fbpx
piątek, 1 grudnia 2023

Szczoteczka do zębów, szczoteczka międzyzębowa, nić dentystyczna i pasta to podstawowe narzędzia zapewniające zębom zdrowie. Jeśli chcesz jednak polepszyć higienę jamy ustnej, możesz uzupełnić te narzędzia o płyn do płukania jamy ustnej. Jego stosowanie może być korzystnym elementem zapewniającym 100 % ochrony. Często samo szczotkowanie nie wystarcza, a po każdym posiłku zęby narażone są na formowanie się płytki nazębnej, która sprzyja postawaniu próchnicy i stanów zapalnych dziąseł.

Produkty marki Curaprox – Perio Plus o naukowo opracowanej formule z chlorheksydyną i naturalnymi bioflawonoidami Citrox®, wzmacniają efekt antybakteryjny, chronią zęby, dziąsła i śluzówkę jamy ustnej. W specjalistycznej serii, oprócz płynów do płukania, znajdziemy również, żel punktowy oraz pastę. Już teraz postaw na naturalnie skuteczną ochronę.

Produkty z linii Perio Plus zawierają niezastąpioną pod kątem działania antybakteryjnego – chlorheksydynę, która jest środkiem antyseptycznym wykorzystywanym w stomatologii od wieków oraz kompleks Citrox®, czyli substancje czerpane z gorzkich pomarańczy, posiadające właściwości przeciwzapalne i przeciwutleniające.

Dzięki połączeniu bezalkoholowego roztworu płynów ze wzmacniającym kopolimerem PVP-VA (octan winylu) i ksylitolem, na zębach i dziąsłach tworzy się silna, zabezpieczająca warstwa, zwalczająca bakterie bez wysuszania ust, zapewniając przy tym, aż 12-godzinną ochronę przed próchnicą. Kilka produktów z linii zawiera także kwas hialuronowy, przyspieszający regenerację tkanek, dlatego też zalecany jest po zabiegach w jamie ustnej. Ponadto płyn Perio Plus Regenerate, pomaga zwalczać wirusy, uszkadzając ich membranę. To dzięki zawartości cyklodekstryn, które pokonują aktywność wirusów i zapobiegają ich rozprzestrzenianiu. Produkty posiadają wspaniały, odświeżający smak i co najważniejsze, nie zmieniają odczuć smakowych, przy piciu kawy, czy soku pomarańczowego.

W skład linii wchodzą:

• Płyn Perio Plus Forte – zawiera najwyższe stężenie chlorheksydyny (CHX): 0.20 %, stworzony do krótkotrwałego stosowania przed i po inwazyjnych zabiegach stomatologicznych, zapewniając intensywną ochronę antybakteryjną i zapobiegając powstawaniu płytki nazębnej. Płyn można stosować maksymalnie do 7 dni;

• Płyn Perio Plus Protect – doskonale sprawdzi się w momencie leczenia zapalenia dziąseł i przyzębia. Zawiera silne stężenie CHX: 0.12 %, czas stosowania do 14 dni.

• Płyn Perio Plus Regenerate – to świetne wsparcie regeneracji tkanek po zabiegach chirurgicznych i przy zwalczaniu suchości w jamie ustnej. Jako jedyny zawiera cyklodekstryny, które mają dodatkowo działanie przeciwwirusowe, zaburzając błonę lipidową wirusa (membranę) i pokonując jego aktywność. Umiarkowane stężenie CHX: 0.09%, do 30 dni stosowania.

• Płyn Perio Plus Balance – dedykowany pacjentom, u których występuje zwiększone ryzyko chorób jamy ustnej, a także pacjentom w trakcie leczenia ortodontycznego. Przeznaczony do długotrwałej pielęgnacji, chroni przed próchnicą, zapaleniem dziąseł, czy też paradontozą. Niskie stężenie CHX:0.05%. Do 6 miesięcy stosowania.

• Perio Plus Focus – specjalistyczny żel do precyzyjnej, punktowej aplikacji, dla intensywnej ochrony wybranych partii jamy ustnej. Wspomaga regenerację tkanek po zabiegu operacyjnym. Silne stężenie CHX:0.5%. Do 7 dni stosowania.

• Perio Plus Support – pasta wolna od SLS, chroni zęby i dziąsła przed chorobami jamy ustnej. Do stosowania w połączeniu ze wszystkimi płynami do płukania jamy ustnej Perio Plus. Stężenie CHX: 0.09 %. Do 30 dni stosowania.

Sugerowana cena płynów Perio Plus: 40,00 PLN
Sugerowana cena żelu Perio Plus: 22,40 PLN
Sugerowana cena pasty Perio Plus: 36,50 PLN

Produkty higieny jamy ustnej szwajcarskiej marki CURAPROX dostępne są w wybranych aptekach i gabinetach stomatologicznych, jak również za pośrednictwem sklepu internetowego: www.curaprox.pl

Poprzedni

Dbaj o planetę wraz z najmłodszymi! Podwójne ekologiczne Tygryski BIO

Następny

Czarny Lampart, Czerwony Wilk

Zobacz również to: