fbpx
poniedziałek, 22 lipca 2024

Zbliżają się Mikołajki, a wraz z nimi radość i oczekiwanie na magiczne prezenty. Wydawałoby się, że wybór zabawki dla dzieci to żadna zagwozdka. Czy aby na pewno?

W dzisiejszych czasach do zakupów podchodzimy coraz bardziej świadomie. Odpowiedzialne wybory podejmujemy w sklepach spożywczych czy odzieżowych, zwracając uwagę na skład i kraj pochodzenia danych produktów. Zabawki otaczają nasze pociechy od pierwszych miesięcy życia, dlatego warto także do tej kategorii podejść z rozwagą. Przy zakupie zabawek powinniśmy kierować się nie tylko chwilową radością, jaką przyniesie naszym dzieciom dany produkt, lecz przede wszystkim jakością i bezpieczeństwem, a także wpływem na ich rozwój emocjonalny, społeczny i kreatywny.

Wybierając upominki dla najmłodszych warto pamiętać, że zabawki nie są jedynie „narzędziem” do zabawy, lecz również instrumentem kształtującym rozwój dziecka, mającym wpływ na jego emocje i kreatywność. Rodzice powinni zwracać uwagę na wybór zabawek, którymi otaczają swoje pociechy – decydować się na te, które pobudzają zmysły, rozwijają wyobraźnię i wspomagają zdolności poznawcze. Numerem jeden na liście priorytetów zawsze powinny być także jakość oraz bezpieczeństwo, czyli sprawdzenie czy produkt spełnia normy obowiązujące w Unii Europejskiej – podkreśla Katarzyna Spieszko, Marketing Manager, MGA Entertainment Poland.

Niech więc tegoroczny prezentownik będzie połączeniem funkcjonalności, bezpieczeństwa i… oczywiście dziecięcej radości, bo w końcu to dla niej przemierzamy sklepowe półki. MGA Entertainment Poland przygotowało kilka propozycji, idealnie wpisujących się w dzisiejsze trendy, które ułatwią mikołajkowe zakupy.

Ponadczasowy wybór dla najmłodszych

Z pewnością każdy z nostalgią wspomina ulubioną zabawkę z dzieciństwa. W wielu przypadkach jest to oczywiście ukochana lalka. Zabawa małymi „bobasami” to nie tylko duża dawka radości, lecz także doskonały sposób na rozwijanie empatii i zdolności interpersonalnych. Maluchy, bawiąc się lalkami, uczą się opieki, współpracy i rozumienia potrzeb innych. Dodatkowo, kreatywna zabawa lalkami pobudza wyobraźnię, umożliwiając dzieciom tworzenie własnych, fantastycznych historii. Dla najmłodszych idealnym wyborem będzie kultowa lalka BABY born, która już od ponad 30 lat nieustannie króluje na sklepowych półkach.

Ulubione zabawki w wersji mini

Zabawki w wersji mini podbijają zarówno serca dzieci, jak i starszych na całym świecie. Kompaktowe wersje ulubionych zabawek nie tylko świetnie nadają się do zabawy w podróży czy na niewielkiej przestrzeni, lecz również rozwijają zdolności manualne i koncentrację najmłodszych. To także rozwiązanie dla tych, którzy mają wyzwanie z ilością zabawek wypełniających dziecięce pokoje – bowiem czasem mniej znaczy więcej! Dla fanów i fanek świata mini poleca się linia Miniverse – znane zabawki lub jedzenie w małej skali, jak Mini Verse Make it mini Food x, idealne nie tylko do kreatywnej zabawy, lecz także kolekcjonowania.

Dotykaj, czuj, rozwijaj emocje

Zabawki sensoryczne są kluczem do fascynującego świata zmysłów. Dzięki różnorodnym funkcjom, fakturom, kształtom i kolorom stymulują rozwój sensoryczny dzieci, wspierając jednocześnie rozwój emocjonalny. Zabawki tego typu dostarczają mnóstwo radości i, co najcenniejsze, są doskonałym sposobem na rozwijanie zdolności motorycznych, regulacji emocji i zmniejszenia stresu. Jeśli wybór trafi na zabawki sensoryczne, warto zapoznać się z Fluffie Stuffiez, z tytułem Zabawki Roku 2023. To wyjątkowa maskotka, która stała się hitem (także w social media). Nie służy bowiem tylko do przytulania, lecz także do… skubania!

Kolorowy świat

Zabawki pełne intensywnych barw nie tylko przyciągają uwagę maluchów, lecz również stymulują rozwój wzrokowy i poznawczy. Kolorowa paleta wspomaga rozwijanie umiejętności rozróżniania kształtów, skupiania uwagi oraz rozbudza zainteresowanie otaczającym światem. Co więcej, kolory, przez których pryzmat najmłodsi poznają świat, pobudzają do kreatywnego działania. W tym obszarze nie sposób nie wspomnieć o Rainbow High Fantastic Fashion, które wprowadzą do dziecięcego świata nieograniczoną liczbę kolorów, modne charakteryzacje i wyjątkowe charaktery, podkreślone wyrazistymi stylizacjami. To właśnie ich różnorodność i bogactwo dodatków pozwalają na nieograniczoną zabawę i kreatywne działanie.

We współpracy z kultowymi markami

To propozycja szczególnie dla starszych, którzy rozwinęli już swoje upodobania względem marek, świata filmowego czy nawet ulubionych słodyczy. Zabawki, które powstają w ramach kooperacji dwóch marek nierzadko stają się kultowymi przedmiotami kolekcjonerskimi. To sprawia, że ten wybór nie będzie chwilową modą, znikającą w głębi skrzyń z zabawkami. Prezentowa propozycja w tym trendzie to LOL Mini Sweets x Haribo, która łączy w sobie miłość do świata mini i kultową markę żelków, uwielbianą zarówno przez dzieci jak i nieco starszych.

MGA Entertainment jest jedną z najszybciej rozwijających się i największych prywatnych firm zajmujących się zabawkami oraz rozrywką na świecie. Firma z siedzibą w Los Angeles i biurami na całym świecie tworzy innowacyjne, zastrzeżone i licencjonowane produkty konsumenckie oraz rozrywkowe, w tym zabawki, gry, lalki, odzież, elektronikę użytkową, elementy wystroju domu, artykuły papiernicze, artykuły sportowe, filmy i seriale telewizyjne. Rodzina MGA obejmuje wielokrotnie nagradzane marki, takie jak L.O.L. Surprise!™, Little Tikes®, Rainbow High™, Shadow High™, Bratz®, Miniverse™ MGA, Fluffie Stuffiez™, Na! Na! Na! Surprise™, Micro Games of America™, Baby born® Surprise and Zapf Creation®. Więcej informacji znaleźć można na stronie www.mgae.com oraz w social mediach: LinkedIn, Twitter i Facebook.

Poprzedni

Nowa linia płynów do płukania tkanin Lenor Haute Couture inspirowana zapachami francuskich perfum

Następny

Pielęgnacja suchej skóry podczas zimy

Zobacz również to: