fbpx
sobota, 18 maja 2024

Ergonomiczne krzesła i stoliki, które świetnie sprawdzą się zarówno w przestrzeni użytkowej jak i mieszkalnej oraz funkcjonalne panele z recyclingowanego surowca PETfeld to nowe propozycje firmy Marbet Style. Autorem projektów jest wielokrotnie nagradzany designer i architekt wnętrz Tomasz Augustyniak.

Tomasz Augustyniak stworzył kolekcję SHARK składającą się z niewielkich sztaplowanych krzeseł oraz stolików. Klasyczne w formie, zyskują wyrazisty charakter dzięki zestawieniu oliwkowych, antracytowych i różowych siedzisk, oparć czy blatów wykonanych z laminowanej sklejki. Minimalnistyczny kształt krzeseł SHARK & ORKA subtelnie wyróżnia linearny stelaż wraz z profilowanymi sklejkami oparcia i siedziska. Stelaże będą dostępne w czarnym i białym kolorze. Istnieje także możliwość dobrania modeli ze sklejki w naturalnych wybarwieniach: brzozy, dębu i orzecha. Dzięki swojej uniwersalności, meble doskonale sprawdzą się zarówno w kawiarniach, pubach, restauracjach czy hotelowych lobby, jak i przestrzeniach domowych.

Projektant jest również autorem nowej kolekcji paneli akustycznych ECLIPSE, wykonanych z recyklingowanego surowca PETfeld (powstałego z przetworzonych butelek PET). Zostały one tak zaprojektowane, by poprzez obracanie ich wokół własnej osi otrzymać za każdym razem inny efekt wizualny. Panele występują nie tylko w odcieniach szarości – mogą być tapicerowane kolorowym, melanżowym filcem. Nieszablonowej estetyce produktu towarzyszy funkcjonalność – efektywnie niweluje on wady akustyczne pomieszczeń oraz kształtuje ich akustykę. Sprawdzi się on zarówno we wnętrzach komercyjnych, jak i w domowym zaciszu.

Marbet Style już po raz kolejny zaprosił do współpracy Tomasza Augustyniaka. Wcześniej projektant stworzył dla tej marki między innymi kolekcję foteli i stolików KANU i FIN oraz kubełkowe fotele NEON. Nowe propozycje skierowane są do miłośników dobrego designu, którzy stawiają też na funkcjonalność. Są klasyczne a zarazem nowoczesne.

***
Tomasz Augustyniak (www.tomekaugustyniak.pl) – projektant i architekt wnętrz. Otrzymał dyplom z wyróżnieniem w Pracowni Interpretacji Produktu Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu na Wydziale Architektury Wnętrz i Wzornictwa Przemysłowego. Współtworzył grupę projektantów Start oraz współpracował z ABP Wzornik. Obecnie projektuje dla wielu firm, m.in.: Vox Industrie, Noti, Ade Line, Comforty, Profim, Balma, Adriana. Dla Marbet Style zaprojektował m. in. kolekcję foteli i stolików KANU oraz kolekcje FIN i NEON. Jego prace były prezentowane na wielu wystawach w Polsce i za granicą, m.in.: II Edycja Wartość Dodana – IWP, EXPO 2010 w Szanghaju, ŁÓDŹ DESIGN, Faces of Polish Design, Narodni Galerie w Pradze, Noti Colours, Metaforma, Arena Design, Design Mai, Design PL, Polish Designers Fuori Salone w Mediolanie, Made in Poland, Museum für Angewandte we Frankfurcie, Design on Tour, Hotel Emotion, HOST org. Atelier Mendini w Mediolanie. Zdobył nagrody: Dobry Wzór 2010 IWP w kategorii Sfera Domu, Złoty Medal na Międzynarodowych Targach Poznańskich, Diament Meblarstwa, Nagrodę Elle Decoration, Prodeco 2002. W 2010 roku otrzymał nagrodę Designer Roku przyznawaną przez prezesa Instytutu Wzornictwa Przemysłowego w Warszawie.

Marbet to firma z całkowicie polskim kapitałem, która działa na rynku już od ponad 39 lat. Marbet jest producentem kształtek i opakowań styropianowych w tym kaset szkółkarskich oferowanych pod marką Marbet Green, a także artykułów wykończenia wnętrz, które pod marką Marbet Design stały się już wizytówką działalności Marbetu. Od kilku lat Marbet znany jest również pod marką Marbet Style, która oferuje eleganckie, autorskie kolekcje mebli. Jest to kolejny dowód na poszukiwanie przez Marbet ciekawych rozwiązań, nowych dróg projektowania, wdrażania autorskich technologii i otwarcia się na nowe aspekty działalności, czasami wykraczające poza podstawowe działania przedsiębiorstwa. Firma jest również producentem mebli dla szwedzkiego koncernu meblowego.
Najnowsza oferta to linia produktów termoizolacyjnych dedykowana dla budownictwa energooszczędnego i pasywnego oferowana pod marką Marbet Bausystem.

Marbet Style to marka firmy oferująca eleganckie kolekcje mebli. Jest kolejnym dowodem na poszukiwanie przez Marbet ciekawych rozwiązań, nowatorskich dróg projektowania, wdrażania autorskich technologii i otwarcia się na nowe aspekty działalności wykraczające poza podstawowe działania przedsiębiorstwa.

www.marbetstyle.com

Poprzedni

Dlaczego warto bawić się z małymi dziećmi na podłodze?

Następny

Peelingujemy…. Skórę głowy!

Zobacz również to: