fbpx
poniedziałek, 11 grudnia 2023

Międzynarodowi eksperci oraz uczestnicy z całego świata wymienią się najlepszymi praktykami i wiedzą naukową z zakresu neuroróżnorodności.

Konferencja NeuroShow 2023 będzie miejscem spotkania międzynarodowych autorytetów w dziedzinie autyzmu, ADHD, dysleksji, dysgrafii lub dyskalkulii, a także osób, dla których neuroróżnorodność odgrywa w życiu pierwszoplanową rolę. Fundacja JiM, organizator wydarzenia, będzie miała zaszczyt gościć uczestników m.in. z Litwy, Islandii, Francji, Słowacji, Austrii czy Wielkiej Brytanii.

Fundacja JiM organizuje Międzynarodową Konferencję NeuroShow 2023, aby rozwinąć w Polsce szeroką dyskusję społeczną na temat neuroróżnorodności, obejmującej m.in. autyzm, ADHD, dysleksję oraz dyskalkulie. Kluczowym celem wydarzenia jest prezentacja najlepszych praktyk z zagranicy oraz przyjrzenie się najnowszej wiedzy naukowej. To właśnie dlatego w gronie prelegentów znaleźli się m.in. profesor Elizabeth Pellicano z University College London, profesor Sven Bölte i profesor Lotta Borg Skoglund – oboje z Karolinska Institute ze Szwecji.

W konferencji wezmą udział naukowcy, lekarze, psychologowie, terapeuci, nauczyciele i inni specjaliści. Wśród polskich ekspertów znajdą się m.in. dr. Kajetana Foryciarz, dr Magdalena Śniegulska oraz dr Agata Nowak. Dodatkowo pośród prelegentów wystąpią również przedstawiciele biznesu: Marta Ambroziak z EY, Marcin Myśliwczyk z Auticon Poland, a także Dominika Pikul z MindShift Studio.

Nie zabraknie również osób neuroróżnorodnych, które podzielą się własnymi doświadczeniami i opowiedzą o wyzwaniach związanych z codziennym funkcjonowaniem.

NeuroShow 2023 to wydarzenie, podczas którego każdy profesjonalista, badacz i każdy członek społeczności może zwiększyć swoją wiedzę na temat neuroróżnorodności. Wszyscy, którzy chcą tworzyć lepszy świat, w którym każdy człowiek może zrealizować swój potencjał.

W przeszłości zakładano, że neuroróżnorodny sposób myślenia oznacza niższy poziom inteligencji i mniejsze zdolności, ale badania przeczą tej tezie. Aktualnie punktem wyjścia jest dostrzeganie mocnych stron każdego neurotypu. Osoby z ADHD cechują się m.in. wnikliwością, kreatywnym myśleniem, a także wielozadaniowością oraz umiejętnościami podejmowania skalkulowanego ryzyka. Typowe mocne strony osób autystycznych to umiejętność rozwiązywania problemów i myślenie analityczne. Natomiast osoby z dysgrafią posiadają na przykład lepszą umiejętność słuchania oraz zdolność do przypominania sobie informacji werbalnych, zapamiętywania i ustnego opowiadania historii.

Ogromnie cieszy nas fakt, że temat neuroróżnorodności budzi tak duże zainteresowanie i podczas konferencji będziemy mogli wymienić się zarówno polskimi, jak i międzynarodowymi doświadczeniami. Będzie to doskonała okazja, aby pokazać społeczeństwu – rodzinom i opiekunom, środowisku szkolnemu i związanemu z rynkiem pracy – że osoby neuroatypowe posiadają umiejętności i inteligencję, które są coraz bardzie cenione. Wierzymy, że ostatecznie przełoży się to na otwartość i inkluzywność społeczną– mówi Tomasz Michałowicz, Prezes Fundacji JiM.

Partnerem wydarzenia jest Uniwersytet SWPS. Możliwość rejestracji oraz więcej informacji o szczegółach wydarzenia na stronie: www.neuroshow.org.

Fundacja JiM

Misją Fundacji JiM jest tworzenie lepszego świata dla osób autystycznych. Świata, w którym każda osoba autystyczna może realizować swój potencjał. Dlaczego to ważne? Według najnowszych badań autyzm jest już współcześnie diagnozowany nawet u 1 na 50 dzieci, co oznacza, że w Polsce żyje co najmniej 400 000 osób autystycznych. Spektrum nie dotyczy jednak tylko tej określonej liczby osób, ale również ich rodziców, rodzeństwa czy opiekunów, a to tworzy już kilkumilionową społeczność Polek i Polaków. 

Poprzedni

Produkty HARIBO i MAOAM w limitowanej odsłonie na Halloween

Następny

Nowość! Bulion wołowo-warzywny wolno gotowany Sokołów. Esencjonalny, aromatyczny, naturalny

Zobacz również to: