Czy ekologiczne środki czystości są skuteczne?


ekologiczne środki czystości wyspa kobiet

Z dbałości o otaczające nas środowisko naturalne coraz częściej wybieramy ekologiczne środki czystości. Pasty czyszczące, żele do WC, płyny uniwersalne, mleczka do czyszczenia, a nawet płyny do mycia szyb – to wszystko ma ułatwić nam codzienne funkcjonowanie, a jednocześnie uchronić świat przed degradacją. Czy chemia ekologiczna jest jednak skuteczna? Na to pytanie odpowiadamy w naszym artykule.

Prosty skład kluczem do sukcesu

Chemia ekologiczna, taka jak np. https://nabea.pl/pl/menu/dom/ekologiczne-srodki-czystosci-678.html bazuje najczęściej na bardzo prostych, ale efektywnych składnikach. W ekologicznych środkach do czyszczenia można znaleźć przede wszystkim kwasek cytrynowy, sodę oczyszczoną, ocet, płatki mydlane, naturalne mydło, a także różnorodne, naturalne olejki eteryczne. Dzięki tej kompozycji chemia ekologiczna nie tylko doskonale czyści zabrudzone powierzchnie, ale jednocześnie pozostawia delikatny, przyjemny zapach lawendy, pomarańczy, cytryny albo innych dodatków. Odpowiednie zestawienie składników czyszczących powoduje, że z ekologicznymi środkami czystości można usunąć zalegający kamień pod prysznicem, osad wokół baterii łazienkowej, a także poremontowy kurz.

Dlaczego chemia ekologiczna jest lepsza?

Warto stawiać na chemię ekologiczną, ponieważ jest bezpieczna dla środowiska, a także dla nas samych. Warto bowiem podkreślić, że sztuczne środki chemiczne mogą być groźne dla naszego zdrowia. Wdychanie chemicznych oparów może skończyć się niechcianą alergią oraz problemami z układem oddechowym. Używając ekologicznych środków do czyszczenia nie niszczy się też dłoni oraz nie powoduje różnorodnych problemów skórnych. Oczywiście chemia ekologiczna również powinna być stosowana z rozwagą. Nie zaszkodzi założyć do sprzątania rękawice, ponieważ kontakt dłoni z kwaskiem może powodować chociażby intensywne wysuszanie się rąk.

Wydajna i wygodna chemia ekologiczna

Dodatkowo stosowanie chemii ekologicznej jest bardzo proste i wygodne. Taki naturalny płyn do czyszczenia nadaje się do sprzątania niemal każdej powierzchni – płytek, terakoty, kafli, podłóg, blatów, powierzchni plastikowych, mebli, zabawek, sprzętu AGD, paneli winylowych, linoleum, PCV, a także framug okiennych. Nie wymaga też wielkiego spłukiwania. Na czyszczonych meblach, szybach i innych przestrzeniach nie pozostają też nieestetyczne zacieki oraz smugi. Uniwersalny płyn ekologiczny jest przy tym bardzo wydajny. Do mycia podłóg wystarczy bowiem 10 mililitrów produktu na 5 litrów wody. To zdecydowanie lepszy wynik niż w odniesieniu do standardowych środków chemicznych, które bardzo szybko się zużywają.

[metaslider id="18671"]
Poprzedni Nowa nawigacja rowerowa Mio CycloTM Discover Connect z aplikacją MioShare
Następny Co kupić na wieczór panieński?