fbpx
niedziela, 19 maja 2024

Lato powitało Polaków tropikalnymi upałami. Piękna pogoda zachęca nas do planowania urlopu np. nad morzem, co skłania nas do myślenia o wyglądzie w stroju kąpielowym. W trakcie wycieczek jak i poza nimi należy również pamiętać o odpowiedniej diecie, która zapewni nam energię na cały dzień jak i zadba o naszą sylwetkę. Kluczową rolę w tej kwestii odgrywa śniadanie. Jesteście zainteresowani jak zadbać o siebie latem? Już podpowiadamy!

Sprawdzone sposoby na dobrą sylwetkę

Na piękne ciało należy pracować nie tyko w okresie zimowym. Ważnym aspektem utrzymania zgrabnej sylwetki, o którą walczyłyście tak długo są przede wszystkim ćwiczenia. Należy pamiętać, aby były one przede wszystkim regularne. Poprawi to nie tylko naszą kondycję, zdrowie i samopoczucie, ale pozwolą także na systematyczną kontrolę wagi. Aby ćwiczenia były skuteczne nie muszą być bardzo obciążające. Osoby początkujące mogą np. wybrać się na dłuższy spacer średnio-intensywnym tempem. Dla bardziej doświadczonych polecamy ćwiczenia bardziej angażujące np. aerobik czy biegi.

Dieta i jej wpływ na sylwetkę

Mówi się, że stajemy się tym, czym jemy. Dlatego tak ważnym elementem w utrzymaniu zgrabnej sylwetki jest dieta. Odpowiednia ilość węglowodanów, tłuszczów, makro i mikro elementów pozwoli zachować zdrowie oraz piękny wygląd nie tylko w wakacje. Niestety z racji upałów często mamy problemy z apetytem, a urlop sprawia, że na obiad często chcemy zjeść regionalne potrawy, które potrafią być np. tłuste lub smażone. Powinniśmy pamiętać, że jeżeli będziemy na co dzień dbać o zbilansowaną dietę, to bez większych konsekwencji możemy pozwolić sobie od czasu do czasu na drobne odstępstwa. Aby stworzyć odpowiadający naszemu zapotrzebowaniu jadłospis powinniśmy: ograniczyć tłuszcze oraz cukier, produkty mięsne. Zdrowy, dorosły człowiek powinien przyjmować około 2000 kcal, ale ze względu na różną aktywność fizyczną, wiek, płeć, choroby itp. warto wyliczyć własne orientacyjne zapotrzebowanie lub skorzystać z pomocy dietetyka.

Śniadanie najważniejszy posiłek dnia

Jak powszechnie wiadomo najważniejszym posiłkiem dnia jest śniadanie, które zapewnia około 30% dziennego zapotrzebowania. Idealne śniadanie na upalne dni, które dostarczy nam odpowiednich składników odżywczych powinno mieć bogaty skład oraz być lekkie co pozwoli poradzić sobie z problemami z apetytem. Dobrze sprawdzi się w tym zadaniu Musli Low Carb marki Mixit. W swoim składzie ma płatki sojowe (37%), orzechy pekan (20%), pestki dyni (10%), siemię lniane (10%), nasiona słonecznika (10%), serwatkowe crispies (5%) i liofilizowane owoce (8%). Dzięki tym elementom musli ma tylko 10% węglowodanów oraz dużą zawartość białka, co dostarcza organizmowi idealne zapotrzebowanie na pierwszą część dnia. Ponadto obecność takich owoców jak maliny czy porzeczki nadają niepowtarzalny smak. Musli Low Carb to idealna dawka zdrowych kalorii, którymi będziecie się zachwycać codziennie.

Zgrabna sylwetka, na którą pracowaliście wiele miesięcy może być ciężka do utrzymania latem bez odpowiednich kroków. Sukces, na który tak ciężko pracowaliście, można podtrzymać w smaczny i prosty sposób przez nie tylko całe lato. Dlatego my wybraliśmy Musli Low Carb od MixIt. Co o nim myślicie?

Więcej informacji znajdziesz na stronie: www.mixit.pl

Poprzedni

Suche i matowe włosy po wakacjach? Pomoże Ci mała ampułka o wielkiej mocy

Następny

Sztuka odpoczynku

Zobacz również to: