fbpx
środa, 22 maja 2024

W minioną sobotę, 20 listopada odbyła się oficjalna premiera Kalendarza Charytatywnego #silnakobietachallenge2022. To już druga edycja wyjątkowego projektu powstałego z inicjatywy Akademii Kobiet, którego celem jest tym razem wsparcie Ogólnopolskiej Organizacji Kwiat Kobiecości, prowadzącej działania w walce z rakiem szyjki macicy. Jedną z ambasadorek akcji została dr inż. Anna Tępińska-Marcinek, współwłaścicielka i członkini zarządu Ceramiki Paradyż.

Profilaktyka kluczem do zdrowia

Każdego roku na świecie na raka szyjki macicy zapada około 500 000 kobiet. Co roku około 3 500 Polek słyszy diagnozę – nowotwór! Połowy z nich niestety nie uda się uratować, ponieważ zgłosiły się do lekarza zbyt późno. Oznacza to, że na 10 kobiet, u których codziennie wykrywa się w Polsce raka szyjki macicy, 5 z nich umiera. Kluczową rolę w walce z tą chorobą odgrywa profilaktyka i świadomość, aby regularnie wykonywać badania cytologiczne.

Kalendarz charytatywny #silnakobietachallenge2022

Dzięki współpracy Akademii Kobiet z Fundacją Kwiat Kobiecości, przy wsparciu niezwykłych kobiet, Partnerów oraz Patronów Medialnych powstał Kalendarz Charytatywny #silnakobietachallenge2022, dzięki któremu zostaną zebrane pieniądze na profilaktykę, dostęp do informacji oraz edukację dotyczącą raka szyjki macicy i zmianę świadomości w podejściu do zdrowia. Obok Idy Karpińskiej – założycielki i prezes Fundacji Kwiat Kobiecości, Moniki Lichoty – właścicielki i założycielki Akademii Kobiet, także właścicielki Ceramiki Paradyż Anny Tępińskiej-Marcinek, na kartach kalendarza pojawiły się wyjątkowe postaci, m.in. Anna Dereszowska, Katarzyna Pakosińska-Basilashvili, Paulina Sykut-Jeżyna, Joanna Kuzdak czy Katarzyna Zielińska. Autorką zdjęć jest Monika Szałek. Cały dochód ze sprzedaży przeznaczony będzie dla Fundacji Kwiat Kobiecości.

– Zawsze powtarzam, że Ceramika Paradyż jest kobietą. Dlatego z przyjemnością przyjęłam zaproszenie do projektu, który ma na celu otoczenie troską inne kobiety. To właśnie dzięki takim inicjatywom, jak Kalendarz Charytatywny #silnakobietachallenge2022, możemy mówić głośno o sprawach ważnych i nieść realną pomoc. We współczesnym świecie, my kobiety, pełnimy wiele różnych i ważnych ról społeczno-zawodowych. Jesteśmy jednocześnie córkami, mamami, żonami, przyjaciółkami, strażniczkami domowego ogniska. Spełniamy się zawodowo jako pracownice, szefowe, czy bizneswoman. Niezależnie od danej sytuacji, staramy się pozostać silne, zawsze troszczyć się o innych. Musimy jednak pamiętać, aby pomyśleć także o sobie i naszym zdrowiu. Tylko wtedy będziemy mogły dawać od siebie jeszcze więcej – podkreśla Anna Tępińska-Marcinek.

Premiera kalendarza

Uroczysta premiera Kalendarza Charytatywnego silnakobietachallenge2022 odbyła się 20 listopada w hotelu NYX Warszawie. Gospodynią spotkania była Monika Lichota, która zaprosiła na scenę panią prezes Idę Karpińską i wspólnie opowiedziały o kulisach powstania oraz idei projektu.

– Jestem niezwykle dumna i wzruszona tym, że tak wiele wspaniałych Kobiet, mających wyjątkowo napięte grafiki decyduje się na udział w projektach charytatywnych takich, jak nasz. Idea, która przyświeca realizacji projektu Kalendarz #silnakobietachallenge2022 to przede wszystkim wsparcie finansowe Fundacji Kwiat Kobiecości oraz pomoc w edukacji kobiet dotyczącej leczenia i profilaktyki raka szyjki macicy. Silne osobowości występujące na kartach Kalendarza w udzielonych wywiadach dodatkowo motywują i inspirują inne kobiety do działania, do zmian, do pracy nad sobą, do zadowolenia z tego kim i jakie jesteśmy, dodają otuchy. Słowa mają wielką moc, a w połączeniu z konkretnymi działaniami potrafią czynić cuda. Pamiętaj, kupując Kalendarz #silnakobietachallenge2022 pomagasz! – powiedziała Monika Lichota.

– Jestem ogromnie wdzięczna Akademii Kobiet za zaproszenie Ogólnopolskiej Organizacji Kwiat Kobiecości do współpracy przy projekcie #silnakobietachallenge2022. Z całego serca dziękuję kobietom, które się w niego zaangażowały, paniom reprezentującym różne obszary biznesu oraz cudownym dziewczynom z show-biznesu. Wiem, że kalendarz będzie praktycznym, ale i wspaniałym towarzyszem każdego dnia. Mam również ogromną nadzieję, że Panie z chęcią będą go kupowały, wiedząc, że pieniądze pozyskane z jego sprzedaży pozwolą naszej organizacji na jeszcze intensywniejsze działania profilaktyczne w kierunku raka szyjki macicy. Drogie Panie! Cieszę się, że mogłam brać udział w tym fantastycznym, kobiecym przedsięwzięciu, z cudowną energią. Wierzę w to, że siła kobiet jest wielka i że razem możemy zmieniać świat. Dziękuję! – dodała Ida Karpińska.

Na gali pojawiły się także ambasadorki – bohaterki kalendarza. Zostały również zaprezentowane nagrania wideo przygotowane przez Panie, które nie mogły dotrzeć osobiście na to wydarzenie. W pierwszej części wydarzenia odbyła się inauguracja nowego projektu Akademii Kobiet Elite Business Club, a na zakończenie uroczystości licytacja kalendarza z autografami ambasadorek oraz rzeźby porcelanowej autorstwa prof. Stanisława Bracha (Głowa Cypriana Kamila Norwida). Licytację wygrała prezes Ceramiki Paradyż, która w ten sposób dodatkowo przekazała na rzecz Ogólnopolskiej Organizacji Kwiat Kobiecości kwotę 7 tys. złotych. Spotkanie poprowadziła Dorota Gardias, a w niezwykły nastrój wprowadziła wszystkich uczestników gali Sabina Sago – wokalistka, aktorka musicalowa i kompozytorka. Partnerem medialnym projektu jest Forbes Women Polska.

Bezpłatne badania cytologiczne dla kobiet z Ceramiki Paradyż

W ramach zwiększania świadomości na temat roli profilaktycznych badań w walce z chorobą nowotworową, Ceramika Paradyż we współpracy z Fundacją Kwiat Kobiecości, postanowiła zorganizować dla swoich pracownic specjalną akcję edukacyjną oraz bezpłatne badania cytologiczne. W ostatnich dniach listopada na terenie zakładów w Tomaszowie Mazowieckim oraz w Opocznie, stanie mobilny gabinet ginekologiczny Fundacji Kwiat Kobiecości, w którym w czasie pracy kobiety Ceramiki Paradyż będą mogły przebadać się pod okiem profesjonalnego personelu medycznego.

Autorką wszystkich zdjęć do Kalendarza Charytatywnego #silnakobietachallenge jest Monika Szałek.

Więcej o akcji i link do sprzedaży:

Kalendarz Charytatywny #silnakobieta challenge 2022

Poprzedni

Smart prostownica i suszarka? Nowa era stylizacji włosów!

Następny

Wyśpij się pięknie

Zobacz również to: