Jak dopasować męski zegarek do ubioru? Sprawdź zegarki Fossil!


męski zegarek wyspa kobiet

Na co zwracać uwagę przy dopasowywaniu zegarka męskiego do stroju? Jaki zegarek sprawdzi się przy casualowym outficie, a jaki do eleganckiego garnituru? Czasomierz na każdą okazję oferują Ci zegarki Fossil.

Zegarek dla prawdziwego mężczyzny, czyli zegarki Fossil

Choć zwykło się uważać, że mężczyźni nie przywiązują zbytniej uwagi do swojego stroju, w rzeczywistości jest zupełnie inaczej. Bardzo często starają się wyglądać atrakcyjnie i elegancko, a jednym z dodatków idealnie dopełniającym każdą stylizację jest zegarek na rękę. W ofertach sklepów stacjonarnych i internetowych czeka na Ciebie bogaty wybór producentów zegarków, dlatego z pewnością znajdziesz coś dla siebie, niemniej od dłuższego już czasu do rynkowych liderów należą zegarki Fossil. Co ciekawe, w asortymencie tej marki znajdziesz też zegarki damskie. Wróćmy jednak do tematu przewodniego, czyli jak dobrać zegarek męski do ubioru?

Jaki zegarek do danego ubioru?

Jak wspomnieliśmy, zegarek to dodatek do ubioru, sam w sobie może stanowić jednak niezwykle cenny element stylizacji. Jeśli zakładasz bardzo elegancki frak, zdecydowanie będziesz potrzebował niecodziennego i nadzwyczaj eleganckiego czasomierza. Zgodnie z etykietą najlepszy byłby zegarek typu sawonetka lub lepinka, opcjonalnie może być to jednak bardzo estetyczny i schludny zegarek na rękę. Dokładnie taki, jak do stroju wieczorowego – klasyczny na skórzanym pasku i z jasną tarczą. Koperta zegarka może być zarówno srebrna, jak i złota. Oczywiście za najbezpieczniejszy wariant uważa się prosty zegarek na czarnym pasku, który nie będzie specjalnie rzucał się w oczy. Co ciekawe, w tak formalnych strojach i sytuacjach nierzadko znaczenie ma też prestiż marki.

Jeżeli Twój codzienny strój do pracy to modny i swobodny garnitur, po prostu nie możesz obejść się bez odpowiednio dobranego czasomierza. Tu również możesz postawić na klasyczną elegancję, czyli zegarek z jasną tarczą i czarnym, skórzanym paskiem, warto jednak pokusić się o nieco ciekawsze zestawienia. Znakomitym pomysłem jest chociażby dopasowanie koloru paska do koloru obuwia lub innych skórzanych elementów stylizacji, takich jak pasek, wizytownik czy rękawiczki. Najczęściej dotyczy to jednak odcieni podstawowych, jak np. brąz i czerń. Natomiast metalowe elementy zegarka powinny współgrać z kolorami metalu w stroju, jak np. klamra zegarka.

Nie można zapomnieć o zegarkach sportowych, które sprawdzają się nie tylko podczas uprawiania aktywności, ale również i przy każdej nieformalnej okazji. A co należy rozumieć pod pojęciem zegarka casualowego? Tu wariantów jest cała masa, jednym z nich może być chociażby zegarek z większą tarczą, nie obawiaj się również odważniejszych i bardziej ekstrawaganckich kolorów. Zasadniczo można uznać, że im mniej elegancki strój masz na sobie, tym więcej zegarków możesz założyć. W swojej kolekcji możesz posiadać więc np. 2 zegarki Fossil, a zależnie od okazji wymieniać jedynie paski.

[metaslider id="18671"]
Poprzedni ŚWIATŁO OD ŚRODKA
Następny Jak wybrać biustonosz w zależności od okazji?