fbpx
sobota, 20 lipca 2024

Jest taki dzień w roku, którego najmłodsi wyczekują z wypiekami na twarzy. Co ciekawe jego historia sięga 1952 roku! Od kiedy Dzień Dziecka został ustanowiony, stał się symbolem radości, beztroski i zabawy. To także doskonała okazja, aby przypomnieć o prawach najmłodszych oraz zwrócić uwagę na ich potrzeby. Jak sprawić, aby ten wyjątkowy dzień stał się miłym wspomnieniem na lata zarówno dla dzieci, jak i ich rodziców? Przedstawimy inspiracje od MGA Entertainment Poland.

Od ponad 70 lat dzieci w całym kraju cieszą się na specjalnie przygotowane dla nich atrakcje. Szkoły organizują wycieczki oraz imprezy tematyczne, a w miastach i lokalnych miejscowościach odbywają się rodzinne festyny, koncerty oraz pokazy filmowe. Najwyższy czas, aby sprawdzić kalendarium okolicznych wydarzeń i zagwarantować swoim pociechom dzień pełen przygód. Warto mieć jednak na uwadze, że Dzień Dziecka to przede wszystkim świetna okazja na spędzenie czasu w rodzinnym gronie. Nie każdy jest przecież miłośnikiem wydarzeń, organizowanych dla szerszego grona odbiorców, dlatego nie zapomnijmy o alternatywie i wygospodarujmy nieco czasu w naszym grafiku. Idealnym pomysłem na ten czerwcowy dzień może być wspólna wycieczka, piknik w parku, dzień nad jeziorem bądź wyprawa rowerowa. Opcji na kreatywne spędzenie czasu jest wiele, zwłaszcza że tegoroczne święto wypada w sobotę! Być może ten jeden, wspólnie spędzony dzień stanie się rodzinną tradycją? Bezcenne wspomnienia gwarantowane!

Przemyślany podarunek

Nie ma co się oszukiwać, wspólnie spędzony czas jest super, ale najmłodsi wyczekują także… prezentów! Wybór tego, który skradnie im serce nie jest prosty, dlatego warto przyjrzeć się propozycjom, nie tylko pod kątem atrakcyjnego wyglądu, lecz także jakości i praktyczności – nie chcemy przecież, żeby był to kolejny zbędny przedmiot, który szybko odejdzie w zapomnienie.

Przez ostatnie 70 lat rynek zabawkowy przeszedł ogromną rewolucję. Współcześni rodzice mają do dyspozycji niezwykle szeroką ofertę prezentów dla dzieci, co jest niebywałym atutem, lecz nierzadko budzi poczucie zagubienia. Wybierając prezent, warto więc pomyśleć o tym, jakie wartości za sobą niesie, przyjrzeć się jego jakości i funkcjonalności oraz możliwemu wpływowi na dziecko. Pamiętajmy, że właściwy wybór ma szansę kształtować nawyki, kreatywność, emocje, zdolności manualne i stymulować rozwój dziecka – podkreśla Katarzyna Spieszko, Marketing Manager, MGA Entertainment Poland.

Propozycje idealne do zabaw na świeżym powietrzu

Dzień Dziecka to początek słonecznego czerwca, który zwiastuje lato, dlatego często decyzja zakupowa rodziców pada na zabawki, przeznaczone do harców w ogrodzie. Nic dziwnego, ponieważ to właśnie one przez kolejne miesiące staną się ulubionym sposobem na kreatywne spędzanie czasu, zachęcając do aktywności fizycznej i zabawy z rówieśnikami.
Inspiracje MGA Entertainment Poland dla małych miłośników przygód to między innymi: Little Tikes Cozy Coupe, pojazd, dzięki któremu najmłodsi będą przemieszczać się po ogródku z niezwykłą sprawnością. Dla małych poszukiwaczy skarbów, z zacięciem przygotowującym babki i zamki z piasku świetnie sprawdzi się Piaskownica Żółw Little Tikes. Natomiast dla dzieci, które lubią zabawę z wyobraźnią i kreowanie alternatywnych światów, dobrą propozycją będzie Zamek Ogrodowy ze Zjeżdżalnią Little Tikes, dzięki któremu zabawa pochłonie dzieciaki na długie godziny.

Kultowe zabawki zawsze w cenie

Jeśli ogrodowe zabawki nie wpisują się w tegoroczny plan prezentowy, idealną i bezpieczną alternatywą będą znane i lubiane produkty. Dziewczynki z szerokim uśmiechem na twarzy otworzą paczkę z legendarną lalką BABY born, która może stać się nie tylko ich ulubioną zabawką, ale także nauczycielką – opieki, zaangażowania i empatii. Co ciekawe, do lalki dostępny jest cały wachlarz akcesoriów, co może pomóc rodzicom w przyszłorocznym prezencie – doposażanie lalki o dodatki to radość dla dużych i małych.

Jeśli zaś dziewczynki wolą zabawy mniejszymi lalkami, możemy postawić na wybór L.O.L. OMG Sweet Nails, dzięki której małe trendsetterki będą mieć szansę na stworzenie i stylizację paznokci. Bez wątpienia radość sprawi również lalka L.O.L Water Balloon, która spełni się w upalne dni, bowiem może być również formą wodnego orzeźwienia. Warto także przyjrzeć się ulubienicy milionów – niezastąpionej lalce Rainbow High, dostępnej w wielu wariantach, która gwarantuje niezliczone godziny kreatywnej i rozwijającej zabawy.

Dla chłopców z kolei poleca się seria Big Adventures od Little Tikes – kolekcja pojazdów, która w twórczy sposób łączy zabawę z nauką. Do wyboru mamy klasyczne auta, ale także pojazdy do zadań specjalnych, a nawet łodzie podwodne! Dla nieco starszych „panów” (w tym tych dorosłych), prezentem idealnym będzie seria Miniverse, która pozwala na kreatywną zabawę miniaturowymi egzemplarzami smakowitego jedzenia, roślin domowych czy pachnących świec. Kultowe zabawki kolekcjonerskie to szansa na zaszczepienie w dzieciach wyjątkowej pasji, która pozwala na rozwój wyobraźni oraz jest niezastąpioną możliwością na wyciszenie i chwile skupienia.

Poprzedni

Przygotuj ciało do opalania

Następny

Polakom przestaje być do śmiechu. Bezzębie odebrało pewność siebie już ponad 9 milionom osób

Zobacz również to: