopatrzyć się w profesjonalne klocki i pianki do jogi, odwiedź sklep internetowy https://yogabazar.pl/pol_m_Joga_Klocki-i-pianki-165.html. Dostępny w nim szeroki wybór akcesoriów sprawi, że na pewno znajdziesz spośród nich coś dla siebie.

[metaslider id="18671"]
Poprzedni Czy akwarele w kostkach nadają się do kaligrafowania?
Następny Tylko nie on