fbpx
piątek, 19 kwietnia 2024

Wizja kolejnego lockdownu napawa Cię niepokojem? A może – lubisz spędzać czas na łonie natury tak po prostu – nie zmuszany okolicznościami? Bez względu na motywacje, zadbaj o odpowiedni sprzęt do lasu – na grzyby i na wędrówki. Czytaj dalej i sprawdź, jaką lornetkę kupić do obserwacji przyrody i co jeszcze może przydać się w lesie.

Wybierasz się do lasu? Zadbaj o udany wypoczynek!

Trekking, obserwacja ptaków, survival albo kolejna lektura. Sposobów na spędzanie czasu w lesie jest tyle, ilu miłośników takich wycieczek. Co warto mieć w zasięgu ręki, decydując się na poszczególne aktywności? Poniżej znajdziesz kilka praktycznych wskazówek – przygotowanych z myślą o początkujących amatorach leśnych przygód. Każdą z nich opatrzyliśmy opisem koniecznych akcesoriów – wszystkie znajdziesz w ofercie e-sklepu AFG Obrona.

Lornetka do obserwacji przyrody – parametry, na które musisz zwrócić uwagę

Obserwacja przyrody to fascynujące zajęcie. Co ciekawe, ma swoich zwolenników także wśród amatorów mocnych wrażeń. Niestety – sama cierpliwość nie wystarczy, by poznać zwyczaje leśnych zwierząt albo z bliska przyglądnąć się ptakom. Niezbędny okaże się mniej lub bardziej profesjonalny sprzęt. Nie wiesz, jaką lornetkę kupić do obserwacji przyrody?

Jeśli zamierzasz oddać się obserwacji ptaków, postaw na sprzęt o średnicy obiektywu z przedziału 30 – 50 mm. Minimalne powiększenie nie powinno być niższe niż siedmiokrotne, a maksymalne – nie wyższe niż dwunastokrotne. Każda kolejna wartość będzie wymagała zastosowania statywu, a to negatywnie wpłynie na swobodę poruszania się po leśnych ścieżkach. Co więcej – będzie wiązało się z dodatkowym hałasem, który może spłoszyć zwierzynę i utrudni udaną obserwację.

Jaką lornetkę kupić do obserwacji na większych odległościach? W takim wypadku konieczne może kazać się wykorzystanie lunety.

Relaks na łonie natury? Sprawdzamy, jakie krzesełko myśliwskie sprawdzi się w terenie

Relaks w lesie może przybierać różne formy – od czytania książek, po rozbicie obozowiska. Bez względu na to, jakich wrażeń szukasz, niezbędne może okazać się krzesełko myśliwskie. Jakie sprawdzi się w terenie?

Krzesełko myśliwskie będzie Ci towarzyszyło w trakcie wędrówki – warto wziąć to pod uwagę, wybierając konkretny model. Zwróć uwagę nie tylko na jego wagę, ale również – łatwość składania i rozkładania oraz rozmiar i kształt po złożeniu. Nie bez znaczenia jest także komfort użytkowania, a na ten bezpośrednio wpływa konstrukcja krzesełka. Jeśli zależy Ci na wygodzie, sięgnij po model z oparciem, wyposażony w mocną stalową ramę.

Ciekawym rozwiązaniem, zwłaszcza dla zapalonych wędrowców, okaże się laska myśliwska, czyli rodzaj siedziska myśliwskiego, niezwykle łatwego do przenoszenia. Taki model znajdziesz w sklepie AFG Obrona.

Grzybobranie to trudna sztuka. Te akcesoria zrobią z Ciebie profesjonalistę

Krzesełko myśliwskie docenią nie tylko miłośnicy relaksu na łonie natury i survivalu, ale także – grzybiarze. Im także przyda się dodatkowy osprzęt – profesjonalna odzież (również przeciwdeszczowa) i nóż. Nie wiesz, gdzie szukać odpowiednich akcesoriów? Sprawdź ofertę dedykowaną myśliwym – oni także przebywają w lesie w różnych warunkach.

Zadbaj o bezpieczeństwo w terenie – sprawdź jaka latarka do lasu będzie najlepsza

Bez względu na to, jak spędzasz czas w lesie, odpowiednie wyposażenie to gwarancja bezpieczeństwa. Warto zadbać nie tylko o profesjonalną odzież i funkcjonalny sprzęt, dopasowany specyfikacją do realizowanego hobby, ale także – praktyczne akcesoria. Nie wiesz, jaka latarka do lasu będzie najlepsza? Dzięki bogatej ofercie możesz wybierać pomiędzy:

– latarkami klasycznymi, przeznaczonymi do trzymania w dłoni. Taki wariant jest idealny dla wędrowców, nie sprawdzi się jednak w przypadku grzybiarzy bądź myśliwych;

– okularami z wbudowaną latarką. Takie rozwiązanie doskonale sprawdzi się podczas nocnego trekkingu. Dzięki unikalnej konstrukcji, źródło światła będzie skierowane dokładnie tam, gdzie Twój wzrok;

– latarkami czołowymi, zakładanymi (jak zresztą wskazuje nazwa) bezpośrednio na czoło. Dzięki regulowanej opasce, sprawdzają się o każdej porze roku i są stabilne, bez względu na to, czy przylegają bezpośrednio do skóry, czy do czapki. Latarki czołowe nie zajmują rąk i mają przewagę nad okularami z budowanym źródłem światła. Jaką? Nie ograniczają widoczności na skutek parowania szkieł.

Poprzedni

Szlifierka do użytku domowego - najważniejsze informacje

Następny

Wymiana okien a ulga termomodernizacyjna

Zobacz również to: